×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. novembris, 2012
Drukāt

Mēness, Čūska un viss sievišķais!

ta_astro_20134

Klajā nākusi populārā ikgadējā Astroavīze – “Astronomijas un astroloģijas avīze 2013”, kam, šķiet, itin labi izdodas apvienot zvaigžņu redzamās un neredzamās vēstis.

 

Šoreiz, protams, par 2013. gadu. Vispirms parasti tiek uzsvērti t. s. gada saimnieki jeb pārvaldītāji, kas astroloģiskā skatījumā nākamgad būs Mēness, bet pēc Austrumu kalendāra valdīs Čūska. Mēness nes sevī sievišķo enerģiju, kaut arī latviešu mitoloģijā ir otrādi – Saule ir māte, Mēness – tēvs. Mēness pārvalda arī ūdeņus, kas nodrošina dzīvībai labvēlīgu vidi, tas visādi ir tuvāks cilvēka fiziskajam ķermenim, tas atbild par instinktiem, kaislībām, emocijām, vēlmēm, tieksmēm.

Un arī Čūska nākamgad (Čūskas gads sāksies 10. februārī) iemieso sievišķo un ūdens stihiju. Gribot negribot nākas secināt, ka 2013. gads būs ļoti sievišķīgs. Vai tas ir labi? Laikam jau tas ir tikpat labi, cik vīrišķīgs! Tomēr ir vairāk cerību sagaidīt rāmāku un mierīgāku laika plūdumu. To vienīgi var uzbangot spēcīgas emocijas. Un vienmēr jāatceras, ka ar ārēju mierīgumu viegli noslēpt kādu viltību, intrigu.

Jaunā izdevuma astroloģijas daļā šoreiz vairāk pastāstīts par Mēness mezgliem un to nozīmi, kā arī sniegta tabula, attiecinot augšupejošos mezglus uz attiecīgajām cilvēka piedzimšanas zodiaka zīmēm. Kā ik gadu, nosaukti arī čika laiki, bet ietilpīgajā kalendārijā katrs varēs uziet gan Mēness dienas, gan vēl citus datus.

Bet astronomijas daļā zvaigznāji un zvaigznes rādīti zinātniskā skatījumā – nākamgad Jupiters atradīsies Vērša un Dvīņu zvaigznājā, tāpēc tie raksturoti pamatīgāk. Stāstīts arī par starptautisko sadarbību kosmisko staciju programmās un par visai netālo kosmiskā tūrisma ēru. Tāpat šeit atradīsiet rakstu par Zemes izpēti no kosmosa, kas palīdz arī Latvijas tautsaimniecībai, piemēram, mežsaimniecības jomā, un par globālās pozicionēšanas sistēmām. Pēdējais raksts atgādina par latviešu zinātnieka, kosmisko dzinēju izstrādātāja Frīdriha Candera piemiņu – viņam šogad klusi aizritēja 125. gadskārta.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+