×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

Merkeles telefonsarunas noklausījās arī Krievija, Ķīna un Ziemeļkoreja

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas žurnāls “Focus”, atsaucoties uz avotiem drošības dienestos, paziņojis, ka kancleres Angelas Merkeles telefonsarunas noklausījās ne tikai ASV, bet arī Krievijas, Ķīnas, Britānijas un Ziemeļkorejas izlūkdienesti.

“Focus” raksta, ka Merkeles telefonsarunu noklausīšanos organizējis Krievijas ārējais izlūkdienests (SVR), kurš šo operāciju īstenojis no Krievijas vēstniecības ēkas Berlīnē. Atsaucoties uz avotiem Vācijas izlūkdienestos, žurnāls arī norāda, ka šobrīd Vācija darbojas vismaz 120 krievu spiegi, kuri savas darbības veic diplomātiskā dienesta aizsegā. “Mēs varam runāt SVR, militārā izlūkdienesta un Federālā drošības dienesta aģentiem. Pusei no šiem aģentiem dots uzdevums vervēt ziņotājus dažādās Vācijas ministrijās,” teicis avots Vācijas izlūkdienestos, kurš vēlējies saglabāt anonimitāti. Viņš arī norādījis, ka kopumā Merkeles telefonsarunas noklausījušās piecas valstis – ASV, Britānija, Krievija, Ķīna un Ziemeļkoreja. Pirmās divas jau atzinušas, ka piekopušas šādas metodas savā izlūkošanas darbā.

Krievijas parlamenta apakšpalātas jeb Valsts domes ārlietu komitejas vadītājs Aleksejs Puškovs sarunā ar Krievijas medijiem skaidrojis, ka apsūdzības, ka arī Krievija noklausījusies Merkeles telefonsarunas uzskatāmas par ASV mēģinājumiem novērst uzmanību no skandāliem, kuros ierauti Savienoto Valstu izlūkdienesti. “Tagad sāksies ziņas par to, ka kāds kādu ir noklausījies. Es domāju, ka šādu ziņu mērķis ir attaisnot ASV Nacionālās drošības aģentūras aktivitātes un paradīt, ka ASV nav izdarījušas neko nosodāmu, ka ASV dara tieši to pašu, ko dara citi,” prātoja Puškovs. “Ir pat bijušas ziņa, ka Grieķija un Portugāle esot noklausījušās dažus cilvēkus. Taču kopumā manas domas ir tādas, ka tas ir mēģinājums atvirzīt uzmanību no skandāliem, kuros ierautas ASV. Patiesībā tikai ASV īstenot totālu novērošanu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+