Kultūra
Māksla

Mencendorfa namā izstādīs igauņu rokera adītas mežģīnes0

Publicitātes foto

Mencendorfa namā 12. septembrī atklās igauņu rokdarbnieka Riho Tomras (1963) adīto mežģīņu izstāde “No diega līdz mākslai”, kas veltīta vācu mežģīņu adīšanas vecmeistara Herberta Riharda Nīblinga (1903-1966) 110. jubilejai, portālam LA.lv pastāstīja muzeja vadītāja Ilona Audere.

Adīšanu Riho Tomra iemācījies vēl pusaudžu gados no vecmāmiņas, un, tā kā pirmie mēģinājumi izrādījušies veiksmīgi, adīšana kļuvusi par viņa vaļasprieku. Starp citiem viņa vaļaspriekiem ir mūzika – viņš dziedājis vairākos Igaunijas koros un kā Eiropas Kora akadēmijas biedrs uzstājies uz dažādām Eiropas skatuvēm, kā Berlīnes Filharmonijā, Frankfurtes Vecajā operā, Lucernas koncertzālē, Luksemburgas Filharmonijā, Brēmenē un citur.

Riho Tomram patīk arī roks un smagais metāls; 2000.gadā viņš izveidoja savu aģentūru “Metal Travel Agency”, kas interesentiem nodrošina transportu uz roka festivāliem un koncertiem Eiropā. Pēc viņa iniciatīvas Tallinā atvērti roka klubi “Tapper”un “Hades”.

Tā kā mežģīņu adīšana ir ļoti darba un laikietilpīga, Riho savu izstādi gatavojis vairākus gadus.
Viņa iedvesmojuši vācu mežģīņu adītāja Herberta Riharda Nīblinga mežģīņu raksti, kuri gan redzēti vien drukātā veidā. Riho atzīst: “Herberta Nīblinga ģeniālais darbs ir mūžīgs, ceru, ka Jūs priecēs šī izstāde!”

LA.lv