×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. novembris, 2012
Drukāt

Mēness rāda ceļu. Iznākusi “Sējas un ražas avīze”

ta_seja_raza_134

Nesen klajā nākusi daudzu lasītāju jau gadiem iecienītā “Sējas un ražas avīze”, kas tagad, protams, nāk ar darbu grafikiem 2013. gadam. 


 

Tomēr, un tieši tie pastāvīgie lasītāji to vislabāk zinās, šis izdevums nes plašāku un dziļāku vēsti, par grafiku to dažkārt saucam tikai ar mazu humora piedevu. Par grafikam līdzīgu tas var tapt vien ar tā lasītāja – saimnieka, dārzkopja – akceptu. Jo šis padomdevējs nāk ar izvēles iespējām, arī ar dažām teorētiskām atziņām, kas šo izvēli varbūt padara vieglāku, taču neliek darīt tieši tad un tieši tā.

Mūsu ilggadējās šā izdevuma autores, bioloģes, ekoloģiskās un biodinamiskās saimniekošanas speciālistes Ilzes Žolas uzstādījums arī ir tāds: katrs pats ir sava lielāka vai mazāka dārza saimnieks, un, ja viņš tiešām ir īsts saimnieks, tad viņam ir sava dārza jušana, tieša saruna ar dārzu kā savu māju, savas pasaules sastāvdaļu. Tad no malas noderīgas ir tikai ceļazīmes, kādas var sniegt dažādu kosmisku norišu un ritmu zinātāji un tulkotāji.

Tāpēc mūsu autore šo padomnieku nekad nav likusi priekšā kā neatkarīgu autordarbu, bet uzsvērusi, ka tas top tiešā vai netiešā sadarbībā gan ar Šveices astronomiem Dornahā (tur bāzējas arī Eiropas antroposofijas centrs), gan ar pašmāju astronomiem. Te vietā uzsvērt, ka “Sējas un ražas avīzes” pamatā ir astronomiski, nevis astroloģiski dati, neraugoties uz to, ka te tiek minētas zodiaka zīmes, – patiesībā tās iezīmē tikai debesjuma apgabalus Mēness ceļā. Respektīvi, te nav runa par zīmēm, bet par fiziskiem zvaigznājiem, tāpēc dati par Mēness ceļu atšķiras no citiem kalendāriem – šeit tie aprēķināti pēc reālā stāvokļa debesīs. Tātad runa ir nevis par zvaigžņu vēstīm, bet Mēness ietekmi uz dzīvo pasauli, ko laikam gan nenoliedz pat neviens skeptiķis.

Tomēr šis izdevums noderēs dažādi domājošiem, jo var to uztvert arī pavisam burtiski un ieteiktajās dienās, ja vien negāž lietus vai vēl nav augsne atkususi, sēt to vai citu kultūru, ravēt dārzu, veikt visdažādākos dārza un mājas darbiņus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+