×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Merkele: ES vēl nebūtu jāatceļ sankcijas pret Krieviju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācija kanclere Angela Merkele pirmdien paziņoja, ka Eiropas Savienībai (ES) vēl nebūtu jāatceļ sankcijas, kuras tās noteikusi pret Krieviju saistībā ar tās agresiju Ukrainā.

“Diemžēl pagaidām mēs esam no tā [sankciju atcelšanas] ļoti tālu,” sacīja Merkele preses konferencē Berlīnē pēc tikšanās ar Somijas premjerministru Aleksandru Stubu.

“Situācija Ukrainā ir tālu no apmierinošas. Valsts austrumos netiek aizsargāta Krievijas un Ukrainas robeža, nav nekādas kontroles un buferzonu,” teica Vācijas kanclere.

Viņa arī teica, ka, ja situācija neuzlabosies, Eiropas Savienībai (ES) vidējā vai ilgtermiņā būtu jāpārskata enerģētikas partnerība ar Krieviju.

“Ir labi iemesli, lai turpinātu enerģētikas partnerību ar Krieviju,” sacīja Merkele un piebilda, ka dažādām ES valstīm ir dažāda atkarības pakāpe no Krievijas dabasgāzes piegādēm.

“Mūsu mērķis nav pilnībā pārtraukt šo atkarību,” uzsvēra Merkele un norādīja, ka sadarbības turpināšana enerģētikā ir gan ES, gan Krievijas interesēs.

“Tomēr, protams, mums ir jādomā, kas mums varētu būt jāmaina vidējā vai ilgtermiņa perspektīvā enerģētikas jomā, ja turpinās pamatprincipu pārkāpšana,” teica Vācijas kanclere.

Saistībā ar krīzi Ukrainā Rietumu un Krievijas starpā ir lielākais attiecību saasinājums kopš Aukstā kara. Rietumvalstis ir noteikušas sankcijas pret Krieviju, sākot ar vīzu aizliegumu un aktīvu iesaldēšanu līdz ierobežojumiem Krievijas firmu piekļuvei ārvalstu kapitālam.

Krievija uz to atbildēja, uz gadu aizliedzot ievest valstī lauksaimniecības un pārtikas produkciju no valstīm, kas vērsušas sankcijas pret Krieviju, kā arī ir draudējusi ar plašākiem atbildes pasākumiem.

Kopš 5.septembra Ukrainas austrumos ir spēkā pamiera režīms starp valdības spēkiem un Krievijas atbalstītajiem separātistiem, taču abas konfliktā iesaistītās puses apsūdz viena otru tā pārkāpumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+