×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
27. novembris, 2015
Drukāt

Māris Antonevičs: Krievijas politiķi ņirgājas par Baltijas valstu armijām (57)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc tam, kad Turcijas gaisa spēki otrdienas rītā notrieca tās gaisa telpā ielidojušo Krievijas lidmašīnu, LTV “Panorāma” vakarā demonstrēja uzskatāmu, detalizētu grafiku par to, cik spēcīga ir Turcijas armija: apmēram miljons militārpersonu (ieskaitot rezervistus), 4000 tanku, 220 kaujas lidmašīnu utt. Dažas Krievijas televīzijas tikmēr steidza atgādināt abu valstu attiecību vēsturi, īpaši uzsverot turku-krievu karus, kādu kopš 16. gadsimta bijis ne mazums. “Karš” šajā dienā bija populārs vārds arī interneta pļāpātavās, lai gan pašreizējo stāvokli drīzāk raksturotu vārds “mērīšanās”. Pēdējā laikā arvien biežāk manāmi mēģinājumi šajā spēlē ievilkt Baltijas valstis ar skaidru mērķi – tās noniecināt. Kas to mēģina? Nav grūti uzminēt…

Pēc tam kad trīs Baltijas valstu prezidenti bija paziņojuši, ka neiesaistīsies nekādās pretterorisma koalīcijās kopā ar Krieviju, vairākas šīs valsts amatpersonas nolēma, ka labākais veids, kā reaģēt, ir izsmiet Baltijas valstu militārās spējas. “Viņiem vienkārši armijas liftā iestrēga,” internetā iespurdza vicepremjers Dmitrijs Rogozins, kurš jau iepriekš izcēlies ar līdzīgām piezīmēm. Joks ieguva publicitāti, un daudzi tam steidza pievienot savas asprātības. Piemēram, bijušais bokseris, tagad Valsts domes deputāts Nikolajs Valujevs ieteica noskatīties kādu no Baltijas valstu 
militārajām parādēm 
un pamēģināt noturēt smieklus. Savas indīgās piezīmes atradās arī Valsts domes starptautisko lietu komitejas vadītājam Aleksejam Puškovam.

Protams, ja gribi “mērīties”, tad vislabāk izvēlēties kādu, uz kura fona vari izcelties. Neviena maza valsts, pat desmit reizes palielinot savu aizsardzības budžetu, nevarēs rādītājos sacensties ar lielvalstīm. Turklāt šis pasākums pat virtuāli ir diezgan bezjēdzīgs, kamēr darbojas kolektīvā aizsardzības sistēma, tas ir – pastāv NATO un piektais pants. Savukārt, salīdzinot savus spēkus ar NATO, smieklīga jau varētu izskatīties pati Krievija. Tīri skaitliski tā gan ir ceturtā lielākā armija pasaulē aiz Ķīnas, ASV un Indijas, taču kopējais NATO potenciāls ir krietni pārāks. It īpaši, ja to mēra nevis “gaļā”, bet finansējumā.

“Krievijas armija ir vidēji spēcīga, tā nav tādā attīstības līmenī kā ASV, Francijas un Lielbritānijas armija, tomēr spēcīgāka un labāk organizēta nekā 90. gados. (..) Tā var apcelt mazākos kaimiņus, bet pret NATO tie nebūtu spējīgi cīnīties. Krievijas armija nespētu uzveikt arī Ķīnu,” rakstījis Krievijas pētnieks, amerikāņu profesors Marks Galeoti. Un tas atspoguļojas arī incidentā pie Turcijas robežas. Krievijas amatpersonas ar prezidentu Vladimiru Putinu priekšgalā bija emocionāli sasprin­gtas, un niknums plūda pāri malām, stāstot par “dunci mugurā” un “teroristu sabiedrotajiem”, taču neviens neatļāvās paziņot, ka “tūlīt mēs tiem turkiem sadosim”.

