×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. augusts, 2012
Drukāt

Mēriem nav pārliecības, ka Sprūdžs izprot pašvaldību problēmas

Foto - LETAFoto - LETA

Lielo pilsētu mēri trešdien tikšanās laikā ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Edmundu Sprūdžu nav guvuši pārliecību, ka viņš līdz galam izprot pašvaldību problēmas un ir gatavs ņemt vērā pašvaldību ierosinājumus, žurnālistiem pēc tikšanās sacīja asociācijas vadītājs Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (attēlā).

Tādēļ tuvāko nedēļu laikā notiks atkārtota tikšanās, kurā mēri cer sagaidīt jau konkrētus priekšlikumus no Sprūdža par pašvaldībām svarīgajiem jautājumiem.

“Saruna bija laba, bet rezultāta vēl nav. Mēs gribam zināt, ka ministrs redz mūsu idejas un ir gatavs tās ņemt vērā,” paskaidroja Truksnis.

Uz jautājumu, vai galīgajā variantā varētu tikt pieprasīta ministra demisija, Truksnis atbildēja, ka par to pašlaik ir pāragri runāt.

Vairāk nekā trīs stundu ilgušās sanāksmes laikā apspriesti vairāki jautājumi, par ko abām pusēm nav saskaņas. “Taču mēs nedzirdējām pārliecinošus argumentus un pamatojumu, kādēļ tas vai cits jauninājums ir vajadzīgs,” atzina Truksnis.

Pēdējās dienās izskanējusi skarba kritika no Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektora vietnieka Māra Kučinska un arī Valmieras mēra Ineša Boķa gan ministra darbam kā tādam, gan arī par ministrijas virzītajiem noteikumiem par kritērijiem sadzīves atkritumu radītājam, kurš atbrīvots no dabas resursu nodokļa samaksas un kuram ir tiesības slēgt līgumu ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanas komersantu.

Sprūdžs gan cer nogludināt radušās domstarpības. Iepriekš ministrs nācis klajā arī ar vairākām iniciatīvām, tostarp ideju samazināt pašvaldībās deputātu skaitu proporcionāli iedzīvotāju skaitam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+