×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. augusts, 2013
Drukāt

Merkele: Grieķijai nevajadzēja ļaut pievienoties eirozonai

Foto - AFPFoto - AFP

Grieķijas bijušais finanšu ministrs Janos Papantonio asi kritizējis Vācijas kancleri Angelu Merkeli, kura nedēļas sākumā paziņoja, ka Grieķijai nevajadzēja ļaut pievienoties eirozonai.

“Merkelei vajadzētu būt uzmanīgākai ar saviem izteikumiem,” britu laikrakstam “The Independent” sacīja Papantonio. “Nedomāju, ka viņa patiesībā tā domā. Tā ir daļa no pirmsvēlēšanu spēles”. Uzrunā saviem atbalstītājiem Rendsburgas pilsētā Merkele kritizēja savu priekšgājēju kanclera amatā Gerhardu Šrēderu, kurš ļāva Grieķijai pievienoties Eiropas Savienības vienotās valūtas blokam. “Krīze attīstījās vairāku gadu garumā, ko veicināja fundamentālas kļūdas eirozonas izveidē. Piemēram, Grieķijai nevajadzēja ļaut pievienoties eirozonai,” apgalvoja Merkele. Grieķija tiek kritizēta, ka tā uzrādīja nepatiesu informāciju par savu ekonomisko stāvokli, lai 2001. gadā nopelnītu atļauju ieviest eiro.

Šādi Vācijas kancleres spriedumi pamatīgi sadusmoja Papantonio, kurš laikā no 1994. līdz 2001. gadam bija Grieķijas finanšu ministrs. Viņš apgalvoja, ka tieši Vācija, Itālija un Francija bija pirmās, kas pārkāpa vienotās valūtas zonā noteiktos fiskālo likumus.

Vācijā runas par Grieķijas vietu eirozonā uzvirmojušas pirms 22. septembrī gaidāmajām vēlēšanām, kurās Merkele cer gūt uzvaru, lai nodrošinātu sev kancleres amatu arī uz trešo termiņu. Vienlaikus izskan bažas, ka Grieķija trešo reizi būs nepieciešama starptautisko aizdevēju palīdzība. Par to brīdinājis arī Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šoible.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+