×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Merkele: Varētu nākties apsvērt izmaiņas ES līgumā, lai paturētu Britāniju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienības līderiem varētu nākties apsvērt ES līguma grozīšanu, lai veiktu Britānijas pieprasītās reformas, atzinusi Vācijas kanclere Angela Merkele.

Apvienotās Karalistes premjers Devids Kemerons 2013. gadā apsolīja līdz 2017. gadam sarīkot referendumu par Britānijas turpmāko dalību ES, ja šī gada vēlēšanās uzvarēs viņa vadītie konservatīvie. Pirms referenduma viņš apņēmies panākt vienošanos par reformām ES, kurām var būt nepieciešama ES līguma maiņa.

“Ja tas patiešām ir nepieciešams, mums par to būs jādomā,” Merkeli citē britu sabiedriskā raidorganizācija BBC. Merkele arī norādīja, ka varētu atbalstīt dažas no Kemerona prasītajām izmaiņām. Viņa atzina, ka arī iepriekš risinājumi atrasti, izmantojot iespēju izstāties. “Es esmu optimistiska, ka tad, ja mēs visi to vēlamies, mēs atradīsim labu risinājumu,” sacīja Merkele. “Mums nav tādēļ naktīs jāmokās ar bezmiegu, bet jādara mūsu darbs un jārada nepieciešamie priekšnosacījumi, lai Britānija paliktu ES.”

Pirmdien Vācijas parlamenta Ārlietu komitejas vadītājs un Merkeles partijas biedrs Norberts Retgens norādīja, ka nav reālistiski izmainīt līgumu divu gadu laikā. Merkele pati iepriekš ir atbalstījusi ideju par līguma maiņu, lai ciešāk integrētu eirozonas valstis, taču vācu amatpersonas privāti izteikušās, ka citās Eiropas galvaspilsētās par to ir maza interese. Ceturtdien bijušais ārlietu ministrs Joška Fišers izteicās, ka Kemeronam nevajadzētu maldināt sevi ar pašreizējo Vācijas atbalstu reformām ES, jo Merkelei ir citas prioritātes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+