×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Rudīte, Everts
Otrdiena, 21. augusts, 2018
26. aprīlis, 2018
Drukāt

Mērijas Grīnbergas liktenis. Sieviete, kas izglāba Latvijas muzeju kolekciju (2)

Ekrānuzņēmums no videoEkrānuzņēmums no video

Otrā pasaules kara beigās vācu armija atkāpjoties ņēma līdzi arī 700 kastes ar Latvijas muzeju kolekciju vērtībām. Ja nebūtu bijis jaunas sievietes, vārdā Mērija Grīnberga, daudzas Latvijas muzeju zāles šobrīd būtu tukšas – viņa kā brīvprātīgā 1944. gadā devās līdzi ešelonam ar Latvijas mākslas vērtībām un kopā ar tām atgriezās Rīgā.

Pateicības vietā par paveikto Mērija tiek atlaista no darba muzejā, strādā rūpnīcā, un viņas turpmāko dzīvi pavada nerimstošas aizdomas.

Filma, kas veidota pēc Mērijas mātes rakstītajām dienasgrāmatām, atklāj gan Mērijas Grīnbergas neparasto likteni, gan mūsu valsts vēstures pagriezienus

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Latvijā apbalvojumus dala uz visām debess pusēm,bet par cilvēkiem,kuri to ir pelnījuši parasti aizmirst.Paldies,ka vismaz tagad ir filma.Politiskā griba?Jāpasmaida!Nav jau aktrisīte vai cita itkā svarīga persona.Nebūtu jābrīnās-mūsu zemītē bieži notiek dīvainības.

  2. Labs iemesls dibināt Mērijas kultūras medaļu tiem, kuri ar savu kluso darbu saglabājuši tautas vērtības muzejos, kolekcijās.
    Tikai vai būs politiskā griba?

Draugiem Facebook Twitter Google+