×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
31. decembris, 2016
Drukāt

Merkele Jaungada uzrunā brīdina par terorisma draudiem Vācijā (5)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas federālā kanclere Angela Merkele sestdien, 31.decembrī, Jaungada uzrunā brīdināja par terorisma draudiem Vācijā, bet sacīja, ka viņas valdība spers nepieciešamos soļus, lai garantētu valsts drošību.

Merkele atkal stingri aizstāvēja savu 2015.gada septembrī pieņemto, pretrunīgi vērtēto lēmumu atvērt Vācijas robežas bēgļiem, kas bija iestrēguši Ungārijā.

Kanclere teica, ka Sīrijas pilsētas Alepo bombardēšana ir parādījusi, “cik svarīgi un pareizi” ir bijis piedāvāt patvērumu tiem, kas bēg no kara šausmām.

Merkele savā uzrunā atzina, ka vairāki 2016.gadā Vācijā notikušie terorakti, kuru kulminācija bija 12 cilvēku nogalināšana Berlīnes Ziemassvētku tirdziņā 19.decembrī, ir bijuši smags pārbaudījums nācijai.

Nav šaubu, ka islāmistu teroristi daudzus gadus ir izvirzījuši vāciešus par uzbrukumu mērķi, teica Merkele, atsaucoties arī uz jūlijā Bavārijā notikušo uzbrukumu reģionālam vilcienam, kuru sarīkoja 17 gadus vecs afgāņu bēglis.

Kanclere sacīja, ka ir “sevišķi rūgti un riebīgi, kad teroraktus īsteno cilvēki, kuri atrodas mūsu valstī, it kā meklējot patvērumu”.

Merkele teica, ka viņas valdība Jaunajā gadā turpinās stiprināt drošību valstī un “iespējami ātri īstenos pasākumus, kur ir nepieciešamas politiskas vai juridiskas pārmaiņas”.

“Kopā mēs esam stiprāki,” sacīja kanclere, piebilstot, ka valsts ir stiprāka nekā “naidpilnā terorisma pasaule”.

Viņa atzina daļu no kritikas, kas tiek vērsta pret Eiropas Savienību, un sacīja, ka Eiropai kā vienotam veselumam ir jāatrod atbildes uz tai mestiem izaicinājumiem.

“Un mēs, vācieši, esam ieinteresēti spēlēt vadošu lomu” šajā procesā, teica Merkele.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nu, neskatoties uz jebko, Merķele tomēr ir īsta valstssieva, kas rīkojas, kā viņai liekas labāk savai valstij, nevis skatās uz reitingiem un kalkulē, kā viena vai otra darbība tos ietekmēs.

  2. Es jau zināju, pateicoties merkeles-perdeles politikai, Vācijā šaus un spridzinās islamisti.

  3. Cik šausmīgi ja valstī vada garīgi slims cilvēks, bet politkulturāli ir izlikties to neredzam.

  4. Cik šausmīgi ja valstī vada garīgi slims cilvēks, bet visi izliekas to nemanām.

  5. Pati draudus radīja, pati par tiem brīdina.

Draugiem Facebook Twitter Google+