Mobilā versija
+5.9°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
3. novembris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Minimālā programma izpildīta, portfeļi sadalīti (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Topošās koalīcijas partneri – Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars (no kreisās), Ministru prezidente Laimdota Straujuma, "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa un Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis informē par atbildības jomu sadali jaunajā valdībā.

Šonedēļ saņemiet atplestām rokām – tiksim pie apstiprinātas jaunas valdības, un arī prezidijs sāks Saeimas rokdarbu sezonu, izvietodamies krēslu mīkstumā. Šoreiz amatos izvirzīšana pēc deguniem gāja visai ņipri un raiti. Lai gan viens otrs rauc pieri un nicīgi izsakās par portfeļu dalīšanas plēšanos, jāsaprot, ka cīņā par varu, ietekmi un vietām ne vienmēr klāt pieaicina konsultantus smalkā toņa jautājumos. Jāatgādina, ka citām reizēm koalīcijas attiecību vērpšanā kā melns kaķis būtu pārskrējis ceļu. Tīra un gaiša mīlestība neveidojās, un politiķi nervozēja, ka līdz pat Vecgada vakaram nedabūs izvēlēties premjeru, kurš pusnaktī teiks tēvišķu runu, lai tauta pie rasola bļodām un cūkas cepešiem uzzinātu, kāda apņemšanās jaunajā gadā katram jāpiepilda. Tagad, raugi, Laimdotas kundze var sākt gatavot priekšlasījumu, un mēs – aplaizīties, cik tas gaidāms mātišķs, iejūtīgs un pacilājošs. Par lieliem mērķiem, kas sniedzami, par darbaļaužu turēšanas ap­stākļu labāku nodrošināšanu un estētisko audzināšanu.

Jāņem vērā, ka uzreiz no 1. janvāra Latvija sāks prezidēt visu Eiropu, tāpēc valdību vajadzēja stiķēt sevišķi uzmanīgi. Ministri tak pa Briseli pusgadu dzīvos, un tur novadīšanas mehānisms nav tik elementāri kopjams kā mūsu valstī! Mūsu cilvēki latviski var pastāvīgi putroties saikļu “ka” un “kad” lietāšanā, taču Briselei der tikai pieredzējuši vadītāji, kuri mīl un prot socializēties ar eirokrātiem, māk iznesties ar kniksēšanu un kājas pievilkšanu un kuri angliski vītero kā cīrulīši. Turklāt jūs zināt, cik ļoti tagad SAB uzpasē, lai Ministru kabinetā neiespruktu ļautiņš ar ierūsējušu reputāciju, kurš nav cienīgs saņemt pielaidi valsts noslēpumiem. Cik kandidāti jau nav noknābāti, kuriem jāpasēž ārā, kamēr citi ministri villojas, kā pareizi pārdot bankas, kur būvēt gāzes uzpildes termināli un kur ierīkot NATO karabāzi. Tāpēc norīkojumus un portfeļus saņēmuši paši rafinētākie un pārbaudītākie partiju kadri, kuri turēs mēli aiz zobiem un neizpļurkstēs konfidenciāli aizplīvurojamos slepenos plānus bufetniecei Melnajai Valijai vai savai frizierei.

Arī simt deputātu vidū ir daudzi, kuri ilgstoši saglabājuši politisko asumu. Būtu žēl šķirties no tiem, kas jau iepriekš bijušajā Āboltiņas valstībā izcēlušies kā lieli gudrinieki un humora veči. Daudziem ir iesākti un līdz galam nepadarīti darbi, kas noteikti jāpabeidz 12. Saeimas laikā. Kurš, piemēram, bija aizsācis ar sēņu nazīti solā iegriezt “šeit bija Atis L.” un ticis tikai līdz lielajam “A”, tas, protams, gribēs izgrebt tekstu kā nākas. Cits bija redzējis, kā Saeimas ēdnīcā ieved kartupeļu maisus un piegādā gaļas kalnus ziemas krājumam, un kā tad bez viņa līdzdalības produktu nolocīšanā. Vēlētāji var sist sev atzinīgi uz pleca un novērtēt – atkal esam ievēlējuši pietiekami kvalificētus cilvēkus, kas gatavoti no izturīga, azbestam līdzīga stipra materiāla. Tautas intereses viņi stādījuši pirmajā vietā, un tamdēļ pēc partijas priekšsēdētāja pavēles katrs būs gatavs lēkt vai ugunī, sadegt, lai tikai vairotu valsts labklājību un organizētu demokrātiju. Politiķi vēl par to svārstās, kā vārdā saukt valdošo koalīciju. “Atceltā” tiesiskuma vai “bijušā” tiesiskuma koalīcija neskanētu sevišķi jauki. Pagaidām ir priekšlikums salasīto vairākumu dēvēt par “labas kondīcijas koalīciju”, bet derētu piemetināt ko klāt, lai rastos patīkamas asociācijas ar cēliem, baltiem gulbjiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bilde labā – 3 čekas aģenti un viena slaucēja. Latvijas sirds un gods.

  2. Ko tauta gribe’ja to ievēlēja. Gaidāma stagnācija un tālāka valsts izpārdošana.

Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kāda ir tava Ziemassvētku vēlēšanās?

Ziemassvētku vecītim arī jāmaksā nodokļi

Valsts oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” portālā “lvportals.lv” publicēta Valsts ieņēmumu dienesta atbilde uz kādu lasītāja jautājumu, kurš stāsta, ka, plānojot Ziemassvētkos strādāt “Salaveča amatā”, gribot iesniegt sludinājumu internetā par sevi. Lasītājs vaicā: “Kā to izdarīt godīgi, kā samaksāt nodokļus par to?” VID viens no piedāvātajiem variantiem ir reģistrēties VID kā saimnieciskās darbības veicējam un maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli no saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu starpības utt.

Juris Ulmanis: Zaļais pūķis krievholisms (18)Parasti zaļo pūķi asociē ar alkoholismu. Situācija ar pāriešanu uz krievu valodu man atgādina klasisku atkarības modeli, kurā alkohola vietā lietojam krievu valodu. Tātad esam līdzatkarīgie. 
Lasītāju aptauja
Izlasot interviju ar vēsturnieci, jutu aizvainojumu senču vietā... (12)“Latvijas Avīze” novembrī publicēja sarunu ar vēsturnieci Inetu Lipšu “Latvieši nezināja, nevis negribēja”. Tā izraisījis rezonansi. Savas pārdomas ir atrakstījusi Brigita Blite.
Kā vērtējat izglītības kvalitāti Latvijā?
Draugiem Facebook Twitter Google+