Mobilā versija
+7.0°C
Sarmīte, Tabita
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
24. marts, 2015
Drukāt

Merkeles un Cipra tikšanās – bez izrāviena Grieķijas parādsaistību krīzē

Foto: AFPFoto: AFP

Grieķijas premjerministra Alekša Cipra un Vācijas kancleres Angelas Merkeles tikšanās pirmdien noritējusi samiernieciskā gaisotnē, bet bez lieliem izrāvieniem Grieķijas parādsaistību krīzes jautājumā.

Šī bija Cipra pirmā oficiālā vizīte Berlīnē, kopš stāšanās Grieķijas premjera amatā.

Vācijas valdības preses pārstāvis pēc piecu stundu ilgās tikšanās norādīja, ka kanclere un Grieķijas premjerministrs labā un konstruktīvā atmosfērā apsprieduši situāciju Grieķijā, Eiropas Savienības (ES) procedūras un abu valstu sadarbības nākotni.

Sīkāku informāciju viņš neatklāja.

Sarunu starplaikā Ciprs kopīgā preses konferencē ar Merkeli solīja īstenot “vispārējas strukturālas reformas”.

Viņš norādīja, ka pēdējos piecos gados īstenotā ekonomikas glābšanas programma nav bijusi nekāds “veiksmes stāsts” un nepieciešama jauna politiskā kombinācija, lai mazinātu ekonomiskās un sociālās problēmas, ko ir izraisījusi Grieķijas tautsaimniecības glābšanas programma.

Ciprs arī pieminēja reparāciju jautājumu par nacistu pastrādātajiem postījumiem un noziegumiem grieķu teritorijās Otrā pasaules kara laikā, lai gan Vācija uzskata šo lietu par sen nokārtotu.

Premjers aicināja sarīkot sarunas par šo jautājumu, kā arī atkārtoti norādīja, ka Grieķija centīsies panākt sev izdevīgākus starptautiskā aizdevuma nosacījumus.

Grieķija vēlas pārskatīt vērienīgo valsts glābšanas programmu, un jaunās valdības agresīvā nostāja atsvešinājusi Grieķijas kreditorus, kuri vēlas, lai tā ievērotu iepriekšējās valdības panāktās glābšanas programmas nosacījumus. Tostarp arī Vācija nav gatava atlaist Grieķijai tās vecos parādus.

Merkele apliecināja, ka Vācija vēlas redzēt ekonomiski stipru Grieķiju, bet uzsvēra, ka Atēnām ir jāīsteno nepieciešamās reformas.

Abi līderi arī aicināja pārvarēt stereotipus, kas apgrūtina saskarsmi.

Ciprs norādīja, ka grieķi nav sliņķi un vācieši nav vainojami Grieķijas nedienās, un nosodīja Grieķijas medijos publicētās karikatūras, kurās Merkele attēlota kā naciste. Ciprs uzsvēra, kā tās ir netaisnīgas, piebilstot, ka demokrātiskajai mūsdienu Vācijai nav nekāda sakara ar Trešo reihu.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+