Mobilā versija
-3.1°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
12. decembris, 2013
Drukāt

Mēris Madagaskarā prasījis 39 dzīvības

© Erni - Fotolia.com© Erni - Fotolia.com

Brown rat, Rattus norvegicus, captive, August 2009

Žurku pārnēsāta mēra epidēmijā Madagaskarā pēdējo nedēļu laikā miruši 39 cilvēki, ceturtdien paziņoja Veselības ministrija.

“Madagaskarā ir epidēmija, kas pašlaik skar piecus [no 112] rajoniem. 86 cilvēki ir inficēti ar mēri un 39 ir miruši,” informēja ministrija.

Ministrijas ārsts Antananarivu sacīja, ka 90% gadījumu konstatēts pneimoniskais mēris, kas cilvēku var nogalināt trīs dienu laikā, kas nozīmē, ka ir maz laika antibiotiku iedarbībai.

Pirmais cilvēks ar mēri mira pirms novembra, tomēr valdība mēra izplatību oficiāli apstiprināja vien 23.novembrī.

Ārsts, kas runāja anonīmi, jo nav pilnvarots saziņai ar plašsaziņas līdzekļiem, stāstīja, ka pirmais mēra saslimšanas gadījums reģistrēts ciemā attālajā Mandritsaras reģionā.

Par mēra izplatīšanu tiek vainota žurku invāzija dzīvojamās teritorijās saistībā ar nekontrolētu mežu nociršanu.

Valdība savā paziņojumā aicināja ikvienu, kam ir drudzis un galvassāpes, vērsties pie ārsta, norādot, ka medikamenti cīņai pret mēri ir bezmaksas.

Mēra skartie rajoni atrodas Madagaskaras ziemeļos, ziemeļaustrumos, dienvidaustrumos un valsts centrā.

Pievienot komentāru

Jaunais EP prezidents: izmanīgs un patīk luksusa lietasItālijas konservatīvo pārstāvis Antonio Tajāni, kurš otrdienas vakarā tika ievēlēts par Eiropas Parlamenta (EP) jauno prezidentu, ir laipns un izmanīgs politiķis, kurš
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju"Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+