×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Melošana, muldēšana, shēmošana. Egils Levits par Latvijas politisko kultūru (62)

Foto - LETAFoto - LETA

Egils Levits

Interesantu daudzpunkti nesen notikušajām Valsts prezidenta vēlēšanām bija nolēmis pielikt viens no augstā amata kandidātiem Egils Levits, aizvadītajā piektdienā aicinot savus atbalstītājus uz priekšlasījumu “Latvijas politiskā kultūra – kā to vērtēt un uzlabot”.

Lai gan pagaidām E. Levits nav īpaši daudz runājis par saviem nākotnes plāniem, tomēr ļāvis nojaust, ka arī turpmāk būs aktīvs Latvijas sabiedriski politiskajā dzīvē. Noklausīties viņa lekciju Kara muzejā bija ieradušies vairāk nekā simts cilvēku, starp viņiem arī vairāki politiķi, pārsvarā no Nacionālās apvienības (Ināra Mūrniece, Raivis Dzintars, Ilmārs Latkovskis, Imants Parādnieks, Kārlis Krēsliņš), kā arī daži no “Vienotības” (Lolita Čigāne, Sarmīte Ēlerte). E. Levits sāka ar laba vēlējumiem jaunajam prezidentam Raimondam Vējonim: “Lai viņš pilda savu amatu labi, jo tas ir mūsu visu interesēs.” Pēc Levita domām, prezidenta vēlēšanas esot parādījušas, ka pilsoniskā sabiedrība ir dzīva un rīcībspējīga, “tā ir sakustējusies un parādījusi vēlmi mainīt politisko kultūru Latvijā”. Diskusija esot iecerēta, lai apspriestu, ko varētu darīt lietas labā, pavēstīja Levits un pēc teorētiskā ievada raksturoja, kāda, pēc viņa novērojumiem, ir Latvijas politiskā kultūra.

Tā esot kaut kur pa vidu starp Eiropas un Krievijas jeb postpadomju telpas politisko kultūru. Taču esot arī savas specifiskās iezīmes, piemēram, tas, ka Latvijas “politiskā elite nav elitāra – tajā ir viegli iekļūt”. Pie mums bez politiskās pieredzes var kļūt par deputātu vai pat ministru, kamēr Francijā vai kādā citā Rietumeiropas valstī tam būtu jāgatavojas jau no bērnības. Šādai Latvijas politikas specifikai ir gan savi plusi, gan mīnusi. Politiskā elite savā uztverē un domāšanā ir tuva sabiedrībai. Taču, kā izrādās, tas nebūt neveicina sabiedrības uzticību politiķiem. Iespējams, tieši tāpēc, ka viņi šos cilvēkus labi pazīst un zina, ko no viņiem sagaidīt. Turklāt sabiedrība nemaz nesteidz izmantot demokrātijas sniegtās iespējas. Lai gan Latvija esot viena no retajām valstīm, kur nevalstiskajām organizācijām ļauts piedalīties Saeimas komisiju sēdēs un Ministru kabineta sēdēs un izteikt savu nostāju, tas nemaz tik bieži netiekot izmantots. Taču sūdzēties gan visiem patīkot.

Ja uzticība politiskajai elitei un partijām ir zema, tad demokrātija nevar funkcionēt, norāda Levits. Latvijā zemo uzticību politiķiem iespaido arī tas, kā notiek politisko lēmumu pieņemšana: “Politiķu galvenais uzdevums būtu formulēt saturu un izmantot varu kā instrumentu šī satura īstenošanai. Taktikai ir pakārtota loma attiecībā pret saturu, bet pie mums ir otrādāk – formulēt saturu nav laika, jo jācīnās par ietekmi.” Levits uzskaita trīs Latvijas politikai specifiskas īpatnības: melošana, muldēšana un shēmošana. Tās visas esot parādījušās arī nesenajās Valsts prezidenta vēlēšanās. Levits min faktu, ka divās nedēļās viņš esot pieķēris melos desmit deputātus, un šos melus varot pierādīt. Muldēšana atšķiras no melošanas, jo fakti netiek apzināti sagrozīti, taču “informatīvā vide tiek piesārņota ar informāciju, kas aizplīvuro skatu uz to, kas ir svarīgs”. Visbeidzot shēmošana esot vara tukšgaitā, kad politiķa rīcība tiekot padarīta atkarīga no kādu citu rīcības, kurai tālāk var pieskaņot savas darbības. Taču, ja visi tā sākot shēmot, tad nekas labs beigās nesanāk. Politika zaudē saturu, tā tiek pakļauta intrigošanai.

