×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
6. maijs, 2016
Drukāt

Merkele brīdina par “atgriešanos pie nacionālisma”, ja ES nesargās robežas (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas kanclere Angela Merkele ceturtdien aicināja Eiropas līderus aizsargāt Eiropas Savienības (ES) robežas, lai neriskētu ar Eiropas “atgriešanos pie nacionālisma” laikā, kad tā mēģina pārvarēt lielāko migrācijas krīzi kopš Otrā pasaules kara.

Itālijas premjerministram Mateo Renci sākot divu dienu sarunas Romā ar Merkeli un augstākajām ES amatpersonām, Vācijas kanclere sacīja, ka Eiropai ir jāaizsargā savas robežas “no Vidusjūras līdz Ziemeļpolam”, citādi tā cietīs no politiskām sekām.

Eiropā, kur pērn ieradās vairāk nekā miljons migrantu un bēgļu no Tuvajiem Austrumiem un Ziemeļāfrikas, ir pieaudzis atbalsts galēji labējām un pret imigrantiem vērstām partijām.

Austrijā 22.maijā notiks prezidenta vēlēšanu otrā kārta, kurā ir gaidāma galēji labējās Brīvības partijas kandidāta Norberta Hofera uzvara.

Merkele, piedaloties preses konferencē kopā ar Renci, sacīja, ka Eiropas lolotā pārvietošanās brīvība ir apdraudēta, jo valstis ir pastiprinājušas robežkontroli, reaģējot uz migrācijas krīzi, un tas rada šaubas par Šengenas zonas tālāku pastāvēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ko nu tur komwnt’wt par vienas vecas sievas šaudīgajām domām, ja viņa vispār neatšķir nacionālismu no nacisma.Tās ir dažādas pēc būtības,lai gan var arī neizslēgt viena otru.

  2. Tātad Merkelei nacionālisms (piederība kādai tautībai) ir kaut kas slikts un nepieņemams. Var redzēt, ka augusi padomju sistēmā, kur vārds “nacionālisms” skaitījās lamu vārds. Bet kā tad pasaules tautas tika pie savām nacionālajām valstīm, ja ne caur nacionālismu. Nacionālisms cauri vēstures līkločiem palīdz saglabāt savu nāciju un tautību, nodrošina pasaulē etnisko daudzveidību. Tā tas ir bijis ar vāciešiem, krieviem ,latviešiem un visām citām pasaules valstu nācijām. Internacionālismu (tā paveids tagad ir kosmopolitisms) jau izgudroja un sludināja Markss un komunisti, lai vieglāk sasniegtu savus politiskos mērķus, pakļautu un sajauktu nācijas. Bet īpaši mazās nācijas no tā jau tikai cieta ( arī Baltijas valstu nācijas, čečeni, tatāri, u.c.). Nevajag Merkelei vārdu “nacionālisms” jaukt ar tā galējo formu “nacisms”, kas nozīmē klaju uzkundzēšanos citām nācijām un savas nācijas pārākuma sludināšanu. Bet tas jau vairāk ir raksturīgi lielajām nācijām ( vācu nacisms vai lielkrievu šovinisms) .

Draugiem Facebook Twitter Google+