×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

Merkeles partija cieš smagus zaudējumus Ziemeļreinas-Vestfālenes vēlēšanās

angela4

Vācijas kancleres Angelas Merkeles partija “Kristīgi demokrātiskā savienība” (CDU) cieta smagus zaudējumus Ziemeļreinas-Vestfālenes federālās zemes parlamenta vēlēšanās, kas ir federālā zeme ar vislielāko iedzīvotāju skaitu.

Atbalsts kristīgajiem demokrātiem Ziemeļreinā-Vestfālenē saruka no 35 līdz 26 procentiem, un ir gaidāms, ka tajā varu saglabās sociāldemokrāti kopā ar “Zaļajiem”, nomainot mazākuma koalīciju ar vairākuma koalīciju. Šis bija vissliktākais vēlēšanu rezultāts, kādu CDU jebkad pieredzējusi šajā federālajā zemē. b

Vācijas galvenā opozīcijas partija – Vācijas Sociāldemokrātiskā partija – ieguva 39 procentus balsu, bet “Zaļie” – 11,5 procentus. Brīvo demokrātu partija, kas ir CDU partnere Vācijas valdošajā koalīcijā, bija ceturtajā vietā ar 8,4 procentiem balsu. Pirātu partija ieguva vairāk nekā septiņus procentus balsu un pārstāvību Ziemeļreinas-Vestfālenes parlamentā. Kopš pagājušā gada septembra Pirātu partija, kas propagandē atklātību un brīvību internetā, ieguvusi pārstāvību četros no 16 Vācijas federālo zemju parlamentiem. Galēji kreisā partija “Kreisie” nepārvarēja piecu procentu barjeru un zaudēja pārstāvību Ziemeļreinas-Vestfālenes parlamentā.

Politiskie analītiķi uzskata, ka daudzi Ziemeļreinas-Vestfālenes vēlētāji ar savu balsojumu noraidījuši Merkeles stingro nostāju fiskālās disciplīnas jomā. Ziemeļreinas-Vestfālenes vēlēšanu rezultāti liks Merkelei padomāt, kā nodrošināt savas partijas uzvaru Vācijas parlamenta vēlēšanās pēc 16 mēnešiem. Ziemeļreinai-Vestfālenei ar 18 miljoniem iedzīvotāju ir liela loma Vācijas federālajā politikā. 2005. gadā pēc sociāldemokrātu zaudējuma šīs federālās zemes vēlēšanās toreizējais kanclers sociāldemokrāts Gerhards Šrēders izsludināja federālā parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas, kurās viņš zaudēja varu un par kancleri kļuva Merkele.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+