Pasaulē
Citur

Merkele dodas tūrē pa Āfriku: diskutēs arī par nelegālo imigrāciju3


Vācijas kancele Angela Merkele, 29.08.2018.
Vācijas kancele Angela Merkele, 29.08.2018.
Foto – LETA/AFP

Vācijas kanclere Angela Merkele trešdien devusies uz Senegālu, kas būs viņas pirmā pieturvieta trīs dienas ilgajā Āfrikas tūrē, kuras laikā galvenie apspriežamie jautājumi būs ekonomiskā attīstība un nelegālās imigrācijas apturēšana.

Merkelei trešdienas vakarā Dakārā paredzēta tikšanās ar Senegālas prezidentu Makiju Sallu, bet pēc tam kanclere tiksies ar pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem.

Viņu pavada delegācija, kuras sastāvā ir elektrifikācijas, digitalizācijas, infrastruktūras un enerģētikas vadības eksperti.

Vācija savā ārpolitikā lielu uzmanību pievērsusi Āfrikas ekonomiskajai attīstībai, un Merkele nesen norādījusi, ka tas ir “izšķirīgi daudzām Āfrikas valstīm, jo tur ir tik daudz jauniešu, kam nepieciešamas darbavietas un apmācība”.

Pirms došanās ceļā kanclere pavēstīja, ka trijās Āfrikas valstīs, kuras viņa gatavojas apmeklēt, tiks runāts par darbavietu radīšanu, lai mazinātu nelegālo imigrāciju uz Eiropu.

Ceturtdien Merkele dosies uz Ganu, kur viņa tiksies ar prezidentu Nanu Akufo-Ado, lai apspriestu dažādus ekonomikas un ārpolitikas jautājumus.

Viņa piedalīsies arī Vācijas uzņēmēju Akrā rīkotajā apaļajā galdā, kurā galvenā uzmanība tiks pievērsta privātajām investīcijām G-20 iniciatīvas ietvaros.

Saistītie raksti

Savukārt piektdien Merkele ieradīsies Nigērijā, lai tiktos ar Rietumāfrikas valstu ekonomiskās kopienas (ECOWAS) prezidentu Žanu Klodu Brū.

Paredzēta tikšanās arī ar Nigērijas valsts galvu Muhamedu Buhari, un šo sarunu dienaskārtībā būs sociālās un ekonomiskās attīstības jautājumi.

LA.lv