Turcijai ir otra lielākā armija NATO un desmitā lielākā pasaulē. Latvija šajā sarakstā ir ap 169. vietu, bet par to nevajadzētu pārdzīvot, drīzāk domāt, kā padarīt to efektīvu NATO sistēmas ietvaros. Sēt šaubas par NATO gatavību un spēju rīkoties krīzes situācijās – tas jau ir daudz nopietnāks izaicinājums t. s. “troļļiem”. Diemžēl dažreiz tajā piepalīdz arī mūsu pašu politiķi, piemēram, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”), kurš bija nolēmis šo tēmu izspēlēt bēgļu jautājuma apspriešanas laikā. Taču ir arī citi mērķi. Viens paraugs, piemēram, lasāms šonedēļ avīzē “Vesti segodņa”, kur publicēts raksts “Nu, un kur tad ir jūsu NATO”. Raksta autors – politpublicists, bijušais “Saskaņas” deputāts Nikolajs Kabanovs – NATO dēvē par “papīra tīģeri”, jo tas nespējot noķert vienu 27 gadus vecu arābu, kurš, iespējams, organizējis Parīzes teroraktus. Gan jau Kabanovs zina, ka arābu ķer Francijas un Beļģijas policija, nevis NATO. Par to, ka Krievija ir tik bezspēcīga, ka nespēj noskaidrot, kas uzspridzināja tās pasažieru lidmašīnu virs Ēģiptes, “Vesti”, protams, neraksta.

Pievienot komentāru

Komentāri (57)

 1. Hej, Kranci. Vai Krivulijas sadalīšana jau sākusies? Vai čukču zemes pievienosies Kitajai?
  Grūti būs Vovam tajā vēstures mēslainē. Visi smiesies: Vova duračok. Iznāks kā tam otram
  Leniņtēvam. Jau sapuvis mauzolejā.

 2. Ko nu ņaudiet kā kaķi mēnesnica. Vobas imperija ir briesmās. Drīz izputēs vēstures mēslainē. Tad i kaķi neņaudēs.

 3. Krievu imperiālistiskās domas “aktīvistus” tracina tas ,ka viņiem ir sauszemes robeža un nevis “mierīgs ” jūras krasts.Kā tikai netiek apsaukātas Baltijas valstis un saprotams , šo mazo valstu armijas .Pašuzpūstai lielummānijai sava izteiksme. Mēs esam NATO.Bloka potenciālais divīziju skaits pret Krievijas mobilizācijas potenciālu ir 815 pret 150 un neaizmirsīsim ,ka ASV ,Lielbritānija un Francija ir kodollielvalstis. Kremļa iesaistīšanās “taisnīgajā” diktatora Asada un 2 miljonu ,tas ir musulmaņu 10% mazākuma pusē karā Sīrijā,liecina par Kremļa domāšanas īpatnībām. Bet mūsu armijai jābūt tehniski gatavai atsist visu tipu pirmos potenciālos uzlidojumus un bruņutehnikas invāziju.Līdz klāt būs NATO.

 4. Viņi ņirgājas, jo tā viņi dara. Ņirgājoties par citu, ceļ savu pašapziņu. Mums un mūsu armijai jādomā par sevi un nav ko reaģēt, vai celt te traci šajā sakarā. Lielā un varenā krievzeme ir tāda tikai pateicoties savai apziņai, ka pārējie ir pilnīgi idioti. Visi

  • Ļoti noderīgs būtu portāls krievu valodā, bet palasiet, kas notiek pašreizējos LV krievu portālos, totāla aģitācija un negatīvisms.

   • Nevajag nekādu portālu krieviski! No pieredzes zinu, ka lielākais efekts ir viņus ignorējot un dzīvojot savu dzīvi. Tas viņiem ļoti sāp!

 5. Eiropai lielākais drauds ir Kremļa rotācijas politika, kad simpātijas un antipātijas politika tiek periodiski deleģēta vai nu Fracijai, vai nu Vācijai. Tā vairojot runas, ka jāpiedod Kremļa agresija, lai paši neciestu. Pat Straujuma spriedelē, ka nevar aizliegt Airbaltic sadarboties ar Krievijas kara koncerna meitas uzņēmumu, kaut ir noteiktas sankcijas pret Kremli.

