×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. jūlijs, 2016
Drukāt

Franks Gordons: Merkele – krieviski, Putins – vāciski (34)

Foto-EPAFoto-EPA

Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute intervijā “Latvijas Avīzei” teica, ka kanclere Angela Merkele bieži sazvanoties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Nav arī brīnums: galu galā kanclere Merkele, kurai skolas gados komunistiskajā Austrumvācijā vajadzēja obligāti apgūt valodu, “kurā runāja Ļeņins”, krievu mēlē bez grūtībām komunicē ar Vladimiru Putinu, kurš savulaik, būdams KGB rezidents Drēzdenē, iemācījies brīvi runāt valodā, kurā uzrakstīts “Fausts”.

Valodu zināšanas atvieglo kontaktus, un pēc kārtējas “sazvanīšanās” nav brīnums, ka Merkele, runādama kārtējā savas partijas – Kristīgi demokrātiskās savienības (CDU) – pasākumā, pauda savu nodomu “panākt tādu vienošanos starp Eiropas Savienību un Krieviju, kas ļautu atcelt pret Krieviju vērstās rietumvalstu sankcijas”. Vai te, runājot metaforās, sentimentālais “vācu romantisms” sastopas ar krievu “dvēselisko garīgumu” (duhovnostj)?

Uz lielā NATO Varšavas saieta fona nav palicis nepamanīts arī kārtējais tā sauktais Pēterburgas dialogs, kura ietvaros pilsētā pie Ņevas sastopas Vācijas un Krievijas “politikas, ekonomikas un kultūras” dūži. Atgādināsim, ka šo īpatnējo “abu nāciju sabiedrības pārstāvju forumu” bija nodibinājuši Vladimirs Putins un bijušais Vācijas kanclers Gerhards Šrēders, kurš, šķirdamies no šī augstākā amata, ticis jo dāsni atlīdzināts, kļūstot par Krievijas milzu konglomerāta “Gazprom” valdes locekli: pasakaina alga, karaliska akciju pakete un nekādu pienākumu, jo pilnīgi pietiek ar parakstu – “bij. Vācijas bundes­kanclers”.

Līdztekus Maskavā notika tā sauktās Bergedorfas sarunas, ko organizējis kāds “Kerbera fonds” ar mērķi Vācijai un Krievijai “atrast kopsaucēju”. Visa šī vāciski –krieviskā būšana kļūst saprotama, kad lasām, ko izdevuma “Der Spiegel” interneta portālā raksta šī žurnāla spilgtākais publicists Klauss Vīgrefe savā esejā “The Siren Song of NATO’s Hawks” (“NATO vanagu sirēnas dziesma”). Viņš jau pašā sākumā apšauba NATO politisko un militāro līderu uzskatu, ka šīs alianses klātienes stiprināšana Baltijas valstīs un Polijā uzlabošot Eiropas drošību.

Esejas autors raksta, ka pat Josifs Staļins, viens no lielākajiem noziedzniekiem, nebija uzdrošinājies uzbrukt NATO aliansei, kas izveidojās 1949. gadā kā pretsvars PSRS. Arī Hruščovs to neriskēja, nedz tie, kas valdīja pēc viņa. Vai tad tiešām Putins – viens no trijiem puslīdz demokrātiskā ceļā pie varas tikušiem Krievijas vadītājiem – uzņemsies šo risku? Klauss Vīgrefe nosodoši piemin tādus “vanagus” kā bijušais NATO pavēlnieks Veslijs Klarks un bijušais vācu ģenerālis Egons Ramss, kuri brīdinājuši, ka Baltijas valstu un Polijas 1300 kilometru garā robeža ar Krieviju un Baltkrieviju – no Narvas līdz Brestai – varot kļūt par tramplīnu Krievijas bruņoto spēku iebrukumam Eiropā. Esejas autors stipri apšauba NATO “vanagu” apgalvojumu, ka Krievija esot “eksistenciāls drauds” Eiropai. Viņš solidarizējas ar Vācijas ārlietu ministru Franku Valteru Šteinmeijeru, kurš krasi vēršas pret “bungu rībinātājiem” un uzstājīgi iesaka “ieturēt pauzi pārdomām un meklēt perspektīvu”. Esejas noslēgumā Vīgrefe raksta: “Absolūta drošība vienai pusei nozīmē absolūtu nedrošību visām pārējām valstīm. Putins jau paziņojis, ka viņš uz jaunajiem NATO pasākumiem atbildēs ar pretsoļiem.”

