Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
17. novembris, 2016
Drukāt

Merkele: TTIP netiks noslēgts (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas kanclere Angela Merkele ceturtdien atzina, ka brīvās tirdzniecības līgums starp Eiropas Savienību (ES) un ASV (TTIP) tā arī netiks noslēgts, jo par jauno Savienoto Valstu prezidentu ievēlēts Donalds Tramps, kas iestājas pret šo līgumu.

“Esmu vienmēr bijusi stipri nodarbināta ar tirdzniecības līguma noslēgšanu ar Savienotajām Valstīm. Sarunās esam panākuši lielu progresu, taču tagad tas netiks noslēgts,” pēc sarunām ar līdzšinējo ASV prezidentu Baraku Obamu paziņoja Merkele.

Tomēr viņa pauda pārliecību, ka “kādu dienu mēs pie tā varēsim atgriezties”.

Taču arī Eiropā TTIP sastapies ar pieaugošu pilsoņu pretestību, līguma oponentiem apgalvojot, ka tas piešķir pārāk lielu varu transnacionālajām korporācijām un apdraud eiropiešu patērētāju un vides aizsardzības standartus.

Arī Merkele atzina, ka “globalizācijai (..) jāpiešķir cilvēcīgāka seja”, taču vienlaikus uzsvēra, ka pasaule nedrīkst atgriezties pirmsglobalizācijas laikmetā.

Kā ziņots, Obama šonedēļ devies savā atvadu vizītē uz Eiropu pirms Baltā nama atslēgu nodošanas Trampam un trešdien ieradies Berlīnē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ko nu teiks rotšildi un pārējie naudas maisi ??
    Ai, ai, ai !

  2. Tā Vacijas iznīcinātāja vēl nav pakārta?!

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+