 6. Launuma Imperijas debilikiem varetu atgadinat neparak seno vesturi,kad latviesu strelnieki sasita lupatas krievu cara armiju,un pec tam krievu sarkano armiju,un vel jaunako vesturi kad Launuma Imperijas karaspeks,ieskaitot aviaciju. nespeja, lidz 1956.gadam, tikt gala ar mezabraliem.
  Jautajums kremla cekistu debilikiem : kuru karu Launuma Imperija ir uzvarejusi ,ja nu vienigi,to kad ziema iznicinaja Napoleona armiju .

  • Лечится вам надо доктор, однозначно. Болезнь то прогрессируюет, все симптомы наличчествуют…

  • Napoleona armija nosala un no bada izmira nevis to krievi uzvarēja. Krievi tak savu Maskavu pat nodedzināja, lai tik franči nosaltu un aiz bada nomirtu. Pat atkāpjoties franči nevienu kauju nezaudēja.

 7. Nu, kad latviešu karavīri tiks pie Vovas, tam bikses bus pilnas. Smerdelim pāris triecienu pietiks, apklusināt bezdeli. Nemaz nerunājot par viņa rokas puišiem. Tos atstāsim turkiem ko pacienāt ar slotu.

  Ja bijuši prātīgi laudis, celtu krievu sādzu bagātu un sakoptu, ka paraugu pasaulei. Tagad jāplātās ar vecām berdankām. Laikam no 1940.g. gada arsenāla, kad ievācās Baltijā, kā laupītāji un slepkavas.

 8. Latvietis visiem! Davaitje žitj družno! Mēs paši sevi Postam ārā, paši sevi graujam kopā ar šo starpnacionālo grauzšanos! Pierādījums ir Neatkarības gadi! Un visu Neatkarības gadu Partiju, Frakciju, Koalīciju Neizdarības ir novedušas Latviju pie šādas, nu nekādas Ekonomiskās att. Protams, ka krievu Politiķi, armijas cilvēki ar smaidu sejā tērzēs par Mūsu armiju. Nu un lai! Latvijā vajag Spēcīgāku Nato! Modernu Nato, kara aviācijas bāzi Latgalē! Kurā būs arī Modernākās Nato raķetes! Un viss! Mēs esam un būsim in Nato!

 9. “….taču neviens neatļāvās paziņot, ka “tūlīt mēs tiem turkiem sadosim”.
  ================================================================
  To pat pirmā Krievijas imperatora Pētera 1 laikā neatļāvās, kad kariņš ar turkiem 1710.-1713.g. beidzās neveiksmīgi. Toties pēc 150 gadiem (1877-1878), lai palīdzētu brāļiem slāviem (bulgāriem) – Krievija sakāva Osmāņu imperiju lupatu lēveros. Vēsture turpinās….

 10. Piemēram, bijušais bokseris, tagad Valsts domes deputāts Nikolajs Valujevs ieteica noskatīties kādu no Baltijas valstu 
militārajām parādēm 
un pamēģināt noturēt smieklus.

  Varētu Valujevam paskatīties spogulī … un pamēģināt noturēt smieklus.

 11. Nu kādēļ tiek skandināts un daudzināts nekrietneļa prasta izdarība, kurš labāk neprot ? Nevajag
  reklamēt ne kroplības, ne ļaunprātības. Daudzināsim labus darbus un varonību, tad ļāunie gari un nekrietneļi iznīks paši savā sulā.

 12. Visi taču redzam notiekošo– Putlers aiz dusmām vārās, bet no Turcijas baidās. Raustīja, raustīja Turciju aiz ūsām, bet kad saņēma atbildi, Vladimirs Putlers pietaisīja bikses. Vladimirs Vlaģimirovičs ar pilnām biksēm ir arī pilnā apjukumā, jo nolēma iešaut sev kājā — ieviest pret Turciju sankcijas.
  Latvijai tā ir labā ziņa, jo baidoties no Turcijas ,pūķins parāda — īstenībā viņš baidās no NATO spēka . Tātad mēs esam drošībā.
  Bet smird gan tas aptaisījies Pūķins ! Tāpēc, ka viņš pārtiek no neveselīgām lietām – nodevības pret saviem Ukrainas brāļiem, neuzticības un meliem pret saviem pilsoņiem, no varaskāres un lepnības.