Nobeigumā Levits tomēr atzīmēja, ka, neskatoties uz daudzajām Latvijas politikas nebūšanām, ar kritiku nevajadzētu aizrauties, jo “Latvijas valsts funkcionē samērā labi”. Protams, vienmēr ir iespēja to uzlabot, un pirmie darbi varētu būt partiju finansēšanas joma, partiju pašattīrīšanās, Latvijas informatīvās telpas uzlabošana un pilsoniskās sabiedrības aktivitātes veicināšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (62)

 1. …. INTERESEANTAM UN ZULIM : ….

  …Piekritu … un velreiz jabridina si VEL NEDEFINETA UN TAMDEL VEL NEZINAMA POPULISMA izraisitaja lidzskrejejus, kurus no mana viedokla,lidz sim, varetu uzskatit par mulkisiem, jeb ‘izlietojamiem idiniem’… jo liekas, ka kads te sej idejas vel kadai jaunai partijai, ar ko iesakt latviskas NA sagrausanu procesu … !?

  … Jaapbrino LEVITU par vina virtuoso divkosibu, vai ari politisko naivumu: – no vienas puses, pienemot atbalstu no popularas NA un visatrak pieaugosas partijas valsti, izlietojot sis partijas racionalo un patriotisko valsts attistibas programmu, bet no otras, netiesi pielidzinot un pasludinot to lidzigu meligam, shemojosam un muldosam ZZS, SX, V un citam … KAS PAR UZDROSINASANOS UN KAS PAR NOTUSETU APVAINOJUMU … bet lidzigu tam no nakts murgotaja … !

  … Levitam jasaprot, ka demokratiska valsti, tas augstaka limena politika var ieiet tikai ar popularu atbalstu no kadas tautu parstavosas un augosas partijas kuras politika atbilst vina pasa uzstaditam kriterijam … UN KURA TAD TADA VARETU BUT BEZABRENE, JA NE NA !?

  … Neiestajoties NA rindas, un viltigi noklusejot DDD pabeigsanas vajadzibu … ar visam tam konsekvencem, Levits klust par vel vienu profesionali izglitotu, bet augstpratigu demagogu, a la VVF … ja turpinasies vina si PARAK VISPAREJA VEIDA UN NEZINAMU KRITERIJU DEFINETA, PATMILIGA UN LIEKAS DIVKOSIGA POLITSPELE … tada, kas galigi nesader ne ar latvietibas tikumibas elementiem, ne ar arkartas situacija vajadzigo politisko ricibu, saja kritiskaja laika …

  … VINA VAJADZIGO DETALU NEZINAMAS UN NEDEFINETAS PRIORITATES, BEZABRENES PARTIJU UN VALSTS MEROGA TALAKAI ATISTIBAI KA:

  FINANSU JOMA – PASATTIRISANA – INFORMATIVAS TELPAS UZLABOSANA – PILSONISKAS SABIEDRIBAS AKTIVIZESANA …

  … NESASKATU SKAIDRI NOTEIKTU UN BEZABRENEI KA NACIONALAI VALSTIJ VISVAJADZIGAKO – LATVISKUMA PRIMARITATI – AR PRIORITATI – LATVIJAS SATVERSME LATVIJAS AUTOHTONAI PAMATTAUTAI NOTEIKTO EKONOMISKO, POLITISKO UN KULTURALO TIESIBU NODROSINASANU … DEFINEJOT TAS KULTURAS TALAKAI ATTISTIBAI ATTIECIGAS UN NEPIECIESAMAS KRITERIJAS … !!!

 2. Levita kungs vajag macet zaudet ! Atbildēt

  Kadi tie kuri Jus izvirzija Levita kungs, tada ari politiska kultura – ar tiesu izpilditaju shemosanam, muzigu raknasanos pagatne, citu vainosanu, nabadzibu un lombardiem uz katra Rigas stura. Ar nacionalpopulistisko marasmu, nemitigu starpnacionala naida kurinasanu latviesu tauta diez vai klus turigaka un stipraka. Pa laimi Latvija vel pagaidam pietiek vesela saprata un latviesi savus oponentus nededzina, ar metala stieniem nedauza un atkritumu tvertnes nemet ka Eiropeiskaja Ukraina.

