×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. februāris, 2016
Drukāt

Merkele pret Višegradas grupas ierosinājumu (7)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas kanclere Angela Merkele vakar aicināja Eiropas Savienību panākt kopīgu nostāju saistībā ar migrācijas krīzi un aizsargāt bloka robežas.

Pirms šodien un rīt paredzētā ES samita viņa paziņoja, ka “šobrīd svarīgākā lieta ir panākt kopīgu nostāju par to, kā nosargāt ārējās robežas, un šeit ES–Turcijas plāns piedāvā labu risinājumu”. Viņa atzina, ka bēgļu sadales kvotu jautājums šobrīd nav prioritāte, jo jau ir panākta vienošanās par 160 000 personu izmitināšanu bloka dalībvalstīs. Merkele ir atbalstījusi plānu, saskaņā ar kuru Turcija slēgtu savas robežas un pēc tam bēgļi ar lidmašīnām tiktu nogādāti ES, kur tie tiktu izmitināti pa dalībvalstīm, izmantojot kvotu sistēmu. Šādai idejai ES nav daudz atbalstītāju, un Višegradas grupa – Čehija, Polija, Slovākija un Ungārija – ir atklāti nostājusies pret to. Šīs valstis ir solījušas palīdzēt Bulgārijai un Maķedonijai slēgt savas robežas ar Grieķiju, tādā veidā pēc būtības to izslēdzot no Šengenas zonas. Merkele šādus ierosinājumus noraidījusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Merkele bija laba valsts vadītāja, kad pasaulē nenotika militāras vai sociālas krīzes un visu varēja nokārtot dialoga ceļā. Tomēr šādu krīžu gadījumos, ne vienmēr dialogs ir efektīvs, kā tas redzams Ukrainas, Sīrijas situācijās un bēgļu krīzē Eiropā. Lai panāktu rezultātu, te lēmumu pieņemšanā jābūt ātrai un izlēmīgai rīcībai, nevis bezgalīgai pļāpāšanai. Bet Merkele nav spējīga mainīt savus stereotipus, domājot, ka joprojām visu var sarunāt un tas nodara ļaunumu visai ES. ES politiķiem ir vairāk jāuzticas NATO, kuru vadītājiem ir mazāka tieksme uz runāšanu un lielāka uz darīšanu.

 2. Latvija ar tikko uzņemtajiem Eritrejas “bēgļiem” ir parādījusi, ka mēs tagad uzņemsim visus tos, kuri negribēs dienēt savas valsts armijā. Mēs jau sākam pārsist pušu pašu Merkeli!!!!

 3. Kanclerei būs jārēķinās ar Višegradas grupu, jo Kanclere ne ar vienu dalībvalsti nepārrunāja savas ōmammīgās ieceres glābt tādu lērumu “bēgļu”. Arī savus visus pavalstniekus neuzrunāja. Ja es aizņemos naudu vai traktoru, maniem kaimiņiem nav jāatbild par manām parādsaistībām.

 4. biedri Merķeli ārā ! Atbildēt

  Tā sieviete nes postu ne tikai Vācijai, bet visai Eiropai.

 5. Merkele grib sadalīt migrantus pa dalībvalstīm pēc kvotu skaita ..
  Bet Latvijā alternatīvo statusu saņēmušie nekādas KVOTAS neņem vērā , — pa taisno aizbrauc uz Nīderlandi ..
  Nākamie 6 patvērumu meklētāji , kad saņems STATUSU , visticamāk šeit Latvijā nepaliks , PALIKS tikai kvotas ….
  Iespējams, visiem 731 Latvijai piešķirtiem migrantiem nekādas kvotas neinteresēs , — ja migranti saņem statusu , tad viņi DRĪKST iet un braukt kur VĒLAS , arī Vācijā pie Merkeles …
  Kvotu sistēma IR izgāzusies …Merkele to nesaprot …

 6. Merkele ES grāvēja? Tas buldozers, kurš ar savu ekonomisko varenību var celt, bet te –
  ”Merkele ir atbalstījusi plānu, saskaņā ar kuru Turcija slēgtu savas robežas un pēc tam bēgļi ar lidmašīnām tiktu nogādāti ES, kur tie tiktu izmitināti pa dalībvalstīm, izmantojot kvotu sistēmu. ”
  Murgs…Kāpēc vajag ? Kam vajag? Ja Vācijai vajag, tad lai arī dara, bet pati un nevis liek citiem…

Draugiem Facebook Twitter Google+