 13. Bail viņiem, no mums bail

 14. Viss ir daudz vienkāršāk. Krieviem jau patīk ārišķības, braukāt pa kremli ar tankiem un raķetēm, sak, redz cik mēs lieli un vareni, tāpat viņu vadoņi pieraduši savu tautu turēt propagandas dvingā, piespiežot to būt paklausīgai un iztapīgai šiem vadoņiem. Bet ir viens vājais punkts – tas ir cilvēku nodrošinājums ar pārtiku. Krievija nekad nav spējusi pabarot savus iedzīvotājus bez citu valstu palīdzības. Bet nepaēdusi armija nav karotāja, lai kādi ieroči nebūtu tās arsenālā. To pierādīja 2. pasaules karš. Bads valdīja pār ieročiem ar visu ASV palīdzību. Tas ir bīstamāks ierocis pār kodolieročiem un Putins taisot savu avantūristisko politiku to ignorē.

 15. Krievija -- "lielvalsts" ? Atbildēt

  Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Apčurājos !

 16. Lai tik ņirgājas,tikai lai neaizmirst sarkanos strēlniekus no kurienes sākās Latvijas armija.Tur nu daudziemkrieviem taisnība,ja nebūtu žīdu prātu,latviešu drosmes un karavīra prasmes,tāds Ļeņins un viņa varza būtu nolīdzināti ar zemi.Arī čekā bija spicē daudz žīdu un latviešu,JO krievi bija analfabētu,nekulturāla,mežoņu tauta.Ne velti visiem latviešiem rāva vai ar visu roku nost pulksteņus.Tagad nekas daudz nav mainījies jaun tikai kādus 50 km no Maskavas.Paskataties uz krievu armijas komandsastāvu.Pēc kā viņi izskatās?! Pārēdušies,nodzērušies mužlani.Ieskaitot pašu Rogozinu.Un kāds ir krievu armijas ekipējums! Kuram nasmeh !!Pag.gad pat Putinam klāt esot raķetes neizšāva paraugdemonstrējumos.Sputņiki gāžas utt.Ne krievijai,tikai ne viņiem ar savu šrotu apgādi kādu piesmiet !!

 17. Tas, ka kremļa “eksperti” sākuši līst ar savu muldēšanu latviešu avīzes rakstu komentāros, liecina tikai to, ka viņi paši nesaprot, kur ielīduši. Pēc rakstīšanas veida un valodas, šie kungi ož pa gabalu.

 18. Не сомневаюсь в храбрости и мужественности латвийских солдат. Просто не понятно. Марис хочет стать военным обозревателем, или ещё круче, военным корреспондентом?

 19. Ja nav galvā ,tad ir armijā vai pupās.

 20. viss pareizi, bet redzejat ka visa nato uzreiz nomi-a un nevajag merities ar kraniniem.krievija ir super lielvalsts kas jebkuru noliks pie vietas

 21. Ierunājās mīz..i, kuri ar kaunu tika padzīti no Afganistānas, kuri tā arī nespēja uzvarēt karā čečenus – finālā maksā tiem nodevas, lai šie ir krievijas sastāvā, arī Ukrainā neko nespēj izdarīt ar savām izslavētajām vienībām 😀 Nu un protams Kurzemes Cietoksnī ,mūsu 19. divīzija viņus attiecīgajā vietā ilgi un dikti 😀 un atkal nespēja neko izdarīt…. un ja vajadzēs, vēl uztaisīsim viņiem to, ko nepabeidza Latviešu strēlnieki, uz pakaļkājām dancos, kā lācis pieradināts 😀

 22. baltijas nacionalistu uguns kara kureji visos laikmetos izcelusies ar itka dzimtenes sargi bedigas beigas piedzivojusi soreiz bus citadak aiz jenku-nato-vairoga vai islams soreiz sos iekaros ar nogrieztam galvam….