  • ļoti gribas vienu konkrētu piemēru: kad un ar kādiem vārdiem vai rīcību NA ir kurinājusi naidu?? Nu lūuudzu – vienu piemēriņu 🙂

 3. kapēc Gerhards neatkāpās Atbildēt

  ar .41 promilām viņs laiž muļķi ka to ar medikamentiem ir pielaidis.
  arprāts, neviens vinam netic
  RIETUMA VALSTIS MINISTRS BUTU IZMESTS NO MINISTRIJAS UN IZVILKTS LAUKĀ AR AR KĀJAM PAR PRIEKŠU.

 4. Это специально для: demo 15. jūnijs, 2015 10:12
  Ой, смотрите. На фотке у героя стал нимбик образовываться! Прямо чудеса.
  Да уж, чудны дела твои, господи.

  • Nu re, grafista kungs! Pat jūsu pareiztoicīgo Dieviņš savu nimbu uzlicis Levitam. A ko ta jūs tai SC – tādi paši mazizglītoti intriganti? Būtu sava Dieviņa bijušies!!

   • >:):):) 15. jūnijs, 2015 14:54
    Ух ты, свершилось чудо, безногий стал ходить а незрячий стал видеть, причём даже то, чего нет на самом деле. Возрадуемся же, люди! Блин, ну в самом деле, что у вас с чувством юмора, а?!

    • Rakstiet latviski! Te nav Vesti Segodnja!

     • >Sīgals 15. jūnijs, 2015 21:29
      Яволь, майн генераль. Es varu rakstīt latviski. Но вот что то не хочется, странно правда.

  • Ja mēs, letiņi, IZLIKSIMIES, ka nesaprotam grafista kirilicu, tad viņam atliks divas šauras bezizejas:
   1. IZLIKTIES, ka prot izteikties latviski;
   2. aizvākties pie kirilicā rakstošajiem domubiedriem.
   Palīdzēsim grafistam;-))) ?!

   • >hehehe 15. jūnijs, 2015 15:54
    Ну давай, давай начинай. Ты же первым не выдержишь. Un pat vairāk. Es varu rakstīt latviski.

 5. SKAIDRA< labāk Vējonim Atbildēt

  NEVAJADZĒJA “Visu Latvijai!” puišiem sevi apmuļķot un ĻAUT ievēlēt Saeimā pa skuju taku nolemtos deputātus no TB/LNNK, jo runāt viņi prata, bet darbi bija FUI!!! Tūlīt sekoja rezultāti : TB/LNNK vecie buki ŅĒMA VIRSROKU nacionālajā apvienībā nemaz nekaunoties, un dominē vēl tagad!?? Viņu sastrādātās šmuces “sekmīgi” tiek piesietas NA un pūt astē…Ļaudīm īsa atmiņa! Tagad arī parādījās atklāti, ko galu galā pārstāv R.Zīle… Nacionālās intereses viņam pie vienas vietas – VĀRDOS, NE DARBOS!!! VAI NAV JAUKI??? Tā manā skatījumā bija “VISU LATVIJAI!” LIELĀ KĻŪDA!!! VIŅI BŪTU TIKUŠI SAEIMĀ BEZ VECAJIEM ĀŽIEM!? NA tiek uzbrukts nepārtraukti un pat AR DEGSMI… Žurnālisti arī nesnauž, VECIE BUKI BĀRDĀS SMAIDA – lai jaunie dumiķi atšaudās un taisnojās, mēs neesam pie vainas…Tagad dažs labs uzskata, ka nacionāļi ir meļi, shēmotāji un velns viņu zina kas… Kad klausos raidījumus ar NA cilvēku klātbūtni, VISU LAIKU DOMINĒ VIENA TENDENCE: APSLĀPĒT VIŅU SACĪTO, NEĻAUT RUNĀT, IEJAUKTIES PA VIDU UN NOBĪDĪT MALIŅĀ TĀ”NEJAUŠI”… Tā jau ir atklāta nekaunība!!! Toties ZZS, kas REGULĀRI VISUR IEJAUCAS UN KATRU REIZI :MAIGI” SAŠŪPO VALDĪBAS, IR ĪSTIE VEČI, KURI IR BEZ VAINAS… UZ PRIEKŠU, BIEDRI!!! TĀLU TIKSIM!??????? IR VIELA PĀRDOMĀM…Personīgi NECIEŠU šīs tendences un neesmu tās piecietusi arī savā darbā!!!

