×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
30. jūlijs, 2015
Drukāt

Melodiskie mūzikas svētki aicina uz Valku

Foto-Einārs FreimanisFoto-Einārs Freimanis

Valkas brīvdabas estrāde 1. augustā aicina uz Melodiskās mūzikas svētkiem “Vilciens Rīga–Valka”. Svētkos muzicēs grupa “Mākoņstūmēji”, “Sestā jūdze” un Jāņa Lūsēna muzikālā apvienība “Promenāde” un tās lieliskais estrādes duets – Anmary un Uģis Roze, kā arī “Stradivari”. Būs arī īpašs grupas “Bumerangs” dziesmotais sveiciens.

“Svētku otrajā gadā mums atkal ir izdevies sapulcināt un izveidot tādu mūzikas programmu, kas sasniedz Melodiskās mūzikas svētku mērķus un noteikti būs ļoti interesanta klausītājiem. Uzstāsies izcili, augsti profesionāli izpildītāji no dažādiem žanriem, kas spēlē bez fonogrammas. Tiks dota iespēja jaunajiem mūziķiem spēlēt uz lielās skatuves. Būs atraktīvs un izklaidējošs vadīšanas stils, bet citāds nekā pagājušogad, lai katru gadu būtu kaut kāds pārsteigums, lai cilvēkiem būtu interesanti. Noteikti ir vērts braukt,” teic mūzikas svētku idejas autors Vents Armands Krauklis. Viņš arī uzskata, ka nav sliktu žanru vai stilu. Katrā var dzirdēt gan laba, gan pavisam bēdīga līmeņa mūziku.

Mūzikas svētkus iesildīs jaunās un daudzsološās grupas – “Solīda kompānija”, Kārķu jauniešu grupa un “Skyway”. Jaunums svētku programmā – koncertā uzstāsies arī festivāla “Bordertown Beat” laureāte Viktorija Jansone. “Viktorija ir iedziedājusi šobrīd mazajiem skatītājiem mīļās animācijas filmiņas “Bitīte Maija” tituldziesmu kopā ar Sabīni Berezinu “Mia, Mo un es”. Viņa nupat ir atgriezusies no Eiropas koru olimpiādes Vācijā, kur piedalījās kopā ar Olaines folkloras kopu. Viktorija koncertos izpilda popmūziku, šlāgerus, kā arī stilizētās tautasdziesmas,” atklāj Valkas sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere. Raksturojot pārējās iesildošās grupas, viņa teic: “”Solīda kompānija” nevar iztikt bez labām, muzikālām idejām, viņiem vienmēr jāmeklē kaut kas jauns. Savukārt Kārķu jauniešu grupas repertuārā ir tikai latviešu dziesmas. Grupas dalībnieki uzskata, ka Latvijā pārāk daudz grupu, kas dzied citās valodās. “Skyway” no Valkas ir trīs jauni, atraktīvi un muzikāli puiši, kas ir apvienojušies grupā “Gaisa ceļš”. Kopā jaunieši spēlē tikai no janvāra. Paši sacer gan mūziku, gan dziesmu tekstus.”

Koncerta turpinājumā klausītājus priecēs J. Lūsēna muzikālā apvienība “Promenāde”, kas duetā apvieno Anmary un Uģi Rozi. “Latviešu estrādes mūzikā ir bijuši spilgti dueti, un savu šarmu tie nav zaudējuši līdz pat mūsdienām. Daudzu gadu garumā bija tapušas dziesmas, kuru muzikālā stilistika bija brīva no kāda projekta noteiktajiem rāmjiem, un pie manis nonākusī dzeja prasīt prasījās uz delverībām. Faktiski “Promenāde” – tā ir muzikāla koķetērija ar dažādiem stiliem, raksturiem un brīvības sajūta, kas ir pretstatā latviešiem raksturīgajai grūtsirdībai,” teic J. Lūsēns. “Promenādes” sastāvā ir mūziķi no 22 līdz 56 gadu vecumam, taču humors, vieglums un rotaļīgums mūzikā ir tuvs visiem tās dalībniekiem. Te savienojas jaunība ar pieredzi, muzikāla brīvība ar tradīciju, divas skanīgas un šarmantas balsis, bet visa pamatā ir laba dzeja un, protams, J. Lūsēna mūzikas rokraksts, kurš šajā projektā guvis jaunas krāsas līnijas un izteiksmes veidu.

Savukārt grupa “Stradivari” koncerta apmeklētājiem iedos jaunības degsmi kopā ar roka enerģiju. Iespējams, daudzi nezina, ka tieši grupas līderis Guntis Vecgailis ir uzrakstījis tautā tik iemīļotās dziesmas “Zemenes” un “Rozā”. Grupa izpilda “zelta hitus mūsdienīgos aranžējumos”. Viens ir skaidrs – viņi neļaus malā sēdēt nevienam!

Grupa “Mākoņstūmēji” priecēs ar savu atraktivitāti un dzīvesprieku, savukārt kantrimūzikas cienītājus ielīksmos viena no labākajām kantri grupām Latvijā – “Sestā jūdze”.

“Tradicionāls un neiztrūkstošs Melodiskās mūzikas svētku elements būs grupas “Bumerangs” dziesmotais sveiciens valcēniešiem un citiem koncerta apmeklētājiem,” atklāj Zane. Pasākumu vadīs radio un TV personība Ēriks Loks, kuram sarunās piebiedrosies arī grupas “Bumerangs” līderis V. A. Krauklis. Pasākuma noslēgumā tos, kuri vēlēsies turpināt ballēšanos, priecēs grupa “AAA”.

Pasākuma rīkotāji sola, ka ikvienam būs iespēja baudīt dažādu žanru mūziku – gan popu, gan roku, gan šlāgermūziku, gan kantri – un katrs savai gaumei atradīs ko piemērotu.

Varbūt noder!

1.VIII 18.00, Valkas brīvdabas estrāde

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs un HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv/”www.bilesuserviss.lv

Cena: iepriekšpārdošanā EUR 5; ģimenes biļete EUR 12; pasākuma dienā EUR 7 un ģimenes biļete EUR 14. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Vairāk informācijas: HYPERLINK “http://muzikassvetki.valka.lv/” n _blankhttp://muzikassvetki.valka.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+