×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

“Melno pienu” JRT vedīs uz Čīli

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nedēļas nogalē, 16.-18. janvārī, Jaunā Rīgas teātra izrāde “Melnais piens” Alvja Hermaņa režijā tiks izrādīta starptautiskajā teātra festivālā “Santiago a Mil” Santjago (Čīle), portālam LA.lv pavēstīja teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Bināne.

“Santiago a Mil” ir viens no nozīmīgākajiem Latīņamerikas festivāliem, kas notiek jau divdesmit otro reizi. Festivālu organizē fonds “Teatro a Mil” – bezpeļņas organizācija, kas par savu mērķi izvirzījusi kultūras un mākslas attīstību, daudzveidību un popularizēšanu, rūpējoties, lai dažādas mākslas izpausmes formas sasniedz pēc iespējas lielāku skatītāju skaitu. Fonds veicina starptautiski atzītu ekspertu viesošanos Čīlē un tikšanās ar teātra profesionāļiem, nodrošina kultūras pieejamību un daudzveidību reģionos, kā arī organizē dažādas meistarklases un apmācības programmas.

Ar festivāla pasākumu palīdzību “Teatro a Mil” cenšas atdzīvināt nomaļus Santjago rajonus, veicinot to attīstību, samazinot kriminogēno situāciju, piesaistot un izglītojot jaunu publiku.

Kopš festivāla dibināšanas izrādītas 786 izrādes no Čīles, kā arī 270 izrādes no 40 citām valstīm. Kopējais apmeklētāju skaits sasniedzis 8,6 miljonus. Pēdējos gados tas norisinājies jau sešās Čīles provincēs un piecpadsmit Santjago rajonos.

2008. gadā festivālā pirmo reizi tika pārstāvētas arī Austrumeiropas valstis – JRT izrādīja režisora Alvja Hermaņa izrādi “Soņa”, bet 2012. gadā festivālā piedalījās JRT māksliniece Monika Pormale.
Izrāde “Melnais piens” tiks izrādīta teātrī “El Teatro Municipal de las Condes”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+