×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2017
Drukāt

“Melnajā punktā” nositas divas sievietes (2)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Avārijā Madonas pusē sestdien gājušas bojā divas sievietes. Viņu pēdējais brauciens aprāvies šosejas Madona-Gulbene sākumā. Kādi ir avārijas iemesli un kāpēc daudzi vietējie bēdīgi slavenajā līkumā piebremzē jau laikus?

Līkumā pie Aizkujas pagrieziena uz šosejas Madona-Gulbene šodien ceļmalā guļ sveces, pieminot sestdien smagā avārijā bojāgājušās 52 un 67 gadus vecās sievietes.

Viņas ar savu vieglo automašīnu “Opel” iebrauca pretējā joslā un pakļuva zem kravas furgona. Negadījumā gados jaunākā pasažiere spēcīgā trieciena dēļ bija izmesta no automašīnas. Policija kā galveno avārijas iemeslu šobrīd nosauc neatbilstošo riepu nodilumu. Viena riteņa protektors bijis zem četriem milimetriem, kas ir minimums braukšanai ziemas apstākļos. Apkārtnes iedzīvotāji labi pazīst bojāgājušās – piecus kilometrus attālajā Aizkujas ciematā abas bijušas labi ieredzētas.

Kāda vietējā iedzīvotāja saka – šis līkums tuvākajai apkārtnei ir ļoti labi zināms – šeit bijuši vairāki cilvēku upuri. Pēdējais vēl pērn.

Policijā uzsākta padziļināta negadījuma izmeklēšana, un tiks veiktas arī vairākas citas ekspertīzes, ne tikai riepu mērījumi. Iespējams, arī braukšanas ātrums izvēlēts ceļa apstākļiem neatbilstošs, tomēr šoreiz, salīdzinot ar citiem valsts nozīmes ceļiem, šajā vietā asfalts vismaz bija kaisīts.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Jau tas vien, ka par galveno avārijas iemeslu minēts fakts, ka vienai riepai protektors nav bijis 4 mm, liecina, ka nekas nav pētīts un policijai patiesie cēloņi ir pilnīgi vienalga kādi. Tās trūkstošās milimetru desmitdaļas (cik? kāpēc to nenorāda!?) ir tikai trešais cipars aiz komata. Varbūt, ka brauca pa ātru, nebija notīrīts un nokaisīts ceļš, aizpļāpājās, kaut kas misējās?
    Ja jau tas ir melnais punkts, tad sen vajadzēja to ”pārkrāsot” baltu- kā nekā ceļš starp divām pilsētām! No komentāriem nojaušams, ka dāmas nav pirmie upuri. Cik tad patiesībā maksā cilvēka dzīvība Latvijā un cik esam “ietaupījuši”, neko nedarot?

  2. Līdzjūtība tuviniekiem, bēdas neizmērojamas…
    Bet – bija jānoslīkst jaunam puisim, kura mašīna ietraucās blakus esošajā ezerā, lai tikai pēc tam bīstamajā pagriezienā tiktu uzstādītas apmales…
    Kam vēl ir jānotiek, lai beidzot kāds ieklausītos vietējo iedzīvotāju ierosinājumos, ka šeit ir jāuzstāda stingrāks ātruma ierobežojums, vismaz ziemā, kā arī jāuzliek brīdinošākas zīmes priekš nezinātājiem… Labāk taču ir mazu gabaliņu pabraukt kaut vai ar 30 km/h ātrumu nekā būt beigtam, ne tā?

Draugiem Facebook Twitter Google+