×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
14. septembris, 2016
Drukāt

Merkele: Parandžas ir daļa no reliģiskās brīvības (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas kanclere Angela Merkele trešdien nostājusies pret ideju par pilnīgu parandžu un nikabu aizliegumu, norādot, ka to valkāšana ir daļa no reliģiskās brīvības.

Tomēr Merkele starptautiskā parlamentārā konferencē Berlīnē norādīja, ka tādi tradicionālie musulmaņu lakati kā parandžas un nikabi, kas aizsedz visu seju, ir milzīgs šķērslis integrācijai.

Merkele paziņoja, ka valsts un federālo zemju iekšlietu ministri, kas pieder pie Merkeles pārstāvētajiem kristīgajiem demokrātiem, sākuši gatavo likumdošanu par seju pilnībā aizsedzošiem lakatiem un to daļēju aizliegumu.

Ministri uzskata, ka ir jomas, kur ir būtiski redzēt cilvēka seju, piemēram, tiesas, mācību iestādes, valsts iestādes, braucot ar automašīnu un pasu kontroles laikā, kā arī demonstrācijās.

Merkele savā runā konferencē uzsvēra, ka nopietni jāuztver arī Vācijas ebreju kopienas bažas par antisemītismu starp bēgļiem, kas ieradušies valstī pēdējā gada laikā.

Daudzi imigranti nāk no valstīm, kur reliģiskā brīvība ir ierobežota, norādīja kanclere.

“Diemžēl, viņu dzimtenēs ir arī antisemītisms un naids pret Izraēlu,” viņa piebilda.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. merķele, laikam, slepus pa nakti guļ parandžā tērpusies ?

  2. ka parandžas esot reliģiskā brīvība!!! No kā tie āziati ES baidās, ka ģīmis aizsegts? Drīzāk liekas, ka parandža sedz arī kāda slepkavas seju……….. Parandžas ES IR JĀAIZLIEDZ AR LIKUMU! Te nevienam nav jāslēpjas!

  3. un bļaut allah- akbar – tā laikam ir reliģiskās brīvības augstākās pakāpes izpausme

  4. antisemītisms – merķele sērās

Draugiem Facebook Twitter Google+