×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. novembris, 2014
Drukāt

Meņģelsone: Minimālās algas palielināšana mazinās ienākumu nevienlīdzību (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Plānotā minimālās algas palielināšana līdz 360 eiro palīdzēs mazināt ienākumu nevienlīdzību, aģentūrai LETA norādīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Jau ziņots, ka šodien valdība atbalstīja lēmumu no nākamā gada 1.janvāra palielināt minimālo algu no esošajiem 320 eiro līdz 360 eiro mēnesī, tādējādi risinot valdības deklarācijā noteikto mērķi mazināt ienākumu nevienlīdzību Latvijā.

Meņģelsone stāstīja, ka līdzās nepieciešamībai mazināt darbaspēka nodokļu slogu, LDDK šā gada 1.oktobrī ar Finanšu ministriju parakstot Nodokļu politikas stratēģiju 2015.-2017.gadam, kā būtisku soli norādīja arī nepieciešamību pakāpeniski paaugstināt minimālo algu.

“Kā vēlamo paaugstināšanas slieksni, izstrādājot Nodokļu politikas stratēģiju, norādījām vismaz 10% gadā. Viens no pirmajiem jaunā Ministru kabineta lēmumiem ir saskaņā ar šo vienošanos,” uzsvēra LDDK vadītāja.
Pēc viņas teiktā, lēmums palielināt minimālo algu palīdzēs pakāpeniski mazināt ienākumu nevienlīdzību sabiedrībā, lai arī vienlaikus ir jārēķinās ar risku, ka, pieaugot darba devēja izmaksām, var nedaudz pieaugt bezdarbs tieši zemo algu sektorā.

“Esam pārliecināti, ka tas nebūs nozīmīgs pieaugums, un kopumā minimālās algas paaugstināšana ir pozitīvs solis,” teica Meņģelsone.

Jau ziņots, ka minimālo algu no 2015.gada plānots palielināta visās trijās Baltijas valstīs. Latvijā no 320 eiro tā tiks palielināta uz 360, Lietuvā no 290 eiro uz 300, savukārt Igaunijā minimālā alga mēnesī tiks palielināta no 355 uz 390 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Tie, kas pie teikšanas valstī, izdomā visādus pekstiņus, lai tikai neķertos klāt viņu relatīvi lielajām algām. Tā vietā, lai ieviestu progresīvo ienākuma nodokli, kas mazina nevienlīdzību, šie gudrinieki pļāpā par minimālās algas celšanu. Jūtat atšķirību: minimālās algas celšana NESKAR lielo algu saņēmējus, šādi viņi saņem pat papildu ienākumus un tā tiek uzkrauta budžetam, bet progresīvais ienākuma nodoklis tieši SKAR lielo algu saņēmējus un to maksā katrs šādas algas saņēmējs valsts budžetā. Paceļot minimālo algu valsts budžetā tiek radīti papildu izdevumi, kamēr pie progresīvā ienākuma nodokļa valsts budžets tiek reāli papildināts ar ienākumiem. Tad kurš variants izdevīgāks valstij?

  2. lasīt šīs ** vāvuļojumus. Pacelt neapliekamo līdz iztikas minimumam būtu lielāks ieguvums strādniekiem.

    • Zvaigznīšu vietā bija normāls latvijas laiku vārds tautas apzīmējumam, ko šodien varētu uzrakstīt ar krieviskoto jevreika.

  3. zinot,ka liela daļa uzņēmēju maksā algu,izejot no minimālās,bet pārējo uz “ķepas,apejot nodokļus,šāds palielinājums ir smieklīgs.tam vajadzētu būt,vismaz,100eur,lai daudzmaz atbilstu reālajam iztikas minimumam,savukārt budžeta ienākumi palielinātos,jo,uz”ķepas” tiktu maksāts mazāk

  4. Un kā ar pensijām?Par tādām pašām naudiņām jāpalielina pensija.

  5. ja palielinās tikai zemākās, auklīte (trauku mazgātāja, apkopēja) bērnudārzā saņems gandrīz tikpat , cik audzinātāja…

  6. A kas būs ar tiem,kam tā alga nebija gluži minimāla (320) ,bet gan 330-340 euro?

Draugiem Facebook Twitter Google+