Klauss Vīgrefe, piebalsojot Šteinmeijeram, aicina NATO militāristus “ieturēt pauzi”. Taču derētu ieklausīties arī brīdinājumā, ko paudusi NATO saieta dalībniece – Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite. Intervijā tam pašam “Der Spiegel” viņa iesaka: “Mums Putina paranoja jāņem nopietni. Krievija ir neaprēķināma.”

Nupat bija runa par 1300 km garo robežu, kur stiprināma NATO klātiene, lai nosargātu Baltijas valstis un Poliju. Šīs līnijas dienvidu posms “pieguļ” Baltkrievijas teritorijai, un te nu, manuprāt, mūs varētu uzmundrināt ziņa, ka šīs valsts autoritārais prezidents Aleksandrs Lukašenko formulējis jaunu militāro doktrīnu, kas aizliedz Baltkrievijas bruņotajiem spēkiem darboties ārpus savas valsts robežām. Tātad Krievija nevar cerēt uz Baltkrievijas dalību militārās operācijās jebkuras citas valsts teritorijā. Daudzējādā ziņā Lukašenko pēdējā laikā “iet savu ceļu”, piemēram, ievērojot neitralitāti Krievijas un Ukrainas konfliktā.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Kā tatāru paruna saka: ja nepiečakarēsi savu tuvāko, tad viņš piečakarēs tevi.
  Merkelei laiks iepazīt krievu folkloru. 🙂

 2. В чём суть статейки старого еврея? В противодействии налаживанию нормальных отношений между Германией и Россией и борьба против отмены санкций, так как это противоречит интересам америки. Нормальные, а тем более дружеские, взаимовыгодные отношения Германии, ведущей страны ЕС, и России, объективно существенно уменьшают влияние Америки во всей Европе. Естественно, америка будет этому всячески препятствовать. При этом, сама американская экономика от санкций и противосанкций не страдает, а вот экономика Германии несёт существенные потери.
  В бюджете Израиля нет расходов на армию и оборонную промышленность. Они существуют только за счёт дотаций США!

  • Normālas attiecības starp Vāciju un Krieviju, kas tas tāds ir pēc tavām domām? Abi draudzīgi grauj Poliju vai par Lielbritānijas naudu cenšās graut Napoleonu. Iespējams, ka normālas attiecības tavā saprašanā ir tad, kad vaņka-cars prece kāda vācu aristokrāta meitu un draudzīgi sadala baltijas zemes? Pēc tā mums jātiecās? Neatceros nevienu gadījumu, kad ASV ir kādu deportējusi no Latvijas vai ieplūdinājusi šeit pusmiļjonu turku.

   • А вы из Польши не стройте невинную такую жертву. Она перед этим с большим удовольствием поучаствовала разделе Чехословакии, и сама готовилась на Германию напасть, так то. Вы застряли в каком то средневековье, а между тем, времена землемеров давно кончились. Вы потерпите маленько, ваши любимые янки себя ещё покажут, вы для них просто мусор.

  • О! Лишнехромосомный ватабот!

   • Вы прекрасно себя описываете! Вы вор! Воруете чужие ники. А вор должен сидеть в тюрьме.

 3. Vai tad jau esam aizmirsuši to karogu uz kura fona bija Marksa, Engelsa, Ļeņina un Staļina portreti?Tikai Gordona kungam vajadzēja labāk padomāt par tām valodām. Ja jau runāt par Fausta valodu tad jārunā par Idiota valodu, bet ja runā par Ļeņina valodu, tad no otras puses vajadzētu likt pretī Mein kamf. Bet citādi Franka kungam var pilnībā piekrist, jo citādi jau nebļaustītos tie vietējie kremlini. Kaut arī mēs daudz esam apguvuši un mācījušies no vāciešiem, bet viņi nekad nekļūs mūsu draugi, lai ko arī nerunātu, tāpat kā krievi, kuriem vajadzīgas Baltijas ostas un …dzērvenes.