 6. tagad tikai attapas,ta jau iet teju vairak par 20 gadiem!ari tapat jusu virzitaja NA nav labaka!!!

  • Levits ir Pleskavas šosejas veterāns un tieslietu ministrs. Viņam jau nu vismazāk vajadzētu tēlot pārsteigumu par “shēmotāju Latviju”.

   Ar paša rociņām tā vien uzmūrēta.

   Protams, tēlot no Briseles mākoņiem nokrituša vientieša izbīli ērtāk. Bet nekas. Bišķi patēlos un atpakaļ pie Briseles labumiem.

 7. “Latvijas valsts funkcionē samērā labi”
  ================================================================
  Ēdam sieru, uzdzeram alu, slavējam neo-liberāļus un dziedam eirokrātu iemīļotās dziesmas:
  “Viss kārtībā, ak, cienījamā kundze…..viss kārtībā.., tik..,”
  Mums ir negatīva dzimstības un mirstības bilance, kā rezultātā Latvija katru dienu zaudē 21 cilvēku. Papildus tam katru dienu 39 cilvēki atstāj Latviju, dodoties emigrācijā. Tāda ir mūsu situācija – 65% no vidējā ES labklājības līmeņa un katastrofāla demogrāfiskā situācija, kurā katru dienu zaudējam 60 cilvēku. Bilde, es teiktu, diezgan skarba.
  Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš (Portāls nra.lv,, 30.10.2014.)

 8. Bija sanākuši aptuveni 200 cilvēku ;). Zāle pilna! Priekšlasījums lielisks, klātesošo interese un atbalsts milzīgs! Vidēji 8 cilvēki rindā, 20 rindas + kādi 40 sēdēja gar malām + vismaz 10 aizmugurē stāvēja kājās .. Tas nu tā – žurnālista skaitītprasme un interpretācija. Nepareizi jau nav.. un nebūtu arī, ja teiktu, ka bija sanākuši vairāk kā 2 skatītāji – žurnālists un fotogrāfs :).

  Par jautājumu uzdevējiem pēc lekcijas gan kauns – katrs izpaudās, kā prata. Nu ja nav, ko jautāt, tad labāk paklusēt.

 9. Kārlis Galandrejs ( KG ) Atbildēt

  Egils Levits, šķiet, apzināti negrib celt trauksmi, ka Latvijā kopš 1995.gada ir partokrātija, bet ne demokrātija, un ka Latvija joprojām nav tiesiska valsts. Pilsoņiem ar Saeimas vēlēšanu likuma 9.pantu ir atņemtas vēlēšanu tiesības, bezpartejiskajiem pilsoņiem ( 99 procentiem no pilsoņu skaita!) atstātas tikai balsošanas tiesības par partiju sarakstiem. Varbūt tagad patiesi godājamais Levita kungs, kad partiju sistēma viņu smalki pazemoja, viņš tomēr uzsāks ar savu autoritātes spēku Latvijas attīrīšanu no pretkonstitucionālās partokrātijas.
  Komentāros par šo rakstu Žulis ir populāri izskaidrojis partokrātijas postu mūsu tautai. Pēc Krustiņa izslēgšanas no LA kolektīva gribu redzēt, vai LA ir kļuvusi patriotiskāka un drosmīgāka . To parādīs tas, vai LA publicēs komentētāja Žulis šeit teikto…

 10. Levits apgalvojums par gadījuma cilvēku iekļūšanu politikā ir aplams.Viņš nav ievērojis ka visu pamatpolitiķu biogrāfijas ir visai vienveidīgas – komjaunātne, kompartija,darbība okupācijas pašvaldībās,represīvās iestādēs.Tas viss arī politiskā ķēķa galaproduktā.

  • Un KAS tad Jūsuprāt minētos bijušos komunistus un komjauniešus ievēl, ja ne paši vēlētāji?

   • bet – vai ir kādas tehniskas iespējas neievēlēt? Tikai – neiet uz vēlēšanām vispār. Vai vļēšanu likums šobrīd neparedz, ka – pat ja novēlēs 5 cilvēki, vēlēšanas būs notikušas?

  • nekad neviens man pazīstamais un arī es neēsam vēlejuši par tiem visiem bijušajiem, bet tiešām viņi tiek visur ievēlēti, pat tik tālu, ka izputina valsti, bet tiek Briselē, tāpēc secinu, ka viņus ievēl kādi citi, ne Latvijas pilsoņi, varbūt cimdars?

