×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

Merkele: Vācija nesolīs to, ko nevar izpildīt

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Vācija ir apliecinājusi savu apņēmību aktīvi iesaistīties cīņā pret eirozonas parādsaistību krīzi, taču tā negrasās apsolīt to, ko nevar izpildīt, trešdien paziņoja kanclere Angela Merkele.

“Mēs jau no paša sākuma esam teikuši, ka mēs vēlamies aizstāvēt eiro, taču mēs nevēlamies pieļaut tādu situāciju, kurā esam spiesti apsolīt ko tādu, ko nevarēsim izpildīt,” piedaloties Davosā notiekošajā Pasaules Ekonomikas forumā (WEF), sacīja Merkele.

Augstā viešņa atzina, ka Vācija ir Eiropas ekonomikas smagsvars, taču uzsvēra, ka tas nebūt nenozīmē, ka tā var darīt visu, ko vēlas.

“Ja Vācija, piemēram, visu citu dalībvalstu vārdā apsolītu ko tādu, ko gadījumā, ja tirgi mums uzbruktu, mēs nevarētu izpildīt, tad mums patiesi būtu atklāts flangs,” brīdināja Merkele.

“Un, manuprāt, mēs daudzējādā, daudzējādā ziņā esam pierādījuši, ka nopietni attiecamies pret solidaritāti un savām saistībām,” viņa piebilda.

Merkele atzina, ka eirozonā ir strukturālas nepilnības un pastāv lielas atšķirības dalībvalstu konkurētspējā.

Kopš krīzes sākuma “strukturālās nepilnības bijušas jūtamas daudz akūtāk”, norādīja Merkele. “Mums tās ir jānovērš. Mums tagad tiešām ir kaut kas jādara lietas labā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+