Publicitātes foto

Mērķdotācijās māksliniecisko kolektīvu vadītāju darba samaksai sadalīs 71 951 eiro 0

Šogad mērķdotācijās 129 māksliniecisko kolektīvu, kuru dibinātāji nav pašvaldības, vadītāju darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām sadalīs 71 951 eiro.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Līdzekļi šim mērķim jau ir paredzēti 2016.gada budžetā.

Mērķdotāciju māksliniecisko kolektīvu dibinātājiem piešķir par kolektīviem, kuri ir noteikti Dziesmu un deju svētku likumā un darbojas vismaz divus gadus, apgūst kārtējo Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētkiem noteikto repertuāru, vismaz reizi gadā ir piedalījušies repertuāra pārbaudes skatēs vai konkursos, vai izstādēs, kā arī vismaz reizi gadā ir piedalījušies Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotajos Dziesmu un deju svētku starplaika pasākumos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dziesmu un deju svētku starplaika pasākumi, repertuāra pārbaudes skate ir regulāri Dziesmu un deju svētku tradīcijas pasākumi, pēc kuriem iespējams objektīvi novērtēt katra konkrētā Dziesmu un deju svētku tradīcijā iesaistītā kolektīva māksliniecisko kvalitāti.

Šajā gadā valsts budžeta mērķdotācijas pretendenti pavisam kopā ir 129 kolektīvi, tajā skaitā 82 konkrētā dibinātāja kolektīvi – kori, tautas deju kolektīvi, pūtēju orķestri un kokļu mūzikas ansambļi – un 47 konkrētā dibinātāja kolektīvi – folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi, tautas mūzikas grupas, tautas lietišķās mākslas studijas, amatierteātri un vokālie ansambļi.

Lai aprēķinātu mērķdotācijas apmēru konkrētam kolektīva dibinātājam, Latvijas Nacionālais kultūras centrs izmanto datus, ko kolektīva dibinātājs sniedzis elektroniskajā datubāzē “Latvijas digitālā kultūras karte”.

Paredzēts, ka mērķdotācija folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu, tautas mūzikas grupu, amatierteātru un vokālo
ansambļu dibinātājiem, kas nav pašvaldības, būs 341 eiro, bet koru, tautas deju kolektīvu, kokļu mūzikas ansambļu un pūtēju orķestru dibinātājiem, kas nav pašvaldības, mērķdotācija noteikta 682 eiro apmērā.

Par kolektīvu dibinātāju, kas nav pašvaldības, var būt privāto tiesību juridiskas personas, Kultūras ministrijas vai citas ministrijas padotībā esošas valsts budžeta iestādes, publisko tiesību atvasinātas personas un to iestādes, fiziskas personas, tajā skaitā tās, kuras reģistrējušās kā saimnieciskās darbības veicējas, kā arī tādu kolektīvu vadītāji, kuru dibinātāji nav pašvaldības.

Lai 2016.gadā mērķdotāciju varētu saņemt visi 129 kolektīvu vadītāji, valdība šodien atbalstīja grozījumu veikšanu noteikumos “Kārtība, kādā tiek sadalīta valsts budžeta mērķdotācija to māksliniecisko kolektīvu vadītāju darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, kuru dibinātāji nav pašvaldības”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.