 11. Piekrītu Levita k-gam.
  Gaidu Latvijas politikā.

  • Levita jau kungs ir Latvijas politikas veterāns.

   Vētrainās 90.gadu prihvatizācijas laikos bija “tieslietu” ministrs M.Gaiļa valdībā…

 12. Ceru, ka Levita kgs. nenobīsies no neveselīgās Latvijas politiskās ( un acīmredzot pārējās) sabiedrības un kādu dienu atgriezīsies tajā. Padomju vēzis tik ātri nepāriet – tas deformē ideālus un domāšanu. Tomēr necerēts prieks bija par Levita kg. zibenīgo popularitāti – tātad Latvijas sabiedrībai vēl ir cerība!!!!

 13. sociāli atstumtais Atbildēt

  tas , ka Eiropas CT tiesnesis dzīvo teorētiskās konstrukcijās , ka Latvijā vienā no retajām NVO drīkst piedalīties Saeimas un MK sēdēs ir labi , bet lai Levits pasaka kā tur v a r kaut ko panākt ? – varneši maļ tikai savu un mēs vienmēr tiekam pie nulles rezultāta , un nevis – tapēc ka , bet – tapēc- ! Un par to šeit patiešām dziļi un motivēti izsakās žulis , par ko Viņam paldies !
  Izskatās , ka neskatoties uz mūsu visu ņemšanos , viens otrs un arī es arvien biežāk sāk skatīties viedā FINKA virzienā , jo nupat šai katliņā ir ,, nokārtota ,, patiešām komunistiski kliķiska ,, demokrātija ,, , jo varneši savās domes (Cēsis) , sēdēs pieaicina – melnos= pašvaldības policistus , jo sākuši pat baidīties no katra patiesāka vārda , laikam bailēs , ka ,, vienbalsīgos balsojumos ,,kāds deputāts varētu samulst , kad jabalso pretēji LV Civillikumam , bet pēc pašu ,, izperētajiem ,, noteikumiem , kuri azskar un pārkāpj citu tiesības un lietas , nu kā jau pie boļševikiem
  Bet ja pa īstam , tad Satversmē neviens vārds nav teikts par partijam ( LV=sīku , savtigu interešu grupeles ) ; sekojoši – mums no tādām i r jaatbrīvojas ! un jo ātrāk , jo labak !
  Tad zels Tautai CITI laiki , tad būs Viņa svabada !

 14. Pilnībā piekrīti, tadēl arā ZZS nobijās no Levita, ka beidzot būtu ieviesis kārtību un šos visu atmaskojis

 15. Uz drīzu atkalredzēšanos! Atbildēt

  Paldies Levitam!

 16. На соседней ветке один комментатор в полемическом задоре, сравнил этого господина с Иесусом Христом! Я понимаю, что некоторые могут очень обожать автора преамбулы, но чтобы вот так, до такой степени?! Это уже перебор. И если уж сравнивать с библейскими персонажами, то он даже на апостола не годиться. Ну разве что на Иуду…

 17. Nobeigumā Levits tomēr atzīmēja, ka, neskatoties uz daudzajām Latvijas politikas nebūšanām, ar kritiku nevajadzētu aizrauties, jo “Latvijas valsts funkcionē samērā labi”. Protams, vienmēr ir iespēja to uzlabot, un pirmie darbi varētu būt partiju finansēšanas joma, partiju pašattīrīšanās, Latvijas informatīvās telpas uzlabošana un pilsoniskās sabiedrības aktivitātes veicināšana.
  Lai uzlabotu valsti, vispirms jaafinansee partijas, bet pensijas, pabalsti, algas u.c.c. Vinju neinteresee.

  • Vai tiešām jūs nesaprotat, ka tieši rūpējoties par valsts labklājību, budžetu un tātad arī par pensijām IR jāmaina partiju finansējums?! Mēs visi simtkārt samaksājam par to, ka partijas ir atkarīgas no saviem sponsoriem, kuri izmanto savu ietekmi kā sviras, lai pagrieztu gan lielus, gan mazus lēmumus nevis tā kā izdevīgāk valstij kopumā, bet gan labāk pašu kabatām.

