×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. novembris, 2014
Drukāt

Mēness cikli ietekmē ikdienas gaitas. Kas par tiem jāzina? (2)

1. Divas galvenās planētas

1no5
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Nevienam nav noslēpums, ka divas galvenās planētas, caur kurām Kosmoss ietekmē dzīvi uz Zemes, ir Saule un Mēness. Kamēr oficiālās zinātnes pārstāvji strīdas savā starpā, vai Mēness ietekme uz Zemi, atskaitot paisumus un bēgumus, ir reāla, astrologiem jau sen viss ir skaidrs. Mēness ir viena no galvenajām planētām, kuras ietekme nosaka, ja tā var izteikties, attiecīgās dienas “astroloģisko klimatu”.

Ja astroloģiski Saules stāvoklis ir svarīgs galvenokārt dzimšanas horoskopam, Mēness būtiski ietekmē arī ikdienas veiksmes un neveiksmes. Mūsu organismā viss pakļauts ritmiem un šķiet, ka viens no noteicošajiem ir Mēness ritms. Atšķirībā no Saules, kas saskaņā ar astrologu mācībām nosaka cilvēka galvenās vadlīnijas, būtisko dzīvē, Mēness atbild vairāk par ikdienišķo. Šīs planētas pārziņā ir emocijas, jūtas, intuīcija. Var teikt arī, ka Saule nosaka cilvēka vīrišķo pirmsākumu, garu, Mēness savukārt –
sievišķo, dvēseli.

Mēness ritmu nosaka tā kustība ap Zemi. Mēness apriņķo Zemi 27,32 diennaktīs. Ritma redzamā izpausme savukārt ir Mēness fāžu maiņa, kuru nosaka Mēness un Saules savstarpējais stāvoklis un kas notiek ar periodu 29,53 diennaktis. Pēdējais ir garāks par Mēness apriņķošanas periodu ap Zemi, jo, kā redzamas zīmējumā, pēc tam, kad Mēness ir veicis pilnu apgriezienu ap Zemi, tas vēl nav nonācis tajā pašā stāvoklī attiecībā pret Sauli, jo Zeme kopā ar Mēnesi ir pavirzījusies nedaudz uz priekšu pa orbītu un Saule Mēnesi apspīd nedaudz no citas puses. Mēnesim vēl vajadzīgas gandrīz divas diennaktis, lai tas nonāktu atkal tajā pašā stāvoklī attiecībā pret Sauli (zīmējumā – jauna Mēness fāzē).

Viss Mēness cikls iedalās četrās fāzēs: jauns Mēness, augošs Mēness, pilns Mēness un dilstošs Mēness. Kaut gan, domājot fizikālās un materiālās kategorijās, varētu likties, ka, piemēram, jauna Mēness īpašībām visspilgtāk būtu jāizpaužas dažas dienas pirms un šīs fāzes iestāšanās, astrologi parasti uzskata, ka cikls sākas tieši ar šo notikumu. Tam ir arī savs izskaidrojums – kā okultā zinātne astroloģija vairāk operē ar jēdzieniem un lietu garīgo substanci, nevis fizikālo būtību. Un tā jūsu priekšā Mēness cikls astrologu izpratnē un tā ietekme uz cilvēkiem.

  1. Divas galvenās planētas
  2. Jauns Mēness
  3. Augošs Mēness Senatnē šo Mēness fāz
  4. Pilns Mēness
  5. Dilstošs Mēness

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nemaz nelasīju rakstu. Jau pirmajā teikumā pieļauta milzu kļūda – ne Saule, ne Mēness nav planētas. Kāpēc lai es ticētu pārējam, kas te uzrakstīts?

Draugiem Facebook Twitter Google+