×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
23. jūlijs, 2017
Drukāt

Mentori: Patvēruma meklētājiem Muceniekos trūkst apģērba un apavu (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Patvēruma meklētājiem centrā Muceniekos trūkst dažādu lietu, kas viņiem ļautu iziet sabiedrībā – apģērba un apavu, arī lietussargu un bērnu ratiņu. Tā norāda ar viņiem strādājošie mentori. Tikmēr Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) nepiekrīt, ka patvēruma meklētāji izjūt šādu trūkumu. Par to svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Par patvēruma meklētāju un bēgļu integrēšanu Latvijā atbildīgā biedrība “Patvērums “Drošā māja”” novērojusi – patvēruma meklētājiem centrā Muceniekos akūti pietrūkst apģērba un apavu. Organizācija aicina iedzīvotājus ziedot sieviešu vējjakas, lietusmēteļus, apakšveļu, sieviešu apavus ar 36.-40.izmēru. Aktuāla ir arī palīdzība grūtniecēm.

“Piemēram, pamperi, kas varētu būt vairāk un varētu noziedot. Tas pats ir arī grūtnieču drēbes, jo tās, kas ir pašreiz, nav piemērotas, lai apģērbtos un dotos ārpus Muceniekiem. Mazajiem bērniem ratiņi ir nepieciešami. Vajadzīgas arī pārtikas preces bērniem – pusgadu veciem,” sacīja biedrības vadītāja Sandra Zalcmane.

Patvēruma meklētājiem trūkstot arī dažāda izmēra vīriešu apavu un vasaras drēbju, gumijas pludmales čību. “Patvērums “Drošā māja”” aicina Latvijas iedzīvotājus ziedot drēbes un apavus arī 2-9 gadus veciem bērniem un arī pusaudžiem. Deficīts ir arī pieaugušo un bērnu lietussargi, un to trūkuma dēļ patvēruma meklētāji neesot spējuši aizbraukt uz mācībām Rīgā.

Taču PMLP, kas atbildīga par patvēruma meklētāju centru Muceniekos, skaidrojas – nekādu problēmu ar preču iztrūkumu neesot un arī sabiedrības ziedojumi neesot nepieciešami. PMLP tagad nodrošinot pietiekamā apjomā gan pārtikas pakas, gan arī noslēgts līgums ar lietoto apģērbu preču veikalu Rīgā. Kopā ar sociālajiem mentoriem patvēruma meklētāji dodas tur bez maksas izvēlēties drēbes un apavus.

“Vasaras sezonā projektā uz vienu patvēruma meklētāju tiek piešķirti 25 eiro. Savukārt ziemas sezonā tie ir 50 eiro. Ņemot vērā, ka patvēruma meklētāji šajā centrā uzturas trīs mēnešus, tad šo pašu nepieciešamāko par ļoti zemām summām šajos veikalos var arī iegādāties,” skaidroja PMLP pārstāve Santa Jonāte. Vajadzības gadījumā varot piesaistīt biedrību “Svētā Jāņa palīdzība” un Latvijas Sarkano krustu.

Biedrība “Patvērums “Drošā māja”” tomēr akcentē – bieži vien trūkstot vajadzīgo izmēru un tāpēc sabiedrības ziedojumi ir vajadzīgi. Patvēruma meklētāji esot kautrīgi un, visticamāk, tāpēc baidās ko lūgt centra vadībai. Tikmēr sociālie mentori, kas ir patvēruma meklētāju uzticības personas, uzzina šo personu vajadzības detalizētā veidā.

Eiropas Savienības pārvietošanas programmā Latvija uzņēmusi 346 personas no kopējās kvotas – 531 personas.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. visi vēl nav aizbēguši?Raksts tak,ka viens vai divi vien esot palikuši.Jebšu viņi te caurbraucot taisās atjaunot garderobi?Un kur tad tik ātri neko nedarot viss nonēsājas?Atbrauca tak grezni džinsos satērpti ar jaunākajiem telefonu modeļiem rokās.

  2. Vakar rīt ,Latvijas radio -1 ziņoja ka ,uz 30 mēnešiem ieslodzīti cietumā divi britu piloti ,kuri savās lidmašīnās pārvadājuši vairāk kārt no diviem līdz sešiem imigrantus no katra saņemot 11 000 Eiro
    Kur viņiem tāda nauda ? Nabadziņi . Tad Muceniekos šiem nav ko vilkt mugurā ?Savādi gan !

  3. Valsts funkcionāri ziedos lietotās apenes?

  4. Lai vācas atpakaļ no kurienes nākuši vai pie Merkeles kundzes. Tikai idioti un savas tautas ienaidnieki šiem kaut ko ziedos. Latvijā pietiek vietējo , kuriem vajadzīgi ziedojumi.

  5. Lai ziedo TIE,kuri uzņēma un piekrita uzņemt.Lai uztur uzņemtos liekēžus.Uzņēma,lai arī rūpējas par viņiem bet neklauvē pie tautas durvīm.

  6. …NABADZIŅI,ka tik neaizbēg no Muceniekiem.Muļķa letiņi nesaziedos neko,šiem būs jābēg prom.VAI…VAI…VAĪ…

  7. Šo lietu trūkst pusei Latvijas iedzīvotāju.

Draugiem Facebook Twitter Google+