×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Merkele brīdina par antisemītismu (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Tuvojoties 75. gadskārtai kopš tā dēvētās Kristāla nakts, Vācijas kanclere Angela Merkele aicinājusi vāciešus saglabāt modrību pret antisemītisma draudiem.

Savā iknedēļas tīmekļa radio uzrunā Merkele ebreju grautiņus, kurus nacisti sarīkoja 1938. gada 9. novembra naktī, nosauca par “vienu no tumšākajiem brīžiem Vācijas vēsturē”. Viņa aicinājusi “visus ļaudis šajā valstī izrādīt pilsonisko drosmi un panākt, lai ne pret vienu antisemītisma formu netiktu izrādīta iecietība”. Merkele arī atzinusi, ka, lai gan “tas ir gandrīz neizprotami, taču patiesībā nevienu ebreju organizāciju Vācijā nedrīkst atstāt bez policijas aizsardzības”. Tomēr vienlaikus kanclere uzsvērusi, ka tagad Vācijā ir plaukstoša ebreju kopiena, kas izveidojusies, pateicoties ieceļošanas vilnim no bijušās PSRS. Tā dēvētās Kristāla nakts laikā nacistu bandas visā Vācijā izdemolēja tūkstošiem ebrejiem piederošu uzņēmumu, nodedzināja aptuveni 300 sinagogas un aizturēja 30 tūkstošus ebreju vīriešu, kuri tika nosūtīti uz koncentrācijas nometnēm. Aptuveni 90 cilvēki grautiņu laikā tika nogalināti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. tad lieciet šo jūdu organizāciju locekļus cietumā – tur viņi būs drošībā.

  2. > A.god. Merkeles kundzei. Atbildēt

    … ka tagad Vācijā ir plaukstoša ebreju kopiena,kas izveidojusies pateicoties ieceļošanas vilnim no bijušās PSRS. Ļoti daudzi Latvijas pilsoņi būtu Jums pateicīgi ,ja Vācija laipni atvērtu savas durvis arī Latvijā dzīvojošiem jevrejiem :- Lindermanim ,Osipovam ,Gapoņenko un daudziem citiem ,kam dzīve šeit šķiet nepanesama un pilna ciešanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+