×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. marts, 2016
Drukāt

Merkeles partija cieš sakāvi trīs federālo zemju vēlēšanās (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Reģionālās vēlēšanas Vācijas federālajās zemēs Saksijā-Anhaltē, Reinzemē-Pfalcā un Bādenē-Virtembergā svētdien nesušas vilšanos Vācijas kancleres Angelas Merkeles vadītajiem kristīgajiem demokrātiem (CDU) un ievērojamus panākumus eiroskeptiķu partijai “Alternatīva Vācijai” (AfD), apstiprina pirmdien publiskotie oficiālie rezultāti.

Bādenē-Virtembergā vislabāk veicies “zaļajiem”, kas izcīnījuši 30,3% balsu un attiecīgi 47 vietas reģionālajā parlamentā.

CDU ar 27,5% balsu ierindojušies otrajā vietā, izcīnot 42 vietas parlamentā, bet AfD ieguvusi trešo vietu ar 15,1% balsu un 23 vietām parlamentā.

Sociāldemokrāti (SPD) Bādenē-Virtembergā ieguvuši 12,7% balsu un 19 vietas reģionālajā parlamentā, bet brīvie demokrāti (FDP) – 8,3% balsu un attiecīgi 12 vietas parlamentā, liecina oficiālie rezultāti.

Reinzemē-Pfalcā pirmajā vietā ierindojušies sociāldemokrāti (SPD), kas izcīnījuši 36,2% balsu un attiecīgi 39 vietas reģionālajā parlamentā.

CDU palikuši otrajā vietā ar 31,8% balsu un attiecīgi 35 vietām parlamentā, bet AfD izcīnījusi trešo vietu ar 12,6% balsu un 14 vietām parlamentā.

Savukārt FDP Reinzemē-Pfalcā ieguvuši 6,2% balsu un attiecīgi septiņas vietas parlamentā, bet “zaļie” – 5,3% balsu un sešas parlamenta vietas.

Saksijā-Anhaltē visvairāk balsu – 29,8% – izcīnījuši Merkeles kristīgie demokrāti, iegūstot attiecīgi 30 vietas parlamentā.

AfD ar 24,2% balsu ieguvusi otro vietu un attiecīgi 24 vietas reģionālajā parlamentā, bet kreiso ekstrēmistu partija “Die Linke” (“Kreisie”) ieguvusi trešo vietu ar 16,3% balsu un 17 parlamenta vietām.

Sociāldemokrāti Saksijā-Anhaltē palikuši ceturtie ar 10,6% balsu un 11 parlamenta vietām, bet “zaļie” izcīnījuši 5,2% balsu un piecas vietas parlamentā, liecina oficiālie vēlēšanu rezultāti.

Vēlēšanas Saksijā-Anhaltē, Reinzemē-Pfalcā un Bādenē-Virtembergā bija pirmās, kas notikušas kopš pagājušā gada rudens, kad Merkele izsludināja savu tā dēvēto atvērto durvju politiku, kuras rezultātā pērn Vācijā ieradušos patvēruma meklētāju skaits pārsniedza miljonu, izsaucot milzu satraukumu vācu sabiedrībā.

Rezultāti liecina, ka vēlētāji savu neapmierinātību izpauduši arī pie vēlēšanu urnām, jo Merkeles kristīgie demokrāti zaudējuši atbalstu visās trijās federālajās zemēs.

Vācijas mediji to jau nodēvējuši par “melno vēlēšanu svētdienu”.

Laikraksts “Handelsblatt” ziņu par vēlēšanu rezultātiem sācis ar uzrakstu “Modinātāja zvans”, norādot, ka valdība vairs nevar vienkārši turpināt iet pa šo pašu ceļu.

Vācijas Kristīgi sociālās savienības (CSU) ģenerālsekretārs Andreass Šeiers pēc vēlēšanām paziņoja, ka Vācijai nepieciešams ātrs un efektīvs risinājums imigrantu pieplūduma ierobežošanai.

Viņš sacīja, ka vēlēšanu rezultāti norāda uz vēlētāju neapmierinātību ar valsts imigrācijas politiku un visām partijām, kas kandidēja, ir jāizdara secinājumi un jāņem vērā šis viedoklis.

Arī vairāki citi politiķi pauda viedokli, ka valdībai vajadzētu pārskatīt savu nostāju imigrācijas jautājumā, bet citi nesaskatīja iemeslu, lai Merkele mainītu savu politiku.

Laikraksts “Bild” uzsvēra, ka Merkele svētdien piedzīvojusi smagu sakāvi, bet, visticamāk, saglabās savu politisko kursu un cena par to būs dziļa šķelšanās konservatīvajos spēkos.

“Tur atrodas īstās briesmas Merkelei. Neviens kanclers Vācijā nav spējis ilgi valdīt pret savu partiju,” brīdināja “Bild”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Berlīnē migrantu ielaišanu atbalsta 50:50
    Tātad Vācijai vēl ir kur augt.
    Ja Latvija dabūja PSRS migrantus kādus 40% pret saviem iedzīvotājiem un neiet bojā, lai gan nīkuļo, tad Vācijas kapacitāte attiecīgi varētu būt ap 20 – 30 milj. muslimu migranti. Bet tagad ir tikai 1 milj. – Vācijai tātad ir kur augt.
    Migranti ir pašu vāciešu darīšana, lai aicina, sola mājiņu un auto katram. Bet lai vācieši ar tiem liek mierā citas valstis un tautas!

Draugiem Facebook Twitter Google+