Mobilā versija
+7.6°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Pirmdiena, 27. marts, 2017
3. novembris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Minimālā programma izpildīta, portfeļi sadalīti (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Topošās koalīcijas partneri – Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars (no kreisās), Ministru prezidente Laimdota Straujuma, "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa un Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis informē par atbildības jomu sadali jaunajā valdībā.

Šonedēļ saņemiet atplestām rokām – tiksim pie apstiprinātas jaunas valdības, un arī prezidijs sāks Saeimas rokdarbu sezonu, izvietodamies krēslu mīkstumā. Šoreiz amatos izvirzīšana pēc deguniem gāja visai ņipri un raiti. Lai gan viens otrs rauc pieri un nicīgi izsakās par portfeļu dalīšanas plēšanos, jāsaprot, ka cīņā par varu, ietekmi un vietām ne vienmēr klāt pieaicina konsultantus smalkā toņa jautājumos. Jāatgādina, ka citām reizēm koalīcijas attiecību vērpšanā kā melns kaķis būtu pārskrējis ceļu. Tīra un gaiša mīlestība neveidojās, un politiķi nervozēja, ka līdz pat Vecgada vakaram nedabūs izvēlēties premjeru, kurš pusnaktī teiks tēvišķu runu, lai tauta pie rasola bļodām un cūkas cepešiem uzzinātu, kāda apņemšanās jaunajā gadā katram jāpiepilda. Tagad, raugi, Laimdotas kundze var sākt gatavot priekšlasījumu, un mēs – aplaizīties, cik tas gaidāms mātišķs, iejūtīgs un pacilājošs. Par lieliem mērķiem, kas sniedzami, par darbaļaužu turēšanas ap­stākļu labāku nodrošināšanu un estētisko audzināšanu.

Jāņem vērā, ka uzreiz no 1. janvāra Latvija sāks prezidēt visu Eiropu, tāpēc valdību vajadzēja stiķēt sevišķi uzmanīgi. Ministri tak pa Briseli pusgadu dzīvos, un tur novadīšanas mehānisms nav tik elementāri kopjams kā mūsu valstī! Mūsu cilvēki latviski var pastāvīgi putroties saikļu “ka” un “kad” lietāšanā, taču Briselei der tikai pieredzējuši vadītāji, kuri mīl un prot socializēties ar eirokrātiem, māk iznesties ar kniksēšanu un kājas pievilkšanu un kuri angliski vītero kā cīrulīši. Turklāt jūs zināt, cik ļoti tagad SAB uzpasē, lai Ministru kabinetā neiespruktu ļautiņš ar ierūsējušu reputāciju, kurš nav cienīgs saņemt pielaidi valsts noslēpumiem. Cik kandidāti jau nav noknābāti, kuriem jāpasēž ārā, kamēr citi ministri villojas, kā pareizi pārdot bankas, kur būvēt gāzes uzpildes termināli un kur ierīkot NATO karabāzi. Tāpēc norīkojumus un portfeļus saņēmuši paši rafinētākie un pārbaudītākie partiju kadri, kuri turēs mēli aiz zobiem un neizpļurkstēs konfidenciāli aizplīvurojamos slepenos plānus bufetniecei Melnajai Valijai vai savai frizierei.

Arī simt deputātu vidū ir daudzi, kuri ilgstoši saglabājuši politisko asumu. Būtu žēl šķirties no tiem, kas jau iepriekš bijušajā Āboltiņas valstībā izcēlušies kā lieli gudrinieki un humora veči. Daudziem ir iesākti un līdz galam nepadarīti darbi, kas noteikti jāpabeidz 12. Saeimas laikā. Kurš, piemēram, bija aizsācis ar sēņu nazīti solā iegriezt “šeit bija Atis L.” un ticis tikai līdz lielajam “A”, tas, protams, gribēs izgrebt tekstu kā nākas. Cits bija redzējis, kā Saeimas ēdnīcā ieved kartupeļu maisus un piegādā gaļas kalnus ziemas krājumam, un kā tad bez viņa līdzdalības produktu nolocīšanā. Vēlētāji var sist sev atzinīgi uz pleca un novērtēt – atkal esam ievēlējuši pietiekami kvalificētus cilvēkus, kas gatavoti no izturīga, azbestam līdzīga stipra materiāla. Tautas intereses viņi stādījuši pirmajā vietā, un tamdēļ pēc partijas priekšsēdētāja pavēles katrs būs gatavs lēkt vai ugunī, sadegt, lai tikai vairotu valsts labklājību un organizētu demokrātiju. Politiķi vēl par to svārstās, kā vārdā saukt valdošo koalīciju. “Atceltā” tiesiskuma vai “bijušā” tiesiskuma koalīcija neskanētu sevišķi jauki. Pagaidām ir priekšlikums salasīto vairākumu dēvēt par “labas kondīcijas koalīciju”, bet derētu piemetināt ko klāt, lai rastos patīkamas asociācijas ar cēliem, baltiem gulbjiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bilde labā – 3 čekas aģenti un viena slaucēja. Latvijas sirds un gods.

  2. Ko tauta gribe’ja to ievēlēja. Gaidāma stagnācija un tālāka valsts izpārdošana.

Ejiet iekšā 20. gadsimtā… (3)Bija vīri, kas sociālistiskajā saimniekošanas modelī dabūja gatavu neiespējamo
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Nu gan atklāji Ameriku!

Izdevīgie procenti

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks pērn no ātro kredītu uzņēmumiem AS “4finance” un AS “Mogo” procentos guvis teju 200 000 eiro ienākumus, liecina Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtā kārtējā gada deklarācija par 2016. gadu. Amerika ienākumi pērn veidoja vairāk nekā 273 000 eiro. No tiem gandrīz 27 500 eiro bija darba alga Rīgas domē un 50 000 eiro darba alga Rīgas Brīvostas pārvaldē. Savukārt 17 625 ASV dolārus jeb vairāk nekā 16 000 eiro Ameriks ieguvis procentos no “4finance”, bet 175 000 eiro procentos no “Mogo”.

Vai piedalīsieties pašvaldību vēlēšanās?
Atis Klimovičs: Ne viss tika pateikts 16. martā (87)Pietrūka Latvijas valdības oficiāla paziņojuma par Otrā pasaules kara izraisītājiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+