Mobilā versija
Brīdinājums +2.0°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
16. decembris, 2015
Drukāt

Mencendorfa namā atklās Latgales māla meistares Zeiļas izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 19. decembrī, plkst. 14 Rīgā, Mencendorfa namā atklās Lilijas Zeiļas keramikas darbu personālizstādi.

Māksliniece ir kā starpnieks starp mālu un skatītāju. Māls ir paklausīgs un runīgs viņas rokās. Viņas darbos klasiskās Latgales formas iegūst autorei raksturīgos proporciju risinājumus. Angobu un glazūru ekspresīvie gleznojumi vēsta savus stāstus, ko pierediģējusi uguns.

Keramiķe Lilija Zeiļa dzimusi 1958. gadā Daugavpilī. Profesionālo izglītību ieguvusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļā. 1978. gadā viņa iesaistījusies A.Paulāna Tautas lietišķās mākslas studijas darbībā. 1986. gadā ieguvusi Tautas daiļamata meistara kvalifikāciju. 1992. gadā sākusi patstāvīgas podnieka gaitas. Šobrīd ir Daugavpils Novadpētniecības un mākslas TLMS “Latgale” vadītāja. Lilija Zeiļa regulāri piedalās izstādēs un citos ar keramiku saistītajos projektos gan Latvijā, gan ārvalstīs, kā arī nozīmīgu laiku velta pedagoģiskajam darbam.

Māksliniece spēlējas ar nejaušībām un vada tās, radot savus mākslas darbus. Lilija pludina, lej, taču katrs viņas darbs ir vienota tiekšanās caur nejaušību uz harmoniskām kompozīcijām, kuras māksliniece nodod skatītājam.

Pievienot komentāru

Jaunajā "Oņeginā" nav "fašistu" un "mūsējo". Pilnā saruna ar Rubiķi un Kalniņu (2)Diriģents Ainārs Rubiķis un režisore Rēzija Kalniņa operā "Jevgeņijs Oņegins" aicinās uz "romantikas, ilūziju un realitātes cīņu". Kā viņu redzējums atšķirsies no Andreja Žagara iestudējuma 2010. gadā?
Draugiem Facebook Twitter Google+