Pasaulē
Eiropa

Merkele saglabā cerības uz ceturto pilnvaru termiņu 0

Angela Merkele, AP/LETA

Tuvojoties svētdien gaidāmajām Vācijas Bundestāga vēlēšanām, nedaudz mazinājies kancleres Angelas Merkeles vadīto konservatīvo pārsvars pār sociāldemokrātiem (SPD), tomēr sagaidāms, ka viņa spēs sev nodrošināt ceturto pilnvaru termiņu valdības vadītāja krēslā, liecina otrdien publicētie aptaujas rezultāti.

Saskaņā ar Sabiedrisko pētījumu un statistikas analīzes institūta “Forsa” iknedēļas aptauju, kas veikta pēc televīzijas kanāla RTL un žurnāla “Stern” pasūtījuma, par Merkeles vadītajiem kristīgajiem demokrātiem (CDU) un viņu Bavārijas meitaspartiju – Kristīgi sociālo savienību (CSU) – gatavojas balsot 36% vāciešu, kas ir par procentpunktu mazāk nekā pirms nedēļas.

Tas vienlaikus ir zemākais CDU/CSU popularitātes līmenis, kāds konstatēts kopš aprīļa.

Savukārt atbalstu SPD, tāpat kā pirms nedēļas, pauduši 23% aptaujāto.

Tajā pašā laikā, ja vēlētājiem būtu iespēja nākamo kancleru izraudzīties tiešās vēlēšanās, Merkelei priekšroku dotu 48% respondentu, kamēr par SPD līderi Martinu Šulcu balsotu vien 22% vēlētāju. Savukārt 30% vāciešu valdības vadīšanu neuzticētu nevienam no viņiem.

CDU/CSU saglabājot stabilu pārsvaru pār saviem galvenajiem sāncenšiem SPD, galvenā uzmanība Vācijā pievērta jautājumam par iespējamajiem konservatīvo koalīcijas partneriem.

Saskaņā ar “Forsa” aptauju piecu procentu barjeru, kas noteikta iekļūšanai Bundestāgā, pārvarēs vēl trīs partijas.

Uz desmit procentiem balsu var cerēt kreiso ekstrēmistu partija “Die Linke” (“Kreisie”), kam attiecīgi ar deviņiem un astoņiem procentiem seko pret imigrāciju noskaņotā eiroskeptiķu partija “Alternatīva Vācijai” (AfD) un “zaļie”.

Tas nozīmē, ka vienīgā iespēja Merkelei ir veidot vēl vienu “lielo koalīciju” ar SPD vai izšķieties par vēl līdz šim nepieredzēto “Jamaikas koalīciju”, valdības veidošanā iesaistot FDP un “zaļos”.

LA.lv