 18. Dažreiz Finkas arī stāstīja sīkāk savus nākotnes pareģojumus…. “Latvijā atkal plivinās sarkanbaltsarkano karogu, bet pie varas būs komunisti. Tas ilgs vairākus gadus. Komunisti nedarbosies latviešu tautai, bet krievu interesēs. Daudz būs runu par brīvību un neatkarību.Tas būs tukšas muldēšanas laiks. Joprojām būs tas pats viss sliktais pret latviešiem. Komunisti padarīs latviešus plikus un nabagus. Paši viņi savāks lielas vērtības. Tās iegūs krievi un žīdi. Tās nebūs godīgā ceļā iegūtas vērtības.Tad- es nevaru pateikt, kā tas iznāks- bet viņi būs spiesti atdot visu atņemto latviešiem atpakaļ. Būs milzīgs pasaules spiediens- krievi un visi svešie dabūs braukt prom

 19. Pie mums bez politiskās pieredzes var kļūt par deputātu vai pat ministru, kamēr Francijā vai kādā citā Rietumeiropas valstī tam būtu jāgatavojas jau no bērnības. Politiskā elite savā uztverē un domāšanā ir tuva sabiedrībai.
  ============================
  Precīzāk grūti būtu pateikt. Saeima un valdība ir sabiedrības spogulis- neviens no tur iekļuvušajiem tur ar varu nav ielauzies. Paši vien esam viņus tur ievēlējuši. Taču nākošajā dienā pēc ievēlēšanas jau sākas viņu apriešana.Žurnālisti, dzenoties pēc sensčijām un arī naudas, vēl piepalīdz. Kāda tad var būt šo likumdevēju kvalifikācija – aktieri (Kaimiņš, Kalniņš, Kantāne…), sportisti ( svarcēlāji, futbolisti, airētāji…), populāri žurnālisti…Tagad viena politiskā nulle tūlīt taps par ministru!
  Lai veicas Levitam. Sūnu ciems palaida garām vienreizēju iespēju . Žēl.

  • Tu saki, ka paši vien mēs tur viņus ievēlējām? Tad nu atbildi konkrēti par sevi – kāpēc tu viņus tur ievēlēji???? Ja tu saki “paši” un “mēs”, tātad tu tajās vēlēšanās piedalījies. Kāpēc tad tu neievēlēji tos godprātīgos, gudros, patriotiskos, valstiski domājošos, bet ievēlēji šos te???
   Nu, ko teiksi?
   Pamēģini atbildēt un varbūt tad tu sapratīsi, ka “nevis paši vēlējām”, bet mūs pierunāja (apmuļķoja) vēlēt un tās nemaz nebija vēlēšanas, jo vēlēšanās izvēlas no labākajiem labākos, nevis no ļaunuma mazāko ļaunumu. Tas bija vēlēšanu farss, kur tautai ierādīta muļķīšu loma. Kaut gan, izskatās, ka tā tauta nemaz nav tik dumja. Pēdējās vēlēšanās vairāk kā puse balsstiesīgo atteicās piedalīties šajā teātrī. Tātad šī Saeima nebūt nav visas tautas ievēlēta!

   • Ne es, ne man aģimene, ne paziņas par Levita minētajiem politiķiem nevēlēju.
    Taču tikai muļķus var apmuļķot. Ko var darīt, ja lielākā daļa no vēlētājiem ļaujas apmuļķoties? Kā liecina Rīgas piemērs, pamuļķīšus var nopirkt par tramvaja biļeti.
    Nepiedalīšanās vēlēšanās ir vēl stulbāka, tad lumpeņi ņem virsroku.

   • Te vajag divus : vienus, kas apmuļķo, bet otrus, kas ļaujas apmuļķoties.
    Izsaku līdzjūtību tiem, kas ļaujas tam, ka viņus apmuļķo, bet pēc tam vaimanā par sliktiem deputātiem

 20. kāda tauta – tāda valdība; bet tā tauta ir tā pati “padomju tauta”, ar visām no tās izrietošajām sekām, ieskaitot okupētājvalsts “piekto kolonnu”, kuras klātbūtne šodien mūs apdraud ar Krievijas agresiju un pat ar iespējamu 3. pasaules karu.
  Tāda ir okupācijas seku nelikvidēšanas cena. Ar okupācijas sekām nav jācīnās bezgalīgi; tās ir jālikvidē ! Un jālikvidē ar DEKOLONIZĀCIJU – starptautiski likumīgi un taisnīgi!