  • Да уж, вы были прилежными учениками. Арайс, Цукурс, легион, полицейские батальоны, концлагерь в Саласпилсе и прочее, вы себя проявили вполне.
   А вот порты то ваши и не нужны уже. Теперь у России достаточно и своих.

   • Россия не может не воровать, не захватывать,
    не насиловать, не гноить и не мракобесничать.
    Увы, это обреченная страна.
    Изменив своим принципам управления,
    она развалится…
    Последний тракторист раздавит последнего
    гуся — и всё, наконец, закончится.
    ( Александр НЕВЗОРОВ )

   • Слышь, попугай! Придумал бы что-нибудь своё, оригинальное что ли.

    • Вы когда меня цитируете хоть ссылку давайте, что ли. А по сути сказать вам нечего?

   • Поменьше читай ФСБшную викиредию. Там не такие ещё бринумсы вычитаешь, : например как легионеры питались белорусскими мальчиками.

    • Могу вам напомнить про операцию «зимнее волшебство» на окупированной территории Белоруссии. Основной костяк операции составляли латышские полицейские батальоны. Вы явно можете гордиться их «работой»!

 4. Abi roku rokā sekmīgi iznīcina eiropu !!!

 5. So pustrako Franku laikam tikai Lavija vien publice.Visu laiku vecu veca dziesma par baigo Stalinu, Hitleru un okupaciju, butu sis pusjukusais Franks vismaz kaut ko jaunu izdomajis. Tacu ne, svaigu domu galva nav, nu, ja neko pratigu un jaunu nevar pateikt, tad vajag aizbazt savu smirdigo rikli ciet. Varam labi redzet un manit, ka sim amerikanu roklaizm jau sen vajadzetu arsteties psihene nevis skelt Latvijas sabiedribu. Gribu pateikt ari to, ka Latvija dzivo ne tikai latviesi, bet ari krievi un citu tautibu cilveki, kurus visus es cienu. Sadi Franki Gordoni un Otto Ozoli tikai dzen kili musu sabiedriba, kurina nacionalo naidu. Kad jus vienreiz beigsiet ienist krievus, jums vairak problemu saja dzive nav, ka tikai nicinat krievus, lai izdabatu aizjuras demokratiem, kuri visu pasauli ir parvertusi par istu Elli? Kas bombardeja Dienvidslaviju, Iraku, Libiju, Siriju, kas organizeja valsts apversumu Ukraina-ASV un NATO, un nevajag visus uzskatit par mulkiem, ja pasi tadi esat.

  • Krievi netiek nicināti bet gan lielkrievu maniaki nosodīti. Katram godīgam krievam ir pienākums nosodīt tieksmes pēc “Putler Reich” łaunām fantāzijām.

 6. Abiem draud ne tikai zaudēt pasaules ievērotāko cilvēku godu un naudu, bet nodegt ar visiem augstajiem krēsliem, aizlaižot nebūtībā svēto komunisma (vai kā nu to kurā vietā un laikā dēvē) ideju nebūtībā. Visu zemju nelieši savienojieties!
  P.s. Putins runājot vāciski ar izteiktu krievu akcentu, ne gluži kā Gēte.

  • Tomēr Fausta valodā viņš varētu parunāt. Pu ir ļoti noraisējies, ka Merkele “atnāca un izjauca” to idīliju, ko viņš ar Šroderi ir panākuši.

 7. Klaus Wiegrefe droši vien ir apmeklējis to avīžnieku konferenci, ko Pu sasaucis un kur klārējis “savu poziciju”, proti, cik slikti darījusi ASV un NATO izjaucot spēku līdzsvaru. Starp citu, tajā runā Pu nav nevienu reizi pieminējis uzbrukumu Gruzijai, Ukrainai un citiem. Tie it kā nav ņēmami vērā sīkumi. Pēc Pu domām līdzsvaru var panākt tikai sadalot ietekmes zonas Eiropā tā, kā tas ir bijis PSRS laikā. Ja jau krievija ir PSRS mantotāja, tad viņai tas automatiski pienākās.

