×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. februāris, 2012
Drukāt

Merkele grib minoritātes vairāk iesaistīt civildienesta darbā

angela

Vācijas kanclere Angela Merkele nodeva atklātībai oficiālu programmu, kuras mērķis ir palielināt minoritāšu pārstāvju skaitu civildienesta ierēdņu vidū.

Uzsverot, ka tagad integrācija nepieciešama vairāk nekā jebkad iepriekš, Merkele, Berlīnē uzstājoties integrācijas jautājumiem veltītā konferencē, iepazīstināja ar “Nacionālās rīcības plānu”. Konferencē, uz kuru bija sapulcējušās vairāk nekā 100 valsts un reģionāla līmeņa amatpersonas, tika spriests par veidiem, kā piesaistīt vairāk minoritāšu pārstāvju darbam valsts iestādēs. Lai gan aptuveni 20 procenti Vācijā dzīvojošo cilvēku ir imigranti vai to pēcteči, viņi veido tikai desmit procentus no civildienestā strādājošo kopskaita.

Federālā līmeņa amatpersonas informē, ka pēdējos pāris gados ievērojami pieaudzis minoritātēm piederīgo skolotāju un policistu skaits, tomēr pilnīgi statistikas dati nav pieejami. Merkele paziņoja, ka valdība sāks noteikt minimālās kvotas minoritāšu pārstāvju pieņemšanai darbā. Viņa piebilda, ka izveidots jauns interneta portāls, kura uzdevums ir mudināt ārvalstu izcelsmes jauniešus meklēt darbu civildienestā. Kanclere norādīja, ka jāpieņem saistoši lēmumi un skaidri jāapzinās mērķi. Tomēr Zaļo partija un Vācijas kreiso ekstrēmistu partija “Die Linke” (“Kreisie”) uzskata, ka līdz šim Merkele spērusi tikai dažus konkrētus soļus, lai veicinātu integrāciju Vācijā. “Die Linke” imigrācijas politikas pārstāve Bundestāgā pauda pārliecību, ka šī konference neko daudz nemainīs un valdība šādi tikai cenšas novērst uzmanību no neveiksmi cietušās integrācijas politikas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+