Kultūra
Kultūrpolitika

“Merks” iesniedz sūdzību par Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas iepirkumu 0

Foto: A4D.lv

Būvfirma SIA “Merks” iesniegusi sūdzību par VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) izsludināto iepirkumu par Jaunā Rīgas teātra (JRT) pārbūvi un rekonstrukciju, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Par sūdzības izskatīšanas termiņu noteikts 28. jūnijs.

Jau ziņots, ka VNĪ pagarinājusi piedāvājumu iesniegšanas termiņu iepirkumā par JRT pārbūvi un rekonstrukciju. Pretendenti savus piedāvājumus var iesniegt līdz šī gada 6.jūnijam. Iepriekš par piedāvājumu iesniegšanas termiņu bija noteikts 16. maijs.

Iepirkumā paredzamā līgumcena nav norādīta, paredzēts, ka uzvarēs piedāvājums ar viszemāko cenu. Iepirkumā norādīts, ka JRT rekonstrukcija būs jāveic divu gadu laikā no līguma slēgšanas brīža.

Rīgas būvvaldē aģentūrai LETA apliecināja, ka 23.martā veikta atzīme būvatļaujā par izpildītiem projektēšanas nosacījumiem teātra ēku kompleksa rekonstrukcijai Lāčplēša 25.

Kā ziņots, nepilnību dēļ pērnā gada nogalē tika apturēta JRT rekonstrukcijas projekta īstenošana. Būvprojekts novembrī skatīts Inženieru padomē, taču tur konstatētas nepilnības, tāpēc projekta attīstītājiem tika uzdots tās novērst un būvniecības dokumentāciju sakārtot atbilstoši normatīviem.

Rīgas pilsētas būvvaldē februārī tika iesniegts pilnveidotais JRT pārbūves projekts.

JRT rekonstrukcijas projekta autore ir Zaiga Gaile.

Plānots, ka pēc rekonstrukcijas teātris iegūs trīs modernas, akustiski kvalitatīvas zāles, telpas aktieriem, personālam, mājīgu pagalmu, kafejnīcu, pamanāmu ēkas fasādi ar neiztrūkstošo Eduarda Smiļģa attēlu. 1902.gadā celtā ēka pēdējo reizi pienācīgi remontēta teju pirms 60 gadiem.

Tagad JRT rekonstrukcijas izmaksas plānotas vismaz 18 miljonu eiro apmērā.

LA.lv