Mobilā versija
+1.8°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
18. marts, 2015
Drukāt

Melnbaltā klasika: fotoizstāde “35 mm ainavas”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 26. martā Latvijas Fotogrāfijas muzejs atklās latviešu fotogrāfa Mārtiņa Lablaika izstādi “35 mm ainavas”, kurā tiks izstādīti darbi, kas tapuši, izmantojot klasisko šaurfilmu, informē muzejā.

Mārtiņš Lablaiks šajā tehnikā saskata iespēju uz mirkli izrauties no ierastās darba rutīnas, kurā galvenokārt fotografē, izmantojot digitālās tehnoloģijas. “Fotogrāfijas, kuras redzamas izstādē, sāka tapt kādus septiņus astoņus gadus iepriekš Lielbritānijā. Iespējams, tad arī radās doma fotografēt noteiktā stilā, izmantojot klasisko šaurfilmu fotokameru un vienu nemainīgu objektīvu, pieskaņojoties noteiktam standartam, kurš ierobežo un tajā pašā laikā atvieglo uzņemšanu. 35 mm ir kā tehnisks paņēmiens un izteiksmes līdzeklis reizē. Izvēlējos fotografēt ar melnbalto filmu un pats kopēt attēlus, jo tas ir mans fotogrāfa dzīves sākums, tehnoloģija, ar kuras palīdzību es iepazinu fotogrāfiju un kurā diezgan labi orientējos,” stāsta fotogrāfs.

Izstādītajās fotogrāfijās aplūkojamas gan lauku apvidu un pilsētas ainavas, gan pilsētvides objekti.

M. Lablaiks (1973) studējis Rīgas Tehniskās Universitātes Ķīmijas tehnoloģijas fakultātē un Rīgas 34. arodskolā ar specializāciju fotogrāfijā. Iegūtās zināšanas vēlāk papildinājis pašmācības ceļā un kvalifikācijas celšanas kursos. Studējis arī Mākslas priekšmetu pasniedzēju pedagoģijas pamatu programmā J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Strādā par fotogrāfijas pasniedzēju Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālo komunikāciju nodaļā. Kopš 1998. gada piedalās autoru grupu izstādēs, fotoplenēros un akcijās, viņa uzņemtās fotogrāfijas publicētas Latvijas preses izdevumos, tai skaitā “Lilit’”, “Latvijas Architektūra”, “Люблю!”, “Klubs”, “Auto Bild Latvija” un citviet.

Pievienot komentāru

Personīgi par "vienīgo Latvijas francūzieti": iznākusi Maijai Silmalei veltīta grāmataTrešdien, 29. martā, Rīgas Jūgendstila centrā sirsnīgā gaisotnē tika atvērta Leldes Stumbres grāmata “Maija, Cher Ami”, kas veltīta tulkotājai, tā saucamās franču
Draugiem Facebook Twitter Google+