×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Meļņiku un ”Remars-Rīga” soda par RKB akciju atpirkšanas piedāvājuma neizteikšanu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) par AS “Rīgas kuģu būvētava” (RKB) akciju obligātā atpirkšanas piedāvājuma neizteikšanu Vasilijam Meļņikam un AS “Remars-Rīga” piemērojusi naudas sodu – katram 14 200 eiro apmērā, liecina FKTK informācija.

Šādi FKTK lēmusi, pabeidzot pārbaudi par RKB akcionāru iespējamo saskaņotu rīcību un noslēdzot sākto administratīvo lietu. Abiem RKB akcionāriem piemērots maksimālais likumā pieļaujamais naudas soda apmērs.

FKTK klāsta, ka pārbaude par faktu, ka vairākas personas kopā, iespējams, ir ieguvušas līdzdalību RKB vairāk nekā 50% apmērā no uzņēmuma balsstiesīgo akciju skaita, sākta 2012. gadā.

Šajā laikā FKTK rīcībā nonākusī informācija un pārbaudes pēdējā posmā saņemtie fakti par RKB akciju pārdošanas darījumu pierāda, ka AS “Remars-Rīga” bija faktiskā līdzdalība RKB virs 50%. Tā kā Meļņiks ir AS “Remars-Rīga” kontrolpaketes īpašnieks, viņa netiešā faktiskā līdzdalība pārsniedza 50% no kopējā RKB balsstiesīgo akciju skaita.

Neilgi pirms FKTK padomes lēmuma pieņemšanas ar RKB akcijām ir veikts darījums, lai samazinātu AS “Remars-Rīga” faktisko līdzdalību zem 50%, tādējādi arī Meļņika netiešā līdzdalība sarukusi zem 50%. Līdz ar to FKTK nevar prasīt AS “Remars-Rīga” un Meļņikam izteikt pārējiem RKB akcionāriem obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu, jo vairs nepastāv likumā noteiktie apstākļi.

Tomēr par finanšu instrumentu tirgu regulējošo normatīvo aktu pārkāpumiem FKTK nolēma piemērot tirgus dalībniekiem maksimāli atļauto soda naudu – Meļņikam 14 200 eiro un AS “Remars-Rīga” – tikpat lielā apmērā. Minētās summas valsts budžetā viena mēneša laikā no FKTK lēmuma spēkā stāšanās.

Vienlaikus FKTK norāda, ka RKB akcionāriem, kuri uzskata, ka tiem radušies zaudējumi tā dēļ, ka AS “Remars-Rīga” un Meļņiks likumā noteiktajā kārtībā nav izteikuši obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu, ir tiesības vērsties tiesā un pieprasīt kompensēt tiem radušos zaudējumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Neticami, turpumas SELEKTIVI FKTK atklajumi viens pec otra … vai vispar Bezabrene pastav kada biznes etika un sveso saimnieku uznemumus vada morali vaditaji … ?

    … Kad reiz saksies tiesiska FKTK izmeklesana par pretlikumigiem, sakara PAREX, darijumiem pirms tas kraha un atbildigie tiks saukti pieradit savu klastito “nevainibu” ?

Draugiem Facebook Twitter Google+