×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2012
Drukāt

Mēneša beigās sāksies svētceļojumi uz Aglonu

Foto-LETAFoto-LETA

Liepājnieki un ventspilnieki 27.jūlijā sāks vairākus simtus kilometru garo svētceļojumu uz Aglonu, lai augusta vidū piedalītos Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos.

Priesteris Mariušs Kempa aģentūrai BNS pastāstīja, ka no Liepājas svētceļojums tradicionāli sāksies ar lūgšanu Sv. Jāzepa katedrālē, kur svētceļnieki arī saņems svētību tālajā ceļā.

Viņš pieļāva, ka no Liepājas uz 460 kilometru attālo Aglonu dosies aptuveni 30–40 cilvēku grupa, kurai pa ceļam pievienosies arī citi ticīgie. Liepājas svētceļojuma grupa Aglonā plāno ierasties 13. augustā.

Savukārt ventspilniekiem uz Aglonu būs jāmēro aptuveni 450 kilometru tāls ceļš. Iecerēts, ka augusta sākumā no Kurzemes ceļojumu sāks arī trešā Liepājas diecēzes svētceļnieku grupa. Tā ceļu sāks Kolkā un uz Aglonu dosies ar velosipēdiem, informēja Kempa.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas diena ir gada lielākie katoļu svētki. Šogad tie notiks 14. un 15. augustā.

Svētceļojums katru gadu sākas jūlija beigās–augusta sākumā. Tajā pulcējas vairāki tūkstoši cilvēku no visas Latvijas, lai kājām dotos uz Aglonas baziliku. Svētās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā pulcējas tūkstošiem ticīgo, lai izlūgtos Dievmātes žēlastību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+