×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2014
Drukāt

“Melnajā sarakstā” iekļaus četrus Krievijas kultūras spīdekļus (8)

rinkevics_3lpp2

Ārlietu ministrs ieceļošanas aizlieguma jeb tā dēvētajā “melnajā sarakstā” iekļaus četras personas, kuras pārstāv Krievijas kultūras jomu un ir plaši pazīstami arī Latvijā.

Šorīt intervijā Latvijas Radio ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) apstiprināja, ka minētajā sarakstā tiks iekļautas četras personas, kuras pēdējā laikā pietiekami agresīvi ir attaisnojušas Krievijas rīcību Krimas aneksijas gadījumā un vairākkārt publiski noniecinājuši Ukrainas rīcību.

“Ņemot vērā situācijas saasinājumu pēdējās nedēļas laikā, esmu nolēmis raidīt nopietnu signālu. Konkrētu personu vārdus un uzvārdus jūs uzzināsiet pēc pāris stundām, bet varu apstiprināt, ka tās ir personas, kuras pārstāv kultūras jomu un arī Latvijā ir diezgan plaši zināmas,” stāstīja ministrs.

Viņš piebilda, ka gadījumā, ja sarakstā iekļautās personas jau būs Latvijas teritorijā, tad viņām tiks lūgts Latviju pamest. “Nekādā gadījumā šovi ar arestiem un policijas iesaistīšanu personas izvešanā no valsts netiks veikti,” atzina Rinkēvičs.

Jau ziņots, ka Rinkēvičs pieņēmis lēmumu aizliegt “Krievijas imperiālisma un agresijas apoloģētiem ierasties Latvijā uz smalkiem pasākumiem”.

Par to ministrs paziņojis savā “twitter” kontā, piebilstot, ka “saraksts sekos”.

Ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums aģentūrai LETA sacīja, ka ministra lēmums saistīts ar pēdējo dienu notikumiem Ukrainā, kur notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna, nogalinot 298 cilvēkus. Kaut arī visām Ukrainas teritorijā notiekošā konfliktā iesaistītajām pusēm vajadzētu maksimāli sadarboties, lai novērstu traģēdijas sekas, noskaidrotu cēloņus un darīt visu iespējamo, lai bojāgājušo mirstīgās atliekas tiktu nogādātas tuviniekiem apbedīšanai, no Krievijas puses sekojis propagandas vilnis, dīvainas teorijas, pārmetumi un destruktīva rīcība.

Eihenbaums pagaidām neprecizēja, kas ir “smalkie pasākumi” un kādas personas varētu tikt iekļautas “melnajā sarakstā”, taču viņš neizslēdza iespēju, ka tas skars nākamnedēļ Jūrmalā plānoto starptautisko populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursa “Jaunais vilnis 2014” norisi, jo “turp vēlas braukt cilvēki, kas varbūt tiešā veidā ir saistīti ar šo traģēdiju”.

Sīkāku informāciju par ierobežojumiem un tos skarošajām personām Rinkēvičs un Ārlietu ministrija sola sniegt pirmdien, 21.jūlijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Kas notika ar ceturto gaismekli?

  2. Sen jau vajadzēja piežņiegt šos **. Nu bet tagad sāksies bļāvieni pa visu pasauli. Krievs jau pats nekādus noteikumus neņem pierē, bet pamēģini viņu aizskārt – tādu dabūsi saklausīties. Po sudam (vietējiem un starptautiskiem) zataskajet.

  3. Vai Putina padomniece kulturas jautajumos,dziedataja Valerija,bus ieklauta?Ari blava-”Krim nash”.

  4. Vēl vajag nekavējoties pārtraukt uzturēšanās atļauju piešķiršanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+