Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
12. decembris, 2013
Drukāt

Mēris Madagaskarā prasījis 39 dzīvības

© Erni - Fotolia.com© Erni - Fotolia.com

Brown rat, Rattus norvegicus, captive, August 2009

Žurku pārnēsāta mēra epidēmijā Madagaskarā pēdējo nedēļu laikā miruši 39 cilvēki, ceturtdien paziņoja Veselības ministrija.

“Madagaskarā ir epidēmija, kas pašlaik skar piecus [no 112] rajoniem. 86 cilvēki ir inficēti ar mēri un 39 ir miruši,” informēja ministrija.

Ministrijas ārsts Antananarivu sacīja, ka 90% gadījumu konstatēts pneimoniskais mēris, kas cilvēku var nogalināt trīs dienu laikā, kas nozīmē, ka ir maz laika antibiotiku iedarbībai.

Pirmais cilvēks ar mēri mira pirms novembra, tomēr valdība mēra izplatību oficiāli apstiprināja vien 23.novembrī.

Ārsts, kas runāja anonīmi, jo nav pilnvarots saziņai ar plašsaziņas līdzekļiem, stāstīja, ka pirmais mēra saslimšanas gadījums reģistrēts ciemā attālajā Mandritsaras reģionā.

Par mēra izplatīšanu tiek vainota žurku invāzija dzīvojamās teritorijās saistībā ar nekontrolētu mežu nociršanu.

Valdība savā paziņojumā aicināja ikvienu, kam ir drudzis un galvassāpes, vērsties pie ārsta, norādot, ka medikamenti cīņai pret mēri ir bezmaksas.

Mēra skartie rajoni atrodas Madagaskaras ziemeļos, ziemeļaustrumos, dienvidaustrumos un valsts centrā.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+