Mobilā versija
+10.0°C
Gundega, Terēze
Piektdiena, 28. aprīlis, 2017
16. decembris, 2015
Drukāt

Mencendorfa namā atklās Latgales māla meistares Zeiļas izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 19. decembrī, plkst. 14 Rīgā, Mencendorfa namā atklās Lilijas Zeiļas keramikas darbu personālizstādi.

Māksliniece ir kā starpnieks starp mālu un skatītāju. Māls ir paklausīgs un runīgs viņas rokās. Viņas darbos klasiskās Latgales formas iegūst autorei raksturīgos proporciju risinājumus. Angobu un glazūru ekspresīvie gleznojumi vēsta savus stāstus, ko pierediģējusi uguns.

Keramiķe Lilija Zeiļa dzimusi 1958. gadā Daugavpilī. Profesionālo izglītību ieguvusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļā. 1978. gadā viņa iesaistījusies A.Paulāna Tautas lietišķās mākslas studijas darbībā. 1986. gadā ieguvusi Tautas daiļamata meistara kvalifikāciju. 1992. gadā sākusi patstāvīgas podnieka gaitas. Šobrīd ir Daugavpils Novadpētniecības un mākslas TLMS “Latgale” vadītāja. Lilija Zeiļa regulāri piedalās izstādēs un citos ar keramiku saistītajos projektos gan Latvijā, gan ārvalstīs, kā arī nozīmīgu laiku velta pedagoģiskajam darbam.

Māksliniece spēlējas ar nejaušībām un vada tās, radot savus mākslas darbus. Lilija pludina, lej, taču katrs viņas darbs ir vienota tiekšanās caur nejaušību uz harmoniskām kompozīcijām, kuras māksliniece nodod skatītājam.

Pievienot komentāru

Gaismas pils sagaidīs miljono apmeklētājuPiektdien, 28. aprīlī, Latvijas Nacionālajā bibliotēka (LNB svinīgi sagaidīs savu miljono apmeklētāju kopš jaunās ēkas – Gaismas pils – atklāšanas 2014. gada 29. augustā..
Draugiem Facebook Twitter Google+