  • Piebildīšu, ka okupācijas seku likvidācijai noilguma – nav!

  • Nevis tā tauta ir padomju tauta, bet gan tā valdība ir tā pati vecā padomju valdība!
   Ne jau tauta izvirza deputātus un tos iebalso Saeimā! To dara tās pašas kompartijas izveidotās, dažādos nosaukumos nodēvētās partijas!
   Tā “piektā kolona” nevis mūs tā no malas apdraud ar Krievijas agresiju, bet gan visā godībā sēž valdībā un mūs baida ar Krievijas agresiju! Lai mēs ar bailēm skatītos uz Krieviju un neredzētu ko dara pārkrāsotā padomju valdība pašu mājās.
   Bet deokupācija, dekolonizācija un deboļševizācija tiešām ir vajadzīga. Tikai tā mēs varam gāzt pastāvošo padomju varu!

 21. Tāds gudrs prezidents mūsu saeimai nav izdevīgs, saeimai nav izdevīgi arī dzimtļaudis, kuri pat neprotestē pret nenormālajiem zemes nodokļiem.
  Levita kungs, lūdzu piedalieties arī nākošajās prezidenta vēlēšanās.varbūt ka mēs vēl
  visi būsim dzīvi.

 22. Interesantu daudzpunkti …
  ————–
  LA, kas ir daudzpunkte? Es zinu tikai daudzpunktu!!! Kopš kura laika punkts ir sieviešu dzimtē? Tas iespaids no gaidāmā praida, vai kā???

  • Ir punkts un ir daudzpunkte. Tas ir cits vārds. Tāpat kā galds – pagalde, ceļš – krustceles u.tml.

  • Latviešu literārās valodas vārdnīcā skaidri un gaiši rakstīts “daudzpunkte”. Atsevišķos gadījumos var teikt arī “daudzpunkts”, bet tas varētu būt izņēmums.

 23. Ja Levita kungs apgalvo, ka “Politiskā elite savā uztverē un domāšanā ir tuva sabiedrībai”, tad paceļas jautājums – kas pēc Viņa domām veido šo “sabiedrību”? Ja šo sabiedrību veido visi tie, kuri 9. maijā svin svētkus un arī tie, kuriem Latvija un latvieši kā tauta ir tikai etnogrāfijai piederīgi jēdzieni, tad teiktais ir pilnīga taisnība. Bet, ja šajā jēdzienā “sabiedrība” ietilpina arī tos latviešus, kuri mīl savu zemi un tautu, tad jāsaka ka mūsu “politiskā elite” savā uztverē un domāšanā ir ne tikai tāla no šādas sabiedrības, bet pat tai naidīga – tas pirmkārt.
  Otrkārt, par apgalvojumu, ka ” sabiedrība nemaz nesteidz izmantot demokrātijas sniegtās iespējas”.
  Lai izmantotu demokrātijas sniegtās iespējas, vispirms šeit ir jābūt demokrātijai, nevis partiju varas diktatūrai, jeb partokrātijai. Tā atļauja nevalstiskajām organizācijām piedalīties Saeimas sēdēs ir tāda pati liekulība, kā komunistu laikos slaucēju un traktoristu piedalīšanās PSKP kongresos, lai “izlemtu valstiski svarīgas lietas”. Tie, kas šodien sēž Saeimā, ļoti labi zin kādi vienā vai otrā jautājumā būtu latviešu tautai vajadzīgie lēmumi, bet ne jau latviešu tautai viņi kalpo. Viņiem ir jāpilda to “kungu” pavēles, kam viņi kalpo – lūk arī visa Latvijas “demokrātija”. Un kādu gan saturu savai darbībai šādi politiķi var formulēt? Ja viņi tautai atklāti deklarēs to saturu, kura realizēšanai visus šos gadus ir pielietojuši savu varu kā instrumentu, jau rīt šeit sāksies stihiska revolūcija. Viss valdošajam režīmam kalpojošais propagandas aparāts ar sviedriem vaigā strādā, lai šo saturu no tautas noslēptu! Mums priekšā tiek bārstīti solījumi, uzburti “veiksmes stāsti”, vīzijas, ilūzijas….. Kas tad atliek deputātiem? Vienīgais loģiskais risinājums šādos apstākļos ir melošana, muldēšana un shēmošana.
  UN Levita kunga apgalvojums ka nevajag aizrauties ar kritiku un “Latvijas valsts funkcionē samērā labi” liek secināt, ka viņš pats ir no tās pašas brandžas.

