×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. februāris, 2016
Drukāt

Merila Strīpa paskaidro izteikumus par “Oskariem”

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Amerikāņu aktrise Merila Strīpa ceturtdien paziņojusi, ka viņas izteikumi par melnādaino aktieru neiekļaušanu šī gada “Oskara” aktiermākslas balvu nominācijās esot tikuši izrauti no konteksta un pārprasti.

Pirms kārtējās ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas norisinās asas diskusijas par melnādaino aktieru un režisoru diskrimināciju Holivudā.

Kā jau ziņots, trīskārtējā “Oskara” balvas ieguvēja šogad vadīja Berlīnes kinofestivāla žūriju. Preses konferencē viņai uzdeva jautājumu, vai viņa iepazinusies ar Āfrikas un Tuvo Austrumu kino.

“Esmu pamanījusi, ka ir cilvēcības kodols, kas sastopams ikvienā kultūrā,” viņa teica. “Galu galā mēs visi esam nākuši no Āfrikas, vai ziniet. Mēs visi esam berlīnieši, mēs visi patiesībā esam afrikāņi.”

Strīpai pārmeta, ka viņa neuztverot problēmu pietiekami nopietni.

“Es nenoniecināju atšķirības, bet gan uzsvēru neredzamo saikni, ko mums ļauj izjust empātija. Tas ir svarīgs cilvēka dzīves aspekts un parāda, ko spēj māksla – nodot cita cilvēka pieredzi,” 66 gadus vecā Strīpa norāda rakstā vietnē “The Huffington Post”.

Viņa arī uzsvēra, ka preses konferencē neesot jautāts viņas viedoklis par Berlīnes kinofestivāla žūriju, kurā šogad bija tikai cilvēki ar gaišu ādas krāsu.

“Es neaizstāvēju “balto žūriju” un nebūtu to darījusi, ja man uzdotu tādu jautājumu,” skaidro Strīpa. “Visu rasu, dzimumu, tautību un reliģiju iekļaušana man ir svarīga, kā jau es norādīju preses konferences sākumā.”

Strīpa pauda cerību, ka viņas “nepareizi iztulkotās piezīmes” pievērsušas uzmanību ne tikai viņai, bet arī Berlīnes kinofestivāla balvu ieguvējiem, tai skaitā itāļu režisora Džanfranko Rosi kinolentei “Fire At Sea” par afrikāņu imigrantiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+