 23. Uz to varu teikt, ka krievu armija visos laikos lieliski spējusi izvarot sievietes (Prūsija utt.), apšaut neapbruņotus civiliedzīvotājus (Baigais 1940.gads Latvijā utt.), vai pakausī nošaut draudzīgas armijas militārpersonas ar uz muguras sasietām rokām (Litene utt.) uzspridzināt arhitektūras pieminekļus utt.

 24. Nu ko var teikt: “Daudz jau jūs esat, bet prāta maz un parasti jau uzvar tas, kam vairāk prāta!” Putinu vai traku dara fakts, kad Turcija paziņoja, ka viņai nav par ko atvainoties Krievijai, jo tā pārkāpa Turcijas robežu un ja kaut kas tāds atkārtosies, tad rezultāts būs tāds pats. Mācība ir saņemta. Savā niknumā nu Putins ieviesīšot sankcijas pret Turciju, kas tikai no jauna apstiprina šo prāta deficītu.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Runāšu līdzībās. Piecdesmito gadu beigās mācījos kādas Kurzemes mazpilsētas visai sportiskā vidusskolā. Desmitajā klasē mācījas kāds daudzos sporta veidos un vieglatlētikas disciplīnās nepārspējams čempions. Visu cieņu, bet puisim stipri vien bija sakāpis galvā, ka viņš ir varens, skaists, neatvairāms un neuzvarams. Tas bija visai tuvu patiesībai, taču tad šim čempionam vēl ievajadzējās ieroču nesējus, pakalpiņus un apbrīnotājus. Kas bija neitrāls, vai, nedod Dievs, šim opozīcijā, tos viņš nopietni ietekmēja fiziski. Reiz mums piegriezās un kādā skolas ballītē vairāki cietušie šo nejauši satika patumšā, klusā koridorī un kārtīgi sadeva pa tauri. Viss! Zēns pirmkārt, laizot skaistās rētas, bija pārdomājis savu uzvedību, bet otrkārt, kas šim bija visnepatīkamākais, viņš ar to brīdi zaudēja savu galmu, ieroču nesējus un palika viens, izstumts no sabiedrības, arī meitenes vairs ne visai lipa klāt un dažas ballē pat deva kurvīti.
   Vai tikai mūsu Voloģam nevajadzētu aizsūtīt tulkojumu?

 25. No civilizētas, attīstītas valsts par šādu ņirgāšanos varētu apvainoties, no visādā veidā atpalikušās Pūķina Krievijas — tikai pasmieties.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Likumprojekts “LELB – vienīgie īstie luterāņi”

Vairāki Saeimas deputāti iesnieguši likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) darbības nepārtrauktību Latvijā un ka LELB ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940. gadam.

Pašlaik spēkā esošo LELB likumu plānots papildināt ar preambulu, kurā būtu noteikts gan augstāk minētais, gan tas, ka LELB izveidojusies luteriskās reformācijas kustības ietvaros 16. gadsimtā, darbību sākusi pirms Latvijas dibināšanas un nepārtraukti darbojusies Latvijā arī okupāciju laikā. Grozījumi likumā paredz vēl vairākas citas izmaiņas. Likumprojektu sagatavojusi LELB Tiesību komisija un apstiprinājusi baznīcas Bīskapu kolēģija. LELB pārstāvji vērsušies pie 12. Saeimas deputātiem ar lūgumu parakstīt šo likumprojektu.

Taču Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) pauž uzskatu, ka piedāvātie grozījumi nepamatoti ierobežo baznīcas draudžu pašnoteikšanās tiesības. Likumprojekts esot izstrādāts bez konsultācijām ar citām luterāņu baznīcām Latvijā. LELBĀL norādīja, ka patlaban Latvijas teritorijā un ārpus tās darbojas trīs luterāņu baznīcas un to draudzes kā tās LELB pēcteces, kuras darbību pārtrauca Otrais pasaules karš un sekojošā okupācija. Līdz ar to būtu pareizi vienoties par baznīcu līdzvērtīgu sadarbību, nevis netaisni izcelt vienas absolūtu prioritāti, uzskata LELBĀL.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+