Mobilā versija
+1.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
11. decembris, 2014
Drukāt

Mēnesi pirms izstādes “Zaļā nedēļa” Berlīnē stādīs Latvijā audzētu ozolu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Nākamajā otrdienā, 17. decembrī – mēnesi pirms ikgadējās izstādes “Zaļā nedēļa” -, Latvijas pārstāvji Vācijas galvaspilsētā Berlīnē esošā izstāžu kompleksa “Messe Berlin” teritorijā iestādīs Latvijā audzētu ozolu, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Ozols iemūžinās Latvijas kā partnervalsts dalību starptautiskajā lauksaimniecības, pārtikas un dārzkopības izstādē “Zaļā nedēļa” 2015. gadā, tādējādi simbolizējot ciešās Latvijas un Vācijas attiecības. Ozolu stādīs Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Vācijā Elita Kuzma, ZM nozares padomnieks Briselē Aivars Lapiņš un nodibinājuma “Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš.

Ozols izaudzēts valsts AS “Latvijas Valsts meži” Kalsnavas kokaudzētavā, 2007. gadā iesējot zīles, kas ievāktas no Kalsnavas arborētumā augoša ozola. Šobrīd ozola garums ir 2,15 metri. Lai ozols izaugtu liels un varens, tam līdzi pūrā tiks dota Latvijas augsne, kas dos spēku iesakņoties Vācijas zemē. “Šis ozols, kas nācis no Latvijas zemes, atgādinās par mūsu tautas sīkstumu, stiprumu, neatlaidību un darba tikumu. Tāpat ozols kā simbols tiks attēlots Latvijas stendā izstādes laikā,” klāsta ministrijā.

Sākot līdzdalību izstādes “Zaļā nedēļa – 2015” organizēšanā, Latvijai kā partnervalstij izstādē būs iespēja demonstrēt mūsu valstī ražoto plašo pārtikas produktu, meža produktu, amatniecības klāstu, kā arī daudzus izstādes apmeklētājus iepazīstināt ar lauku tūrisma iespējām Latvijā.

Izstādes laikā no 16. līdz 25. janvārim ZM sadarbībā ar nodibinājumu “Fonds Latvijas lauksaimniecība attīstībai”, SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” un Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūtu kopīgi organizēs vairākus pasākumus, tostarp produktu degustācijas un tirdzniecību.

Berlīnes Starptautiskā pārtikas un lauksaimniecības produktu izstāde “Zaļā nedēļa” ir viena no lielākajām pārtikas nozares starptautiskajām izstādēm Eiropā. Tās laikā izstādes dalībniekiem ir iespēja dibināt jaunas sadarbības un tirdzniecības attiecības, rodot savai produkcijai jaunus noieta tirgus gan ES, gan trešajās valstīs.

2015. gadā Berlīnes “Zaļajā nedēļā” tiks pārstāvēti vairāk nekā 100 Latvijas uzņēmumu un saimniecību, kas plaši demonstrēs gan Latvijas pārtikas produktu ražošanas nozari, gan amatniecības prasmes, kā arī tūrisma iespējas un mežsaimniecības nozari.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+