×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. maijs, 2015
Drukāt

Merkele neizslēdz izmaiņas ES līgumos

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien saistībā ar Lielbritānijas centieniem panākt Eiropas Savienības (ES) reformēšanu solīja “konstruktīvu” lomu, vienlaikus neizslēdzot iespēju, ka līgumi, kas ir ES dibināšanas pamatā, var tikt mainīti.

“Kur ir griba, tur ir ceļš. Mēs nevaram teikt, ka līguma maiņa ir pilnīgi neiespējama,” izsakoties par izmaiņām ES pamatlīgumos, kas ir visai sarežģīts process, ar Lielbritānijas premjerministru Deividu Kemeronu kopīgā preses konferencē sacīja kanclere.

“Mums jau tagad ir vairāku ātrumu Eiropa,” norādīja Merkele, atgādinot par eirozonu un Šengenas zonu, kurās nav iekļautas visas ES dalībvalstis.

“Mums arī turpmāk būs divi ātrumi, un es šajā sakarībā nesaskatu nekādas problēmas,” sacīja Merkele.

Kemerons savukārt atzina – viņam ir “liela pārliecība”, ka izdosies no pārējās ES panākt iecerētās reformas.
“Būtība tam, kas ir jāizdara, ir skaidra. Sakārtosim to un īstenosim izmaiņas, kas ir nepieciešamas,” sacīja britu premjers.

“ES jau iepriekš ir parādījusi, ka tā var būt elastīga. Man ir skaidrība par iznākumu, ko es vēlo panākt, pārmaiņām, kas atbildēs uz cilvēku rūpestiem, un, kad mēs būsim uz tiem atbildējuši, tad mēs redzēsim, ka Apvienotajai Karalistei pareizi ir palikt.”

Daudziem par pārsteigumu Merkele atzina – ja Lielbritānijas pūliņiem panākt reformas būs rezultāti, arī Vācija varētu vēlēties pati savu pārmaiņu īstenošanu.

“Es neizslēdzu, ka arī Vācija varētu vēlēties kaut ko mainīt šajā jomā, kas varētu parādīties sarunu gaitā,” sacīja Merkele.

Kemerona un Merkeles labā saskaņa bija stiprā kontrastā ar kūtro atbalstu britu premjeram no Francijas prezidenta Fransuā Olanda puses Parīzē.

Savukārt Polijas premjerministre Eva Kopača pēc sarunām ar Kemeronu paziņoja, ka viņas valsts reaģēs ar “noteiktu “nē”” uz Kemerona cerētajām reformām imigrācijas jomā.

Kemerons ceturtdien Parīzē aicināja ES būt “elastīgai un apveltītai ar iztēli”, lai varētu īstenot nepieciešamās reformas.

“”Status quo” nav pietiekami labs, un, manuprāt, ir pārmaiņas, kuras iespējams īstenot, kas nāks par labu ne tikai Lielbritānijai, bet arī pārējai Eiropai,” norādīja Kemerons.

Viņš piebilda, ka vēlas padarīt ES konkurētspējīgāku, kā arī novērst britu tautas raizes, ko tai sagādā dalība blokā.

Kemerons ceturtdien sāka tūri pa Eiropas galvaspilsētām, lai pārliecinātu ietekmīgāko ES dalībvalstu līderus par nepieciešamību īstenot reformas pirms Apvienotajā Karalistē gaidāmā referenduma par turpmāko dalību blokā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+