 8. Vēl par Merķeles krievu valodas zināšanām. Viņa uzvarēja VDR jauniešu konkursā par labākajām krievu valodas zināšanam, par ko ieguva balvu – papildus iespēju papildināt zināšanas Krievijā. Bez tā, viņa mācījas un beidza (?) aspirantūru fizikā tieši Maskavā.

 9. Kad 1939.g. 1. septembrī Hitlers uzbruka Polijai un nedaudz vēlāk b.Staļins ar laipnu Hitlera atļauju arī Polijai no austrumu puses Rietumvalstis pieteica karu Hitleram , bet b. Staļins ieturēja pauzi un gaidīja brīdi kad Vācija un Anglija,Francija,ASV, karojot savā starpā, novājināsies tik tālu ,lai sarkanā armija bez pūlēm sakautu Hitleru un ,,atbrīvotu,, rietumvalstis no fašisma un paliktu ,,atbrīvotās,, valstīs. .Neaprēķināmais fīrers tomēr izjauca šo plānu un negaidīti uzbruka krievijai.
  Pašlaik ,,neapbruņotas,, radikālo musulmaņu masas pamazām pārņem rietumeiropu līdzīgi kā to darīja fīrers.
  Tagad Putinam jaizšķirās ,,atbrīvot,, rietumvalstis no,, musulmaņu fašistiem,, pēc paša iniciatīvas vai pagaidīt kad to darīt viņu pasauks.

 10. jau pirmajos teikumos muļķības- nevis valoda kādā runā ciulvēks ir no svara, bet cilvēks pats..piemēram tādi gordoni arī melš niekus par mērenu samaksu un rej uz ko pasūta vēl vismaz 1 …
  Iedomajies, večuk radījumu kas 25 gadus vāvuļo absolūti vienu un to pašu..ļeņini, staļini, komunisti(to ir daudz ķīnā vari iet tur pavankšķēt) un citas klišejas ar vienu mērķi- radīt neesošu antagonismu Latvijas un kaimiņu starpā, – tev no sevis nešķebina?

  • Piecēlies nakts vidū,lai,kā pats saki,uzrietu autoram par “neesošu antagonismu”? ? Nu,nu.
   Ja tu vēl pievienotu nedaudz intelekta,ne tikai riešanu,tad varētu tevi arī uztvert nopietni.

  • No kurienes vēl Tu tāds esi izniris? Droši vien būsi pārlasījies krievu (lasi FSB) wiki ļenina valodā.

  • Мне вот Яков Кедми как аналитик нравится гораздо больше.

 11. Interesants Klausa Vigrefes raksta parstasts. No tulkotaaja jeb shii raksta autora te maz kas pielikts. Musdienaas piekljuve internetam vairs nav privilegija, angliski ari daudzi prot lasit. Ir jaizdomaa kas origjinaalaaks, citaadi aizies lasiitaaji uz citiem portaaliem.Nav jau vairs padomju laiki.

  • Mūsu tautietis Franks pareizi trāpījis! Vēsture rāda, ka ne tik daudz no katra atsevišķi, bet tieši no krievu un vācu draudzības baltiešiem ir jābaidās visvairāk. Tā bija tad, kad Baltija nonāca zem cariskās Krievijas divgalvainā maitasputna spārniem un ar to – krievu karaspēka atbalstu, un vācu muižnieki ieguva neierobežotas tiesības pār latviešu un igauņu zemniekiem – sākās pusverdzības laikmets, ko apraksta G.Merķelis grāmatā “Latvieši”. Tā bija tad, kad tika slēgts Molotova – Ribbentropa līgums.

   Putins ir Brežņeva laika VLKSM komjaunietis, Merkle – Ulbrichta FDJ komjauniete. Abi ir kā “veci vienas partijas biedri”, visu no viņiem var sagaidīt un nekas no viņiem nebūtu pārsteigums.

   • О, так вы тоже еврей значит. Здорово. А вся ваша теперешняя «элита» разве не из бывших коммунистов и комсомольцев то вышла?!
    Пламенная Даля – бывший преподаватель Вильнюской ВПШ, а её диссертация вообще апофеоз коммунистического мышления.

    • Слышь, попугай! Придумал бы что-нибудь своё, оригинальное что ли. Или воображения нет совсем…

     • Вы когда меня цитируете хоть ссылку давайте, что ли. А по сути сказать вам нечего?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+