×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2012
Drukāt

Merkele: Nepārvērtējiet Vācijas spējas cīņā ar eirozonas krīzi

Foto - AFPFoto - AFP

Vācijas kanclere Angela Merkele paziņojusi, ka eirozonas krīzes jautājums dominēs nākamnedēļ notiekošajā pasaules divdesmit bagāto un attīstības valstu grupas (G20) samitā, taču viņa brīdināja pasaules valstu līderus, ka viņas rīcībspējas ir ierobežotas.

Uzrunājot likumdevējus pirms 18. un 19. jūnijā Loskabosā, Meksikā, paredzētās G20 līderu sanāksmes, Merkele brīdināja, ka Eiropa nedrīkst meklēt izeju no krīzes ar risinājumiem, kas balstīti uz viduvējību un nespēj risināt pamata problēmas. “Visiem tiem, kas atkal lūkojas uz Vāciju šajās dienās Loskabosā, kas gaida atbildi, es saku, ka Vācija ir spēcīga, Vācija ir ekonomiskās izaugsmes dzinējs un stabilitātes iemiesojums Eiropā,” norādīja Merkele. “Taču Vācijas spējas ir ierobežotas,” sacīja kanclere, brīdinot nepārvērtēt viņas valsts lomu kā vienīgajai cīnītājai pret krīzi.

Merkele atzina, ka Vācija nonākusi uz centrālās skatuves laikā, kad pasaules valstu līderi bažījas par nenosakāmām eirozonas parādsaistību krīzes sekām uz pasaules ekonomiku. “Parādsaistību krīze būs galvenais jautājumus šajā samitā,” uzsvēra Merkele. “Mūsu valsts būs uzmanības centrā, tas ir fakts, visa uzmanība pievērsta Vācijai, jo mēs esam lielākā Eiropas ekonomika un nozīmīgs eksportētājs.” Taču Eiropa spēs no krīzes izkļūt tikai ar spēcīgu politisko savienību, kas paredz lielāku fiskālo koordināciju un uzraudzību, lai dalībvalstis novestu pie spēcīgiem pamatiem, piebilda kanclere.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+