×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2016
Drukāt

Merkele ierosina izraidīt arī nosacīti tiesātos imigrantus (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas kanclere Angela Merkele sestdien, 9.janvārī, paudusi atbalstu daudz stingrākai ārvalstnieku uzturēšanās kārtībai, norādot, ka izraidāmi būtu pat tie notiesātie bēgļi un patvēruma meklētāji, kam piespriests tikai nosacīts cietumsods.

“Ja bēglis pārkāpj likumus, tad jābūt sekām. Tas nozīmē, ka viņi šeit var zaudēt uzturēšanās tiesības, neskatoties uz to, vai tiem ir nosacīts sods vai cietumsods,” norādīja Merkele Maincā notiekošajā kristīgo demokrātu (CDU) vadības sanāksmē, kurā tiek apspriesti pasākumi, kas veicami, reaģējot uz Ķelnē un citās Vācijas pilsētās Jaungada naktī pieredzēto masveida seksuālo vardarbību.

“Ja likums ir neatbilstošs, tad likums ir jāgroza,” uzsvēra kanclere, piebilstot, ka stingrāki likumi ir ne vien Vācijas pilsoņu interesēs, bet arī valstī esošo bēgļu interesēs.

Cita starpā CDU sagatavotie priekšlikumi paredz iespēju izraidīt patvēruma meklētājus jau pēc pirmā pastrādātā nozieguma.

Priekšlikumi jeb tā dēvētā “Mainacas deklarācija” paredz paātrināt notiesāto imigrantu izraidīšanu, atsakoties no vecajām normām, kas bieži palēnināja šo procesu un ļāva izraidāmajiem faktiski palikt Vācijā.

Saskaņā ar šobrīd spēkā esošajiem likumiem patvēruma meklētāju piespiedu kārtā var izraidīt vienīgi tad, ja tam piespriests vismaz trīs gadus ilgs cietumsods un ja viņa izcelsmes valstī izraidāmā dzīvība nav apdraudēta.

Tas nozīmē, ka, piemēram, nevienu sīrieti, kas bez jebkādas kontroles ir ielaists valstī, izraidīt faktiski vairs nav iespējams.

Lai panāktu likumu grozīšanu, CDU nepieciešams panākt arī savu koalīcijas partneru – sociāldemokrātu (SPD) – piekrišanu, taču SPD pārstāvji jau ļāvuši noprast, ka viņi pret to iebildīs.

Tajā pašā laikā sabiedrības noskaņojums pēc Ķelnes notikumiem ir nepārprotami nosliecies par labu stingrākiem pasākumiem pret imigrantiem, kas iesaistījušies noziedzīgās aktivitātēs.

Kā norādīja CDU priekšsēdētāja vietnieks Folkers Bufjē, “Ķelne ir mainījusi visu”.

Līdz šim Vācijas federālā policija ir identificējusi 32 par Jaungada naktī Ķelnē pastrādātajiem noziegumiem aizdomās turamos. Viņu vidū ir 22 patvēruma meklētāji.

Iekšlietu ministrija piektdien paziņoja, ka starp aizdomās turamajiem ir deviņi alžīrieši, astoņi marokāņi, pieci irāņi, četri sīrieši, viens irākietis un viens serbs, kā arī divi Vācijas un viens ASV pilsonis.

Līdztekus likumu grozījumiem “Maincas deklarācija” paredz pastiprināt drošības pasākumus tādos noziedzības perēkļos kā Ķelnes centrālā stacija, kuras apkārtnē Jaungada naktī notika vislielākais seksuālās uzmākšanās un laupīšanu skaits.

Jaunā kārtība paredz lielāku novērošanas videokameru skaitu un biežākas izlases kārtībā veiktas personības pārbaudes, ko veiktu drošības dienestu pārstāvji.

Pirmo reizi CDU šajā dokumentā nepārprotami pieprasījusi samazināt valstī ieceļojošo imigrantu skaitu. Lai gan deklarācijā ignorēts CDU Bavārijas meitaspartijas – Kristīgi sociālās savienības (CSU) – aicinājums sākt būvēt žogu uz robežas ar Austriju, tajā izteikta prasība pastiprināt drošību uz Eiropas Savienības (ES) ārējām robežām.

Tomēr Maincas deklarācija joprojām satur prasību pārdalīt ES ieceļojošos patvēruma meklētājus pa visām bloka dalībvalstīm, pret ko īpaši aktīvi iebilst Austrumeiropas valstis.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Izlietu ūdeni nesasmelsi

  2. Kas pieņems sankcijas pret ASV!

  3. Tikai ierosina, kad nolems? laikam nekad… Bravo Putinam par veiksmi ES graušanā arī ar Merkeles rokām…!!!

  4. Atjēdzās. Saprašana nāk lēnām, bet tomēr atnāk. Jācer, ka ar mūsējem kopētājiem(-ājām) notiks līdzīgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+