Auces pagasta saimnieks Guntis Klūga pircējus par savu produktu kvalitāti jau ir pārliecinājis – nu atliek kvalitātes latiņu noturēt un celt augstāk.
Auces pagasta saimnieks Guntis Klūga pircējus par savu produktu kvalitāti jau ir pārliecinājis – nu atliek kvalitātes latiņu noturēt un celt augstāk.
Foto – Timurs Subhankulovs

Rīgas Centrāltirgū jauni tirdzniecības vietu nomnieki un jauni produkti 0

Rīgas Centrāltirgus vasarā ir vieta, kur visplašākajā izvēlē var nopirkt vietējās ogas, augļus un dārzeņus. Un pircējiem tas iet pie sirds. Viņi uzticas vietējam ražotājam, novērtē viņa darbu un maksā dārgāk nekā par citā valstī audzētajām ogām. Rīgas Centrāltirgus arī kļūst par vietu jaunu, agrāk maz pazīstamu produktu pārdošanai, tādējādi piesaistot sev jaunus pircējus.

Reklāma
Reklāma

Zemenes 
vēl vismaz mēnesi


Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Lasīt citas ziņas

Guntis Klūga no Auces ir viens no saimniekiem, kam 15 gadu laikā kopš sadarbības ar Rīgas Centrāltirgu ir radušies daudzi pastāvīgie pircēji. Saimnieks ir viens no retajiem Centrāltirgus tirgotājiem, kas aiz muguras novietojis lielu stendu, kurā viņš redzams kopā ar ģimeni lauka malā. Turpat lasāms arī saimniecības nosaukums un tālruņa numurs.

“Ēdiet, garšojiet zemenes, man mazāk atliks pārdošanai. Patlaban sākam vākt vēlās šķirnes, ogas vēl būs mēnesi,” runātīgais Auces saimnieks stāsta rindā stāvošajiem pircējiem. G. Klūga piedāvā ‘Pandora’, ‘Pegazs’ un ‘Florence’ šķirnes ogas. Uz galda Latvijas tirgotājiem paredzētajā vietā izliktas arī pašu audzētās upenes, ķiploki un medus. Saimnieks zemenes audzē daudzos hektāros. ‘Florence’ aizvadītās ziemas kailsalā izsalusi. “Lai Centrāltirgū varētu tirgoties visu gadu, audzējam arī ķiplokus, pelēkos zirņus, iegūstam medu un spiežam sulas. Mums ir arī upenes,” stāsta saimnieks. Vērojot notiekošo G. Klūgas stendā, var redzēt, ka pircējiem patīk izvaicāt saimnieku vai vienkārši parunāties par sadzīves lietām. Uz jautājumu, kā sokas bizness, G. Klūga atbild: “Nevajag daudz gulēt, tad viss būs.” Savukārt par izteiksmīgo bildi sev aiz muguras viņš saka: “Agrāk pircējiem bija ļoti daudz jāskaidro par savu produktu izcelsmi, patlaban viņi par to vairs nešaubās.”

Jaunie nomnieki 


CITI ŠOBRĪD LASA

Pēdējā laikā Centrāltirgū ienākuši vairāki jauni tirdzniecības vietu nomnieki, vairāki pastāvīgie sadarbības partneri palielinājuši savas nomātās platības. Viens no viņiem ir Jānis Sauka, diplomēts gaļas apstrādes speciālists, kas Gaļas paviljonā pavisam nesen atklāja, tā sacīt, pat nelielu gaļas pirmapstrādes cehu. Tajā no apmeklētāju acīm cauri stiklam netiek slēpta gaļas sadalīšana. Ir arī citi tirgum neraksturīgi jauninājumi, tostarp uz vietas gatavoti sendviči, meistardarbnīcas sestdienās. Patlaban vēl nav, bet pavisam drīz būs nopērkami arī pelmeņi un citi gaļas kulinārijas produkti. Jaunajā gaumīgi iekārtotajā un gaismas pārpilnajā stendā ir izveidotas septiņas darba vietas.

