×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. maijs, 2015
Drukāt

Melngailis: Latvijai ir svarīgi nodrošināt līdzekļus aizsardzībai (1)

melngailis011

Latvijai ir svarīgi nodrošināt līdzekļus aizsardzībai, lai NATO atbalsts valstij būtu neapšaubāms, aģentūrai LETA sacīja bijušais “Lattelecom” vadītājs un savulaik par AS “Parex banka” sadalīšanu atbildīgais Nils Melngailis.

Melngailis patlaban strādā starptautiskā investīciju fondā un ir atbildīgs par kāda Spānijas uzņēmuma virzīšanu citu Eiropas valstu tirgos, tāpēc viņš intensīvi neseko līdzi notikumiem Latvijā. Tajā pašā laikā Melngailis atzīst, ka Latvijas prioritātēm, kam ir cieša saistība arī ar ekonomiku, jābūt enerģētikas neatkarībai un aizsardzībai, jo ārvalstu investori seko līdzi ne tikai Latvijas politiskajiem, bet arī militārajiem riskiem.

“Publiskajā telpā bieži parādās viedoklis, ka Krievija ir konfliktsituācijā ar Ukrainu un Baltijas valstis ir kā nākamais teorētiskais militārais risks. Tas, protams, cilvēkiem paliek prātā, tāpēc arī Latvijai ir svarīgi nodrošināt līdzekļus aizsardzībai, lai NATO atbalsts būtu neapšaubāms. Šajā ziņā Igaunija mūs ir apsteigusi, un tā savus pienākumus pret NATO ir izpildījusi. Latvijai nav nekāda attaisnojuma nedarīt to pašu,” uzsvēra Melngailis.

Vērtējot Latvijas ekonomikas attīstību, eksperts atzina, ka krīzes laikā tika paveikta virkne labu darbu – samazinātas izmaksas, piekopta piesardzīga fiskālā politika, uzlabojās banku uzraudzība utt. Lai arī patlaban viss tiek darīts tāpat, tomēr, pēc Melngaiļa domām, pēc krīzes pārvarēšanas ir iestājies atslābums un darbi vairs netiek veikti ātrāk un labāk, netiek pieņemti ekonomiski svarīgi lēmumi.

Melngailis kopš 2004.gada bija “Lattelecom” vadītājs, šajā amatā nostrādājot līdz 2008.gadam. Savukārt no 2008.gada līdz 2010.gadam Melngailis, valstij par vienu latu (1,42 eiro) pārņemot “Parex banku” un vēlāk to sadalot divās bankās – “Reverta” un “Citadele” -, pildīja AS “Reverta” vadītāja pienākumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Melgailim u.c. americanos interesē savu īpašumu aizsardzība arī Latvijā? Bankas Baltija bijušie klienti jau labi atceras šiteno “Eiropas uzņēmumu virzītāju”, kas reiz deva pozitīvu auditora slēdzienu.

Draugiem Facebook Twitter Google+