×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
16. maijs, 2012
Drukāt

Merkele un Olands grib nodrošināt Grieķijas palikšanu eirozonā

berline2

Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Fransuā Olands tikšanās laikā Berlīnē uzsvēra, ka viņu abu kopējais mērķis ir nodrošināt Grieķijas palikšanu eirozonā.

“Mēs vēlamies, lai Grieķija paliktu eirozonā,” apstiprināja Merkele, piebilstot, ka abas Eiropas lielvaras ir gatavas “izpētīt iespējamību par papildu izaugsmes pasākumiem Grieķijā,” ja Atēnām tādi būs nepieciešami.

Šī bija pirmā Merkeles un Francijas jaunā prezidenta tikšanās. Jau pirms tās bija zināms, ka abiem politiķiem būtiski atšķiras uzskati par piemērotākajām metodēm cīņā pret eirozonas parādsaistību krīzi. Taču tikšanās laikā Merkele un Olands atzina, ka noteiktos jautājumos attiecībā uz ekonomikas izaugsmes veicināšanu viņu domas ir līdzīgas. “Mēs apzināmies atbildību, kas mums kā Francijai un Vācijai ir attiecībā uz Eiropas veiksmīgu attīstību, un es uzskatu, ka mēs atradīsim risinājumus individuālām problēmām šajā sakarā,” norādīja Merkele, piebilstot, ka viedokļu atšķirība ar Olandu ir mazāka, nekā to attēlo mediji. nSavukārt Olands norādīja, ka iestājas par “līdzsvarotām un cieņas pilnām” attiecībām ar Vāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+