J. Sauka gaļas pārstrādes produktus – pavisam 200 dažādu nosaukumu – ražo savā “Ādažu desu darbnīcā”. Otrajā tirdzniecības vietā Centrāltirgū turpat Gaļas paviljonā redzam, ka sešas pārdevējas nespēj vien apkalpot visus pircējus, un tiem nākas kādu brīdi pastāvēt rindā. Iemesls ir produktu labā kvalitāte un vietējā izcelsme, apstiprina rindā stāvētāji. Pats saimnieks stāsta: “Mēs ļoti stingri turamies pie savas darbības principiem. Proti, desās neliekam sojas produktus, miltu produktus un emulsijas. Pērkam vien Latvijā ražotu gaļu no vietējām kautuvēm. Mūsu sadarbības partneri ir SIA “Ulbroka” un SIA “Ancers”, kas piegādā cūkgaļu. Izmantojam vien līdz trīs gadus veca jaunlopa gaļu. Ja gaļa pirmajā dienā netiek izpārdota, to sūtām uz savu ražotni kūpināšanai vai žāvēšanai,” tā J. Sauka. Cenas J. Saukas stendā ir augstākas nekā citiem pārdevējiem, tomēr pircēji to saprot – kvalitāte maksā naudu… Saimnieks atklāj – viņš vēlas iedrošināt Centrāltirgū un savos stendos iepirkties arī turīgos un vidusšķiras pircējus. Un to var izdarīt tad, ja produktiem ir augsta kvalitāte.

Vēl viens jaunais vietējais ražotājs kopš šā gada pavasara Centrāltirgū piedāvā nu jau vairākus simtus Latvijā ražotu garšvielu maisījumu. „Delicato” garšvielu maisījumus var nopirkt Gaļas paviljonā un starp Dārzeņu un Zivju paviljonu. “Delicato” garšvielas no daudzu konkurentu produktiem atšķiras ar Latvijā ražoto izejvielu izcelsmi, ar dabiskajām izejvielām (lielākajai daļai garšvielu nav pievienots sāls) un zemajām cenām. “Patlaban vispieprasītākās ir garšvielas šašlika cepšanai un vistas gatavošanai. Jūtam arī, ka ir izauguši gurķi – pircēji pieprasa garšvielas gurķu marinēšanai,” teic pārdevēja Vera Kozinde. “Delicato” garš­vielas pārdod dažādos iepakojumos, protams, pērkot lielajā iepakojumā, cena ir zemāka nekā mazajam iepakojumam. Pārdevēja garšvielu pirms pirkuma iedod pasmaržot. Nepilna gada ilgajā darbošanās laikā šīs garšvielas jau kļuvušas par pieprasītu produktu viesnīcu, restorānu un kafejnīcu pavāriem. Viņiem patiešām ir no kā izvēlēties – plauktā saskaitījām deviņas dažādas garšvielas zivju ēdienu gatavošanai. “Delicato” garšvielas var nopirkt vien Rīgas Centrāltirgū vai arī pēc pasūtījuma.

Reklāma
Reklāma

Vissvarīgākais 
uzdevums


“Mēs esam ieinteresēti sadarbībai ar jauniem tirgotājiem, it īpaši Latvijas zemniekiem, kas Centrāltirgum ļaus piesaistīt šeit ilgi nebijušus pircējus,” teic a/s “Rīgas Centrāltirgus” mārketinga vadītājs Ivars Jakovels. Viņš uzsver – pēc lielveikalu izplešanās Centrāltirgus kā lielākais Eiropas tirgus ir izvirzījis uzdevumu atjaunot Latvijā iepirkšanās kultūru tirgos. Tā no iepirkšanās veikalā atšķiras ar to, ka nereti izvēlēto produktu var degustēt, tieši runāt ar audzētāju vai ražotāju, noskaidrojot ražošanas apstākļus. Iespējams, arī vienoties par izdevīgāku cenu.

I. Jakovels teic, ka Centrāltirgū kā pircēji aizvien vairāk parādās ne vien radošā inteliģence, bet arī jauni cilvēki ar ģimenēm. Iepirkties tirgū atkal sāk kļūt modīgi. Centrāltirgus apmeklējuma laikā ikviens pircējs var pārliecināties, ka Baltijas valstīs vislielāko tirgu ir iecienījuši arī tūristi. “Jauno tirgotāju ienākšana tirgū ar jauniem, interesantiem produktiem izraisa ķēdes reakciju – nāk jauni pircēji, rodas interese arī citiem tirgotājiem, tostarp Latvijas mājražotājiem un zemniekiem. Viņiem tirdzniecības vietu mēs vienmēr atradīsim,” tā I. Jakovels.

Materiāls tapis sadarbībā ar AS “Rīgas Centrāltirgus”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.