  • Ļoti pareizi teikts. Lai gan beigās pārmest Levita kungam arī viņa teikto nevajadzētu. To, ka Latvija ir neizdevusies valsts, no rīta līdz vakaram gvelž Krievijas MIL. Ja mēs vēl tam pievienojamies, tad ir galīgs vakars. Politiķim jābūt arī diplomātam. Ja tā nav, tad viņš ir vai nu politisks līķis, vai diktators, kas jau ir ieguvis varu.

 24. Delfi izdzēsa manu jautājumu – kā Levita ievēlēšanas gadījumā bija domāts saglabāt viņa pašreizējos ienākumus? Viņa alga Eiropas tiesā ir 20 tūkstoši, LV Prezidentam ir tieši 10 x mazāk. Lūdzu, nevajag tās pīlītes par patriotismu un pienākumu. Kur Jūs ņemtu 18 000 eiro mēnesī?

  • Vai nesaproti, ka, iepriekš saņemot viņa inteliģencei un erudīcijai cienīgu atalgojumu, viņam ir pietiekami uzkrājumi, lai varēt šo nožēlojamo prezidenta algu četrus vispār saņemt? Te taču lielākā daļa “mucā auguši un pa spundi baroti”.

  • Tad, kad tādi “tūdaliņi” kā Jūs sapratīs, ka ne viss šai dzīvē mērāms naudā, tad arī mūisu valstij sāks iet labāk 🙂

 25. Levitu neievēlēja tāpēc, ka Saeimā vēl ir stipra bijušo komunistu ietekme (Brigmanis-Lembergs no ZZS+NSLpartija+Saskaņa), kuri ar savām manipulācijām panāca Vējoņa ievēlēšanu. Viņuprāt tas bija “mazākais ļaunums”, jo Levits viņu izpratnē ir pārāk rietumniecisks un pārāk nacionālpatriotisks. Bet Levita laiks neapšaubāmi pienāks.

  • tas viss pareizi. Tikai interesanti, ko šai spēlē pārstāvēja Vienotība? Un – vai vispār tas vēl ir spēks, ar kuru rēķināties tuvākajā nākotnē?

 26. Tiešām žēl, ka viņu neievēlēja.Tādu izdevību palaida garām, būtu mums prezidents tāpat kā Igaunijai un Lietuvai.Tagad blokmājas kaimiņtantes krāna labotājs…

  • beidz pļapāt! Raimonds Vējonis būs prezidents, kurš neļaus levitiem ievazāt Eiropas mēslus un beidzt liks apsaimniekot katru Latvijas zemes kvadrātmetru!. Iesin lauķi palīgā. Klausi LEVITIEM UN BEDRĒ BŪSI AR VISĀM ČETRĀM!

   • Tāds tādu cildina. Pāķis paliek pāķis.

   • Vējonis vismaz pārzin Latvijas situāciju. Mums nav jāspīd pasaulē, vispirms jāizķepurojas no nabadzības. Diez vai Levits to spēj saprast ar daviem 20 tūkst. eiro ienākumiem.
    Un nacionāļi ir tādi paši meļi un shēmotāji kā citi. Visu panāk ar draudiem, šantāžu. Daudzreiz ir šūpojuši vadību. Lai nekristu valdība, ir spiesti tai šantāžai pakļauties. Tā nav ne atbildīga, ne tālredzīga politika. Levits to visu zin.

    • :):):):):):):):):) Atbildēt

     Liekas, no šī raksta vajadzētu secināt, ka Levits “Latvijas situāciju” pārzina lieliski, tikai īpašie “Latviskās situācijas zinātāji stipri negrib šai situācijā, kas ir viņu roku darbs un iztikas avots, neko mainīt 🙂

 27. Jābeidz pļāpāt par “demokrātiju” – jāķeras pie problēmu (demogrāfija, migrācija, ekoloģija) risināšanas:
  “Kā jau ziņots, ka Inčukalna dīķos izrādījies par 45% vairāk smeļamās vielas, nekā paredzēts līgumā.
  Tādēļ pilnīgai vietas attīrīšanai būtu nepieciešami vēl 11 miljoni eiro, risinot šo jautājumu atsevišķi, ārpus noslēgtā Līguma robežām.” FINANCENET, 2015. gada 8. jūnijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+