×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. aprīlis, 2015
Drukāt

Merila Strīpa atbalsta topošās scenāristes

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

Holivudas aktrise Merila Strīpa finansējusi meistardarbnīcu, kurā tiks uzņemtas astoņas vismaz 40 gadus vecas topošās amerikāņu scenāristes.

Tiks rīkots konkurss, kura uzvarētājas apmācīs filmas “Boyhood” (“Puikas gadi”) producente Kerolaina Kaplana un komēdijas “Legally Blonde” (“Gudrā blondīne”) scenāriste Kirstena Smita.

Programmu izveidojusi organizācija NYWIFT, kas atbalsta sieviešu iesaisti kino un televīzijas industrijā. Organizācija Tribekas filmu festivālā norādīja, ka Strīpa esot devusi “ievērojamu” ziedojumu.

Pieteikumi tiks pieņemti tikai no ASV pilsonēm vai pastāvīgajām iedzīvotājām, kuras iesniegs angļu valodā sarakstītus scenārijus.

Strīpa ir dzimumu līdztiesības aizstāve. Viņa šogad izteica atbalstu aktrisei Patrīcijai Ārketei, kura pateicības runā “Oskaru” ceremonijā iestājās par vienlīdzīgu darba samaksu un tiesībām kā vīriešiem, tā sievietēm.

65 gadus vecās Strīpas nākamā filma būs “Suffragette”, kas iznāks oktobrī. Aktrise spēlēs sieviešu tiesību aktīvisti Emelīnu Pankhērstu. Strīpas loma ir neliela, taču filmai ļoti nozīmīga, jo viņa politiskā pasākumā sniedz spēcīgu runu par sieviešu tiesībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+