×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. jūlijs, 2014
Drukāt

Merkele iebilst pret Katalonijas neatkarību (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien, 18.jūlijā, izteikusies pret Katalonijas neatkarību, pieslienoties oficiālās Madrides viedoklim, ka Spānijas teritoriālā nedalāmība ir jāaizstāv.

“Mēs atbalstām visu [Eiropas Savienības] dalībvalstu teritoriālo nedalāmību, kas ir kaut kas pilnīgi atšķirīgs no reģiona neatkarības,” atbildot uz jautājumu par 9.novembrī plānoto Katalonijas neatkarības referendumu, sacīja Merkele.

Lai gan Spānijas parlaments aprīlī atzina, ka iecerētā tautas nobalsošana esot antikonstitucionāla, Katalonijas līderi no savas ieceres negrasās atteikties.

Merkele piektdien uzsvēra, ka viņa nevēlas iesaistīties Spānijas iekšējās debatēs, vēsta spāņu laikraksts “El Mundo”.

Tomēr vienlaikus savas tradicionālās vasaras preses konferences laikā kanclere norādīja uz Vācijas federālo iekārtu, kuru Spānija, iespējams, varētu pārņemt.

Vācijā ir 16 federālās zemes, kuru vietējās varasiestādes bauda “plašu telpu” autonomai rīcībai, sacīja Merkele.

Trešdien 50 ietekmīgi spāņu rakstnieki un intelektuāļi publicēja manifestu, kurā aicinājuši Spānijas premjerministru Marjano Rahoju neriskēt ar “Spānijas demokrātijas sagraušanu”, iesaistoties diskusijās par Katalonijas iespējamo neatkarību.

Manifests publicēts pēc tam, kad nesen izskanēja ziņas par Rahoja iespējamo gatavību sēsties pie sarunu galda ar Katalonijas reģionālās valdības vadītāju Artūru masu, lai mēģinātu rast izeju no strupceļa, kādā nonācis jautājums par 9.novembra referendumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Merkele baidās, ka tad, piemēram, Bavārija arī var domāt par neatkarību. Pat nosaukums oficiālais ir Bavārijas Brīvvalsts. Kāpēc nevarētu kļūt neatkarīga? 🙂

  2. Es gan ne!

Draugiem Facebook Twitter Google+