Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
24. marts, 2015
Drukāt

Merkeles un Cipra tikšanās – bez izrāviena Grieķijas parādsaistību krīzē

Foto: AFPFoto: AFP

Grieķijas premjerministra Alekša Cipra un Vācijas kancleres Angelas Merkeles tikšanās pirmdien noritējusi samiernieciskā gaisotnē, bet bez lieliem izrāvieniem Grieķijas parādsaistību krīzes jautājumā.

Šī bija Cipra pirmā oficiālā vizīte Berlīnē, kopš stāšanās Grieķijas premjera amatā.

Vācijas valdības preses pārstāvis pēc piecu stundu ilgās tikšanās norādīja, ka kanclere un Grieķijas premjerministrs labā un konstruktīvā atmosfērā apsprieduši situāciju Grieķijā, Eiropas Savienības (ES) procedūras un abu valstu sadarbības nākotni.

Sīkāku informāciju viņš neatklāja.

Sarunu starplaikā Ciprs kopīgā preses konferencē ar Merkeli solīja īstenot “vispārējas strukturālas reformas”.

Viņš norādīja, ka pēdējos piecos gados īstenotā ekonomikas glābšanas programma nav bijusi nekāds “veiksmes stāsts” un nepieciešama jauna politiskā kombinācija, lai mazinātu ekonomiskās un sociālās problēmas, ko ir izraisījusi Grieķijas tautsaimniecības glābšanas programma.

Ciprs arī pieminēja reparāciju jautājumu par nacistu pastrādātajiem postījumiem un noziegumiem grieķu teritorijās Otrā pasaules kara laikā, lai gan Vācija uzskata šo lietu par sen nokārtotu.

Premjers aicināja sarīkot sarunas par šo jautājumu, kā arī atkārtoti norādīja, ka Grieķija centīsies panākt sev izdevīgākus starptautiskā aizdevuma nosacījumus.

Grieķija vēlas pārskatīt vērienīgo valsts glābšanas programmu, un jaunās valdības agresīvā nostāja atsvešinājusi Grieķijas kreditorus, kuri vēlas, lai tā ievērotu iepriekšējās valdības panāktās glābšanas programmas nosacījumus. Tostarp arī Vācija nav gatava atlaist Grieķijai tās vecos parādus.

Merkele apliecināja, ka Vācija vēlas redzēt ekonomiski stipru Grieķiju, bet uzsvēra, ka Atēnām ir jāīsteno nepieciešamās reformas.

Abi līderi arī aicināja pārvarēt stereotipus, kas apgrūtina saskarsmi.

Ciprs norādīja, ka grieķi nav sliņķi un vācieši nav vainojami Grieķijas nedienās, un nosodīja Grieķijas medijos publicētās karikatūras, kurās Merkele attēlota kā naciste. Ciprs uzsvēra, kā tās ir netaisnīgas, piebilstot, ka demokrātiskajai mūsdienu Vācijai nav nekāda sakara ar Trešo reihu.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+